KAKO PRODUZITI PSU ZIVOT?

NikadNijeKasno

Obećava
Poruka
75
Imam belog nemackog spica i mnogo sam vezana za njega.Star je oko 20 meseci.Zanima me na koji nacin mogu da produzim zivot svom ljubimcu.Na sta da obratim paznju po pitanju nege,brige,hrane i sl.Sta treba da izbegavam a sta da forsiram po pitanju istih stvari? Hvala unapred!
 
NikadNijeKasno:
Imam belog nemackog spica i mnogo sam vezana za njega.Star je oko 20 meseci.Zanima me na koji nacin mogu da produzim zivot svom ljubimcu.Na sta da obratim paznju po pitanju nege,brige,hrane i sl.Sta treba da izbegavam a sta da forsiram po pitanju istih stvari? Hvala unapred!
Zamrzni ga, pa ga odleđuj kada ti dođe želja da se igraš sa njim !!!
 
Против природе не можеш ... сваком дође време да оде са овог света ...
Једноставно, ради оно што су ти већ Смех и Наташа рекле, па колико год му "трајао" живот, памтиће га по твојој бескрајној љубави према њему! ;)
Ја сам то радила ... продужавала му живот ... и успела сам, али добио је годину дана ... после ... :(
Али, имао је најквалитетнији живот који један пас може да има!
 
ebo~korisnichko~ime:
ovde se igrate Bogova a?
:)
Не, напротив!
Доказујемо да нисмо БОГОВИ тиме што НЕ МОЖЕМО некоме продужити живот, већ само бринути о њему максимално што можемо!
Сви ми који волимо (или смо волели) своје љубимце, разумемо нечију везаност за истог!
 
Milly73:
Не, напротив!
Доказујемо да нисмо БОГОВИ тиме што НЕ МОЖЕМО некоме продужити живот, већ само бринути о њему максимално што можемо!
Сви ми који волимо (или смо волели) своје љубимце, разумемо нечију везаност за истог!



Pa ne raspravljaj se sa padobrancima :) oni su tu da nerviraju narod ;)
 
Osim ovoga što su predhodnici rekli da ga maziš, paziš, vakcinišeš i voliš, smatram
da u ishrani pasa i mačaka treba izbegavati veštačku hranu. Treba im kuvati iznutrice
sa povrćem i nikako im ne davati slatkiše (čokolade), psi od toga mogu da oslepe.
 
voli ga i mazi pricaj mu....na zalost zivot mu ne mozes produziti ja sam pokusala sve i produzila mu zivot[ili muke]mesec dana i danas smo morali da ga uspavamo...neznam...mislim da cu poludeti od bola mada me uveravaju da sam mu sa tim pomogla ali....uvek ce u meni ostati ono 'mozda sam mu mogla jos pomoci"....uvek cu ga se secati.......
 
smilica:
voli ga i mazi pricaj mu....na zalost zivot mu ne mozes produziti ja sam pokusala sve i produzila mu zivot[ili muke]mesec dana i danas smo morali da ga uspavamo...neznam...mislim da cu poludeti od bola mada me uveravaju da sam mu sa tim pomogla ali....uvek ce u meni ostati ono 'mozda sam mu mogla jos pomoci"....uvek cu ga se secati.......
Прошла сам исто то ... тешко је!
На крају ми је помогло само време ... али и дан данас ....
Држи се!
 
Mislim da pitanje nije postavljeno ispravno pa ga vecina nije shvatila na pravi nacin.Osoba je verovatno mislila kao produziti zivot u smislu ishrane i nege pa je trazila konkretne savete itd. A vi ste mu odgovarali uopsteno ishrana,mazenje,pazenje.
Verujem da on to zna zato se i brine o svom ljubimcu pa je i postavio to malo dvosmisleno pitanje (produziti zivot).
Moj savet kao kinologa i ljubitelj zivotinja itd.. itd.. Poseti knjizaru kupi malu brosuricu o cuvanju i ishrani pasa pa izgradi jedan svoj stav o psima i videces sta treba uraditi da tvom ljubimcu ucinis zivot sretnijim.
Ako zelis da saznas nesto vise mogu ti ukratko opisati sta ti je ciniti ali javi mi se na e-mail da ne pisemo roman na forumu.
Sem uspesnog odgoja i ishrane potrebno je ispostovati i neka pravila i zapovesti a to su:

Deset molbi jednog psa

1.Dobro razmisli prije nego odlucis da me uzmes za druga, jer ja nisam u situaciji da biram. Bit cemo zajedno 10-12 godina. Svaki rastanak s tobom doneo bi mi patnju.
2.Voli me takvog kakav sam i pomozi mi da se promenim ako sam nevaljao.

3.Nemoj biti nestrpljiv kada me ucis i daj mi vremena da svatim ono sto zeliš od mene
Veruj mi, to mi puno znaci.

4.Ne ljuti se nikad na mene, nemoj me bezrazlozno kaznjavati, nemoj me zatvarati, tuci ili izbacivati.
Ti imas svoje drustvo, posao i zabavu, a ja najcesce nemam nikog osim tebe.

5.Razgovaraj ponekad samnom pa ces se i sam iznenaditi kako puno razumem. Ja sam po prirodi skroman, i zato mi je dosta da te vidim ili samo cujem.

6.Ja sam manji od tebe i razmisli kako se obhodis prema meni. Razmisli prije nego me udaris jer ako se razljutim znam da grebem i da grizem. Imam puno zuba I ne zelim da ih isprobam na tebi.

7.Ja nisam igracka, nisam to bio ni kad sam bio mali. Nemoj me zato odbaciti ni kada porastem.
Moja ljubav prema tebi je vecna.

8. Ako se razbolim pazi me i leci, proveri da li mi odgovara smestaj i ishrana.
Cuvaj me, da bih I ja tebe mogao cuvati.

9.Ako ostarim, oslepim ili ogluvim, ako postanem nepokretan, pomisli na to da bi to i tebe moglo
zadesiti - jer starost je ista za sve.

10.Isprati me na mom poslednjem putu.
Sa tobom je sve mnogo lakse.
............................................
 
Deset molbi jednog psa

1.Dobro razmisli prije nego odlucis da me uzmes za druga, jer ja nisam u situaciji da biram. Bit cemo zajedno 10-12 godina. Svaki rastanak s tobom doneo bi mi patnju.
2.Voli me takvog kakav sam i pomozi mi da se promenim ako sam nevaljao.

3.Nemoj biti nestrpljiv kada me ucis i daj mi vremena da svatim ono sto zeliš od mene
Veruj mi, to mi puno znaci.

4.Ne ljuti se nikad na mene, nemoj me bezrazlozno kaznjavati, nemoj me zatvarati, tuci ili izbacivati.
Ti imas svoje drustvo, posao i zabavu, a ja najcesce nemam nikog osim tebe.

5.Razgovaraj ponekad samnom pa ces se i sam iznenaditi kako puno razumem. Ja sam po prirodi skroman, i zato mi je dosta da te vidim ili samo cujem.

6.Ja sam manji od tebe i razmisli kako se obhodis prema meni. Razmisli prije nego me udaris jer ako se razljutim znam da grebem i da grizem. Imam puno zuba I ne zelim da ih isprobam na tebi.

7.Ja nisam igracka, nisam to bio ni kad sam bio mali. Nemoj me zato odbaciti ni kada porastem.
Moja ljubav prema tebi je vecna.

8. Ako se razbolim pazi me i leci, proveri da li mi odgovara smestaj i ishrana.
Cuvaj me, da bih I ja tebe mogao cuvati.

9.Ako ostarim, oslepim ili ogluvim, ako postanem nepokretan, pomisli na to da bi to i tebe moglo
zadesiti - jer starost je ista za sve.

10.Isprati me na mom poslednjem putu.
Sa tobom je sve mnogo lakse.
............................................[/QUOTE]ovo je tacno ali je kraj toliko bolan.....
 
PSU PRODUZUJES ZIVOT PRAVILNOM ISHRANOM(U PRAVILNU ISHRANU NE SPADAJU KOSKE I AKO TO IDE UZ PSE,MEDJUTIM UPRAVO SU ONE JEDAN OD NAJVECIH FAKTORA KOJI SKRACUJU PSU VEK) E SAD IMA TU I DRUGA STRANA,PSI UZ POMOC KOSKI KOJE JEDU OCVRSNU STOLICU KOJA IM AUTOMATSKI CEDI ZLEZDU KOJA SE NALAZI U GUZI I KOJA IZAZIVA SMRAD PSA,PA MORAS DA ODLUCIS SMRAD ILI DUZI VEK...
 
Deset molbi jednog psa

1.Dobro razmisli prije nego odlucis da me uzmes za druga, jer ja nisam u situaciji da biram. Bit cemo zajedno 10-12 godina. Svaki rastanak s tobom doneo bi mi patnju.
2.Voli me takvog kakav sam i pomozi mi da se promenim ako sam nevaljao.

3.Nemoj biti nestrpljiv kada me ucis i daj mi vremena da svatim ono sto zeliš od mene
Veruj mi, to mi puno znaci.

4.Ne ljuti se nikad na mene, nemoj me bezrazlozno kaznjavati, nemoj me zatvarati, tuci ili izbacivati.
Ti imas svoje drustvo, posao i zabavu, a ja najcesce nemam nikog osim tebe.

5.Razgovaraj ponekad samnom pa ces se i sam iznenaditi kako puno razumem. Ja sam po prirodi skroman, i zato mi je dosta da te vidim ili samo cujem.

6.Ja sam manji od tebe i razmisli kako se obhodis prema meni. Razmisli prije nego me udaris jer ako se razljutim znam da grebem i da grizem. Imam puno zuba I ne zelim da ih isprobam na tebi.

7.Ja nisam igracka, nisam to bio ni kad sam bio mali. Nemoj me zato odbaciti ni kada porastem.
Moja ljubav prema tebi je vecna.

8. Ako se razbolim pazi me i leci, proveri da li mi odgovara smestaj i ishrana.
Cuvaj me, da bih I ja tebe mogao cuvati.

9.Ako ostarim, oslepim ili ogluvim, ako postanem nepokretan, pomisli na to da bi to i tebe moglo
zadesiti - jer starost je ista za sve.

10.Isprati me na mom poslednjem putu.
Sa tobom je sve mnogo lakse.

Ovo imam na jednoj razglednici na polici kod knjiga. Upravo to sam i htela da kažem. Najviše ćeš pomoći svom psu pravilnom negom, kupi neke knjige o negi i zdravlju i to će ti sigurno koristiti.
 
paintball igrac:
Deset molbi jednog psa

1.Dobro razmisli prije nego odlucis da me uzmes za druga, jer ja nisam u situaciji da biram. Bit cemo zajedno 10-12 godina. Svaki rastanak s tobom doneo bi mi patnju.
2.Voli me takvog kakav sam i pomozi mi da se promenim ako sam nevaljao.

3.Nemoj biti nestrpljiv kada me ucis i daj mi vremena da svatim ono sto zeliš od mene
Veruj mi, to mi puno znaci.

4.Ne ljuti se nikad na mene, nemoj me bezrazlozno kaznjavati, nemoj me zatvarati, tuci ili izbacivati.
Ti imas svoje drustvo, posao i zabavu, a ja najcesce nemam nikog osim tebe.

5.Razgovaraj ponekad samnom pa ces se i sam iznenaditi kako puno razumem. Ja sam po prirodi skroman, i zato mi je dosta da te vidim ili samo cujem.

6.Ja sam manji od tebe i razmisli kako se obhodis prema meni. Razmisli prije nego me udaris jer ako se razljutim znam da grebem i da grizem. Imam puno zuba I ne zelim da ih isprobam na tebi.

7.Ja nisam igracka, nisam to bio ni kad sam bio mali. Nemoj me zato odbaciti ni kada porastem.
Moja ljubav prema tebi je vecna.

8. Ako se razbolim pazi me i leci, proveri da li mi odgovara smestaj i ishrana.
Cuvaj me, da bih I ja tebe mogao cuvati.

9.Ako ostarim, oslepim ili ogluvim, ako postanem nepokretan, pomisli na to da bi to i tebe moglo
zadesiti - jer starost je ista za sve.

10.Isprati me na mom poslednjem putu.
Sa tobom je sve mnogo lakse.
............................................

Kako je sve ovo tuzno........... prosto mi dodje da zaplacem kad ovo procitam.............
 
Poput vlasnika i kućni ljubimci u Britaniji sve deblji
London - Kao i njihovi vlasnici, i kućni ljubimci u Britaniji su sve gojazniji i prete im hronične bolesti kao što su oboljenja srca, dijabetes i artritis, pokazalo je istraživanje čiji su rezultati objavljeni danas. Prema nalazima veterinara, svaki treći kućni ljubimac (ili 33 odsto njih) ima višak težine, a 38 odsto vlasnika navelo je da se njihovi ljubimci ugoje tokom božićnih praznika. Uprkos tome, samo mali broj ljudi planira da mačku ili kuče podvrgne dijeti. "Kućni ljubimci, kao i vlasnici, imaju tendenciju da malo više jedu za Božić", navela je Franses Rajt (Frances Wright) iz kompanije za osiguranje životinja u Halifaksu. Stručnjaci ukazuju da su znaci gojaznosti opušten stomak, nabrekli bokovi i odbojnost prema kretanju. R.D.,dnevni list,,Danas,,
 

Back
Top