Vadjenje umnjaka

...... Kad ovako citam uopste mi nije jasno kod kojih vi to zubara idete na te "operacije",ja do sada 2 izvadila jedan mi jos ostao posto su tri izrasla,i oba puta je bilo rke inekcija i vadjenje iz jednog poteza(da ne ureknem),kakvi konci kakve pi*ke materine?
 
pa kad ti ne nikne skroz nego je formiran al stoji unutra, kontas, i onda krece problem, nekome nikne deo, nekome ne nikne uopste
ali pravi frku, kvari se, kvari sedmicu, pravi upale
e onda secnes desni i izvuces djubre :aha:
 
mene ineteresuje kako je na faksu bg stomatoloski
svi mi kazu (cak i privatni zubari) da idem ili na faks ili mazestik
u mazestiku sam vadila jedan koji je niko, imam jos jedan nikako da odem, sve je bilo ok par sati ne zderes odmah, posle sve ok, ko i klasican zub
e sad imam druga dva koja nikako da niknu dovoljno za vadjenje, sve nesto na pola do pola delovi vire :roll: boli i poravi problem sedmicama

meni se ne ide na faks da se vezbaju na meni, ali sam cula da kad su operacije u pitanju i ove zezancija sto spadaju u manje operativne postupke to kao radi profa...jel ovo tacno???
jel ako ce student da mi secka desni i ceprka odo ja u mazestik
a ako ce profa onda je to bolje i od mazestika

procitah ovde da je neko dobio sinacilin na faksu da pije :zeek: jel moguce

Idi slobodno na Stomatološki fakultet.
Svakako studenti ne vade umnjake, a i da vade ništa ti ne bi bilo, svi su oni bili nekad studenti.
Može da ti radi i profesor i asistent i specijalizant. U svakom slučaju tamo su najstručniji ljudi.
 
hvala
pa nije mi bas da se vezba na meni neko
jednom sam neznajuci bila deo experimenta, da imam para da se tuzakam da mi sad plate rekonstrukciju njihove nestrucne strucnosti, ne na stomatoloskom faksu, na drugom mestu nema veze sa zubima...poenta je nikad vise na vezbanje necije, i uvek proverim ubuduce s kim imam posla
bio student, tu i jeste poenta, bio, da nije vise :lol:
 
pa jel imam ja pristup informaciji oce li mi student raditi ili neko drugi?
ili zakazu i to je to pa sta bude
pitam da znam, ako ne mogu da saznam ko ce da mi radi onda da igram loto necu, nikad vise necu da izigravam jastuce za igle :lol:
ako nije sigurno da taj zahvata ne radi student, onda idem u mazestik i svima lepo
 
mene ineteresuje kako je na faksu bg stomatoloski
svi mi kazu (cak i privatni zubari) da idem ili na faks ili mazestik
u mazestiku sam vadila jedan koji je niko, imam jos jedan nikako da odem, sve je bilo ok par sati ne zderes odmah, posle sve ok, ko i klasican zub
e sad imam druga dva koja nikako da niknu dovoljno za vadjenje, sve nesto na pola do pola delovi vire :roll: boli i poravi problem sedmicama

meni se ne ide na faks da se vezbaju na meni, ali sam cula da kad su operacije u pitanju i ove zezancija sto spadaju u manje operativne postupke to kao radi profa...jel ovo tacno???
jel ako ce student da mi secka desni i ceprka odo ja u mazestik
a ako ce profa onda je to bolje i od mazestika

procitah ovde da je neko dobio sinacilin na faksu da pije :zeek: jel moguce


Ja sam pio Sinacilin, jer imam prolaps na srcu. To ti je protiv infekcije, nista opasno. :P
 
Vađenje umnjaka je hirurška procedura za uklanjanje jednog ili više zuba koje se nalaze na zadnjim uglovima usta na vrhu i dnu.

Postoje četiri okolnosti koje mogu dovesti da doktor preporuči uklanjanje umnjaka:

- Mogu oštetiti zdrave susjedne zube (prve i druge molare).
- Umnjaci često postaju kariozni ili inficirani, jer ih je teško doseći sa četkicom za zube.
- Bakterije oko umnjaka mogu dovesti do bolesti desni i ući u krvotok, štetno utičući na vaše srce i druge organe.
- Ciste ili tumori povremeno se formiraju oko korijena pokvarenog umnjaka, čime oštećuju vilicu, nerve u okolini i okolnim zubima.

Najčešći simptomi pokvarenih umnjaka su:

- Bol
- Infekcija
- Oštećenje susjednog zuba
- Razvijanje ciste
- Oštećenje okolne kosti
- Komplikacije sa ortodontskim tretmanom za ispravljanje drugih zuba

Ostatak teksta možete pročitati na linku.
 

Back
Top