Hipersvemirski skok :D

Predatoru,molim te idi i lovi zivotinje ili teraj ovce i ostavi nas ovde da vodimo normalnu diskusiju.

Nego za hipersvemirski skok,ako bude u obliku portala,zamisli ako se desi neka nesreca (propali eksperiment) i usisa grad ili nesto vece.
 
Pa ne,osnovna teorija hiperskoka je malo drugachija.Zamisli parche papira.I sad nacrtaj 2 tachke na suprotnim krajevima papira.Povuchesh pravu liniju izmedju njix.To je kako mi putujemo svemirom.A sad,kad bismo presavili papir,tako da se tachke poklapaju i kad bismo probushili papir,stigli bismo tamo za manje od 1 s....to je teorija hiperskoka.
 
g-rock:
mogu i ovde da pitam.......da ne otvaram novu temu, slicno je.....

kako sonde, sateliti koje posaljemo u zemljinu orbitu i dalje bivaju zasticeni od gromada stenja koje lete okolo?

ne bivaju zasticeni :) verovatnoca sudara sa nekim vecim objektom (veci od nekoliko milimetara) je tolika mala da je zanemarljiva. A do sudara dolazi i te kako, potrazi slike Mira pred spustanje, solarne ploce mu izgledaju kao da je neko ugasio cigaru o njih.

u stvari da se ispravim, postoji neka minimalna zastita, ali u svakom slucaju nedovoljna da izdrzi jace sudare.
 
Oximoron:
Mislim kakav skok- u vidu portala kao u Zvezdanoj kapiji, ili svemirski brod koji moze da hiperskokne?
A ajde da ovde postavim pitanje, slicno je temi
Sta su ono uradili sa brodom koji ima pogon na jedra koja skupljaju suncevu energiju i tako konstantno ubrzava, zadnje sto sam citao o tome je da ameri i japanci nisu uspeli da lansiraju brod, pa pozvali bracu ruse(eksperte za izbacivanje iz orbite), onda ga zajedno izbacili i sad ne znaju gde je brod?- eto to sam cuo zadnje.
 
Obersturmfuehrer:
ne bivaju zasticeni :) verovatnoca sudara sa nekim vecim objektom (veci od nekoliko milimetara) je tolika mala da je zanemarljiva. A do sudara dolazi i te kako, potrazi slike Mira pred spustanje, solarne ploce mu izgledaju kao da je neko ugasio cigaru o njih.

u stvari da se ispravim, postoji neka minimalna zastita, ali u svakom slucaju nedovoljna da izdrzi jace sudare.

tnx. za odgovor
 

Back
Top