Helicobacter pylori

Ta bakterija izaziva cir zeludca i mnoge druge bolesti GI trakta.To sto je imas ne mora da znaci da ce da se razvije neko od tih oboljenja kod tebe. Lako se leci, odredjenim antobioticima, i lecenje obicno traje 2 nedelje.
 
Pa,danas sam zavrshio sa terapijom upotrebom lekova:Orvagil D(3x1) i Sinacilin(3x1) i to je trajalo 10 dana,i lekar mi je prepisao Controloc(1x1)da pijem mesec dana! Pa,poshto sam cuo razlicita mishljenja u vezi lecenje i u vezi posledica koje ostavlja ta bakterija,interesuje me koji je tretman lecenja najdelotvoriniji! I da li bi trebalo drztati dijetu u toku lecenja,tj. shta bih trebao da izbacim od hrane!


Hvala......
 
guslar:
Pa,danas sam zavrshio sa terapijom upotrebom lekova:Orvagil D(3x1) i Sinacilin(3x1) i to je trajalo 10 dana,i lekar mi je prepisao Controloc(1x1)da pijem mesec dana! Pa,poshto sam cuo razlicita mishljenja u vezi lecenje i u vezi posledica koje ostavlja ta bakterija,interesuje me koji je tretman lecenja najdelotvoriniji! I da li bi trebalo drztati dijetu u toku lecenja,tj. shta bih trebao da izbacim od hrane!


Hvala......
Ne postoje razlicita misljenja, postoje razlicite seme lecenja a to su dve sasvim razlicite stvari.U principu ono sto je bitno za tebe je da se resis te bakterije kako bi se resio moguce pojave jakog gastritisa ili cira na zelucu.
Sama terapija ne zahteva nikavu specijalnu ishranu niti dijetu.
Ponasaj se sasvim normalno, samo nemoj pusiti, piti kafu , alkohol, gazirana ****, izbegavaj zacinjenu hranu.
 
dr:
Ne postoje razlicita misljenja, postoje razlicite seme lecenja a to su dve sasvim razlicite stvari.U principu ono sto je bitno za tebe je da se resis te bakterije kako bi se resio moguce pojave jakog gastritisa ili cira na zelucu.
Sama terapija ne zahteva nikavu specijalnu ishranu niti dijetu.
Ponasaj se sasvim normalno, samo nemoj pusiti, piti kafu , alkohol, gazirana ****, izbegavaj zacinjenu hranu.

Hvala na objashnjenju,ali da li bih trebao da se uzdrzavam od konzumiranja alkohola,duvana,kafe....samo dok traje lecenje ,ili bi to trebao zauvek izbaciti iz upotrebe!
 
Jednom izlecen helicobacter ne garantuje da se bakterija nece u toku zivota opet vratiti.
Cesce se javlja kod osoba koje puse, konzumiraju alkohol.
Prema tome, ne bi bilo na odmet da se odreknes tih stvari, pusenja za ceo zivot nevezano za pitanje gastritisa, to ti je nadam se jasno.
Sto se tice kafe, ja imam gastritis i iako sad nemam tegobe konzumiranje kafe mi izaziva probleme pa sam to izbacila iz upotrebe.
Alkohol, nadam se da ga ne upotrebljavas svakodnevno. Videces vec sam, polako ces stvarati listu stvari koje ti smetaju.
 
Naravno da ne upotrebljavam alkohol svaki dan,ali bih voleo da mogu s'vremena na vreme da se opustim uz koju cashicu svojeg omiljenog ****! A pushenje sam ostavio cim mi je otkriven Helicobacter i nemam nameru da opet pocnem da pushim....a nisam neki ljubitelj kafe,narocito turske,i kad sam pio kafu pio sam Nescafe....
U svakom slucaju hvala na odgovorima i savetima...
 

Back
Top