busenje usiju kod dece

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
368
Bazala sam po nekom forumu i primetila ovakvu temu. Tabor se podelio na dve grupe od kojih je jedna svojoj deci busila usi u ranom uzrastu (jedna zena je cak to uradila kad joj je cerkica imala tri meseca) da ih "postedi" eventualnog straha ako to budu radile kasnije, u stilu "sad nije svesna, a cak i ako ne mari za to nece joj skoditi, svi to rade". Druga grupa je zastupala pravo deteta da samo odluci kad poraste i da ma koliko probusene usi bile "drustveno prihvatljive" to je i dalje vrsta pirsinga samo sto ljudi idu po inerciji...Culo se i par horor prica o infekcijama, komplikacijama...Kakav je vas odnos prema tome?
 
pa... moja ćerkica želi da ima "minnjuše" ali ja smatram da je jako mala ima 3 godine...
i da je bolje da malo počakamo...
jer šta ako sa 10 godina kaže,mama koja si ti dziberka,kako si mogla da mi bušiš uši?
a te infekcije,i ostale STRAHOTE...mislim svašta se događa, zar ne...mislioci katastrofe su večito i svuda prisutni
 
xpajamacax:
pa... moja ćerkica želi da ima "minnjuše" ali ja smatram da je jako mala ima 3 godine...
i da je bolje da malo počakamo...
jer šta ako sa 10 godina kaže,mama koja si ti dziberka,kako si mogla da mi bušiš uši?
a te infekcije,i ostale STRAHOTE...mislim svašta se događa, zar ne...mislioci katastrofe su večito i svuda prisutni
slažem se maco, mada neće dete da ti kaže da si džiberka :lol: rupice ako se ne koriste godinama zarastaju.
A super je ta fora kao izbušiš detetu uši dok je malo da se posle ne bi traumiralo???!!!??? Pa gde ćeš veće traume nego u tom uzrastu. Posle 20-30 godina, će neki šrink da mu objašnjava kako neuroze koje ima verovatno vuku korene iz perioda do 3. godine...
 
i meni je grozno.kako me razocarala rodbina kad smo prvi put dosli u yugu pitali sta da joj kupe ja rekla "zlato nikako jer to necu da joj stavljam" kad ono mindjuse,narukvica i lancic vec pripremnljeni?sad se to vuce po kuhinjskim fiokama,eto koliko nam znaci...
kad poraste odlucice se za bilo koju vrstu pirsinga a ja da joj namecem nesto-ne
ni ja ne nosim nista i malo mi je bljaks sto su mi probusili usi kad sam imala 6 meseci ,mislim stvarno :roll:
 
Apsolutno sam protiv busenja pupka, jezika i sl.
Meni su moji probusili usi kada sam bila mala..i naravno, zavrsilo se na tome, nista drugo nisam busila! Tako da ipak, mindjusice u usima nemaju toliko veze sa piercingom koliko sa celokupnim vaspitanjem, ja verujem...

__________________________________________________________________________________

www.ZenskiKutak.com
 
ja nemam probušene uši
tati je bilo žao da mi buše uši kada sam bila mala a posle jednostavno nisam... ne znam... ne nedostaje mi to.
dok moj muž ima probušena oba uha... i minđuše u njima, ja sam mu ih kupila.
eto.


zlato i deca... meni se ne dopada jer mislim da je nepotrebno ali svako svom detetu kači ono što on misli da je ok, ko bre pita decu/bebe šta hoće ili neće.
 
:razz: :razz:

Preterujete !!!
Meni je lekar probusio usi u 5. god., a na moj zahtev ( tada sam to volela ) koji sam, normalno - prenela roditeljima. Nisam to dozivela kao atak na svoju licnost i ne vucem traume. :razz: :razz: Cak sta vise, jedva da se i secam tog dogadjaja . Inace, milimetarska rupica na usnoj resici zaraste vrlo brzo.

Ne smatram ovaj cin spektakularnim, niti opasnim po psihofizicko zdravlje deteta ( devojcice ) uzrasta 5 god. Naravno, samo ako ono to zeli.

Busenje usiju je beznacajna stvar u odnosu na to kako roditelji hrane svoju decu !!! Dodje mi da vristim kada vidim sta se decici daje da jedu !! :evil: :evil:

P.S. Nisam ljubitelj nakita. :razz:
 
znam ja da te rupe oko usana,na nosu itd lako zarastaju,ali ne i u resi!
imala sam u nosu i zaraslo je posle nekoliko dana bez minđuše.
a znam osobu koja je posle nekolko godina ponovo stavila minđiše na uši!
dakle, ne zarasta tako lako.
ja ostajem pri svom stavu, da dete mora samo da odlučuje o tome.
šta kao mene su keva i ćale osamdesetih terali da bušim još koji rupu na uvetu?
bili su zapanjeni!
dakle ipak njene uši-njen izbor.
ajd još i da razumem ono običajno sin prvenac- minđuša zaboravih u kom uhu...
nekako da progledam kroz prste, mada se to u nas izgubilo davnoooo
 
Uhhhhh meni je odvratno, ali stvarno odvratno kada vidim mindjuse na bebama. :roll: Mislim stvarno! :roll: Jos kad im stave on zlatne sa crvenim kamencicima! :roll: Valjda su mi se zato i zgadili ti crveni kamencici, imam tonu nakita ali nista crveno. :roll:
Mindjuse su ipak nesto sto odrasli nose i na bebama mi izgleda neprirodno. :roll:

Ja sam probusila usi kada sam imala mozda 5 godina, ne secam se tacno. Navalila sam da busim ili glava dole. :lol: Prvi put sam se uplasila, pa sam se dernjala kao magare pre nego sto mi je covek uopste prisao. :roll: :lol: Onda me je za 2 dana prosao strah, mama me je odvela i onda sam se nekoliko dana pravila vazna sicusnim zvezdicama na usima koje sam ja sama izabrala. :razz: Secam se da me nije ni bolelo. :)
A druge dve rupice sam probusila kada sam imala 12 godina i usi su mi bridele citav dan! :lol:
 
xpajamacax:
ajd još i da razumem ono običajno sin prvenac- minđuša zaboravih u kom uhu...
nekako da progledam kroz prste, mada se to u nas izgubilo davnoooo

Zar se to radi / radilo ? :shock: Nisam znala

Da se razumemo, mindjuse samo za starije od 5 god. DEVOJCICE , a po njihovoj zelji :razz: :razz: -> to samo odobravam !
 
Ne volim da vidim nakit na bebama.
Uzasava me kindjurenje tako malih bica, totalno bez razloga.
Sta time roditelji dokazuju? Neku narocito veliku ljubav prema detetu, i/ili pokazuju okolini da se ima i moze...
Onaj crveni koncic oko rucice, ajde de... (ako je bebica narocito lepa... da je neko ne urekne) - ma salim se ja malo. ;-)
Moja cerkica je izrazila zelju da nosi mindjuse kada je imala 12 godina, nisam se protivila... jednostavno je to bio njen izbor.
Voli belo zlato, mindjusice su uvek diskretne, nenapadne...
Inace, ja nemam busene usi.
------------------------
Kisa
 
Нека дете само одлучи кад порасте! Ја сам сама бушила уши у основној школи, и то иглом!!!! Јесте безвезе, али тако је било, шта ћу. Не вучем никакве трауме, и дан-данас носим минђуше сваки дан, али ипак, дете треба да буде - ДЕТЕ! За све постоји и време и место!
 
Јаооо...да нисам ово прочитала не бих знала колико сам примитивна!!!

Не знам зашто би бушење ушију било траума када се ради безболно и у секунди.
Моја деца су имала 4 и 5 година када су тражиле да носе минђуше (тражиле су и раније)...Нису плакале, није било разлога за то...а биле су јако поносне и срећне!

Једна данас не носи минђуше, јер не жели....али не видим разлог зашто би јој сметале рупице које се и не виде...

Другу једва одвраћам од тога да крене у школу са великим дречавим карикама..... обожава минђуше сваке врсте, што веће то боље...

Ја сам имала неколико месеци када су ми бушили уши и нисам приметила да имам неке труме због тога. Ако се јаве неки психички проблеми знаћу бар да је то од бушења ушију!

Другу рупу на левом уху сам бушила касније....а баш се размишљам нешто и о трећој....
 
Hellen:
Другу рупу на левом уху сам бушила касније....а баш се размишљам нешто и о трећој....

pre neki dan mi dodje na kafu jedna koleginica... 1954. godiste, prava "gospodja doktor", po specijalnosti hirurg, udata, dvoje velike dece, elegantna visoka plavusa. slucajno naidje i druga koleginica sa 19-godisnjom cerkom, i nama na oci pocnu majka i dete da se svadjaju okolo ideje da cerka probusi drugu rupicu (samo na jednom uhu).

g-dja hirurg je mami jedno vreme pazljivo i ljubazno govorila mami da treba da dozvoli, da to nije danas ni retkost ni cudno, itd.itd., na sta je ova reagovala "s one stvari", a kad je srecna mama u jednom momentu rekla g-dji hirurg "ma, sta ti znas!", ova je zadigla kosu sa jedne strane, i otkrila uho sa bar 5 rupica i mindjusa :).

elem, pun gas, draga :).

EDIT: da ne promasim temu: cerki sam probusila usi kad je imala 4 godine (zivo je zelela, i nije ni pisnula :) ), a sebi kad sam imala otprilike.... 21 godinu. jako sam volela mindjuse, a imala sam zadosta nevolja sa onima na stipalicu. a da li i kada treba, i KOJE TRAUME izaziva - nisam nikad razmisljala o tome :).
 
e,stvarno napravismo od teme....
traume,a ?
reko ja ima nas raznih,mislioca katastrofe na sve strane,
ne izlazi napolje,može neki meteor da te zakači...nekada...
ljudi,ko voli nek izvoli:p
nema posledica,najvažnije:p
osim gunđanja kada poraste ako nije htela:p
a i to se preživi i tako stalno nešto gunđaju:p
 
neupucena:
Bazala sam po nekom forumu i primetila ovakvu temu. Tabor se podelio na dve grupe od kojih je jedna svojoj deci busila usi u ranom uzrastu (jedna zena je cak to uradila kad joj je cerkica imala tri meseca) da ih "postedi" eventualnog straha ako to budu radile kasnije, u stilu "sad nije svesna, a cak i ako ne mari za to nece joj skoditi, svi to rade". Druga grupa je zastupala pravo deteta da samo odluci kad poraste i da ma koliko probusene usi bile "drustveno prihvatljive" to je i dalje vrsta pirsinga samo sto ljudi idu po inerciji...Culo se i par horor prica o infekcijama, komplikacijama...Kakav je vas odnos prema tome?


Meni su bušili uši kada sam bila baš mala ... možda sam imala mesec dana .... i ja bih svojoj ćerki (da je imam) bušila uši u istom periodu .... obožavam nakit i jako mi se dopada kada vidim da je devojčica prava devojčica sa sve mindjušicama.
Mada, lično nemam ništa ni protiv ljudi koji to ne rade.
 

Back
Top