Ostaci komunizma u Srbiji: himna, grb, Zvezda i Partizan...

billy_THE_kid

Primećen član
Banovan
Poruka
929
Mnoge strvari u Srbiji su se zauvek promenile. I treba, resismo se komunistickog jarma...ALI !!!......Neke su jos uvek tabu tema ...imamo trulu himnu, socrealisticki, jos uvek zvanicno neukinuti grb, i nazive nasih najboljih klubova, koji kao da su ispali iz "Kapitala", Karla Marksa....

Ako se slazete da hitno treba promeniti himnu i grb Srbije, sta mislite o promeni imena najslavnijih klubova u istoriji ove zemlje?? Da li su oni zasluzili da se tako zovu??

To je kao da najdrazoj deci date imena Traktorka i Masinka.....zar ne??
 
Је си ли ти Били дете био замрзнут, па су те сад отопили и случајно си видео комунистички грб на још увек неким институцијама. Србија има химну Боже правде - истина, мало је промења (уместо краља - српске земље). А грб је Краљевине Србије из 1882.
 
King 7:
Mnoga druga znamenja su tu jos uvek: imena ulica, kamene i bronzane glavudze i biste i mnogo cega jos. Mnogi smatraju da je brozov socijalizam jedini trenutak istinskog prosvetljenja u istoriji Srba.

Ја сам да остану бисте Јосипа Амброза Тита, ал' уз додатак - аустроугарски фелдвебел, унесрећитељ српског народа и његов највећи крвник.
 
JABUCHILO:
a u cemu je tacno problem sa himnom i grbom srbije?

Jabucilo, druze, ne secam se da je na bilo kojoj sednici skupstine zvanicno promenjena himna i grb Srbije....ne daju momci iz SPS-a, a Kostunica, sta ce, cuti ........da ne padne vlada....

Ko zna da su ta znamenja zvanicno ukinuta, a uvedena nova (stara), neka mi kaze kada se to desilo da ne zivim u neznanju.....

Za klubove samo kazem da su suvise veliki, i vazni, da bi nosili imena koja skroz i bez ikakve rezerve asociraju na neka, kako sam shvatio, ne bas omiljena , vremena za Srbe...
 
DukeofSerbia:
Је си ли ти Били дете био замрзнут, па су те сад отопили и случајно си видео комунистички грб на још увек неким институцијама. Србија има химну Боже правде - истина, мало је промења (уместо краља - српске земље). А грб је Краљевине Србије из 1882.

Da, ali NEZVANICNO !!!!!!
 
JABUCHILO:
simboli znace samo ono sto mi resimo da znace. problemnije u tome koje simbole treba kojim simbolima menjati. problem je u tome sto nemamo cime da napunimo ni ove, a ni one starije kao ni te moguce novije.

Skoro sam citao negde, da je negde u centralnoj Srbiji, ne secam se koji grad je u pitanju, na nekom bulevaru u centru tog grada umesto biste nekog komuniste postavljena bista Karadjordja. Svaka cast, rekoh u sebi...to je pravi potez. :!:
 
urospo:
Skoro sam citao negde, da je negde u centralnoj Srbiji, ne secam se koji grad je u pitanju, na nekom bulevaru u centru tog grada umesto biste nekog komuniste postavljena bista Karadjordja. Svaka cast, rekoh u sebi...to je pravi potez. :!:

У Сомбору је пре 2. светског рата на тргу Св. Ђорђа била биста краљу Александру. А онда су је Мађари однели и истопили за време окупације Бачке и Барање :( ...
 
urospo:
Skoro sam citao negde, da je negde u centralnoj Srbiji, ne secam se koji grad je u pitanju, na nekom bulevaru u centru tog grada umesto biste nekog komuniste postavljena bista Karadjordja. Svaka cast, rekoh u sebi...to je pravi potez. :!:

jedna bista zamenjena je drugom bistom. po njoj ce isto da s.ru golubovi, a deca ce i dalje da se pitaju zasto okamenjena polutka ovog cike sedi sama nasred trga... ukakana.
 
childrenagainstcommunism0ni.gif


Зато прави Срби навијају за прави клуб!

rade1mr.jpg
 
billy_THE_kid:
Jabucilo, druze, ne secam se da je na bilo kojoj sednici skupstine zvanicno promenjena himna i grb Srbije....ne daju momci iz SPS-a, a Kostunica, sta ce, cuti ........da ne padne vlada....

Ko zna da su ta znamenja zvanicno ukinuta, a uvedena nova (stara), neka mi kaze kada se to desilo da ne zivim u neznanju.....

Za klubove samo kazem da su suvise veliki, i vazni, da bi nosili imena koja skroz i bez ikakve rezerve asociraju na neka, kako sam shvatio, ne bas omiljena , vremena za Srbe...

a kako bi drugacije da se noazovu PARTIZAN I ZVEZDA?

FK "5 oktobar" i FK "Dr Zoran Djindjic"?
bilo bi glupo da se klubovima menja ime, na koje su generacije navikle samo zato sto vuce korene iz komunizma,,, komunizam je deo nase istorije i ne mozemo mi menjanjem nekih tamo imena da to izbrisemo...
 

Back
Top