NOD32 best of

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne bi trebalo zapocinjati OPET neki rat AV programa, vecina posjetilaca ovog doruma vec ima izgradjen stav prema odredjenim AV programima i uglavnom ce se moci da prcita odgovor "moj bolji od tvog"..

No i sam koristim ovaj AV i mogu da kazem da sam veoma zadovoljan i da nemam namjere da ga mijenjam niti da neto posebno eksperimentisem..

Dakle...

Ako ima jos neko nesto dobro da doda OK, a ako se pretvori opet u neki RAT AV programa, to vec ne valja, te s toga molim da svi postovi ubuduce budu vezani za NOD32...

Poz.
 
NOD je extra, i ja mislim da ti netrebaju firewall programi, jer oni u krajnem slucaju mogu samo da uspore racunar, i sprece te da otvaras neke internet stranice, sto je donekle i dobro:)... Ali problem je u tome sto zbog njih neces moci da instaliras neke programe...
 
Ma mogu ja da instaliram program koji hocu samo kad taj program treba da pristupi internetu ja moram da podesim pravila za njega (koji protokol, port, itd) i onda nema sanse da se nesto provuce :)
 
Ne usporava mi racunar, i radi sasvim OK, mada su me zbunili moduli u verziji 2.5 (u verziji 2.0 nisu imali moduli EMON i jos jedan... )mada su integrisani u okviru AMON-a.
Fino se slaze sa ZA i AD-Aware-om. (Pre mi je pravio problem ZA u komb. sa AVAST-om)
 
Koliko vidim ovde se uglavnom potencira da NOD ne usporava računar, a potajno (poneki put i rečito) se tvrdi da ga KAV usporava. Za vašu informaciju, kada radim na kompu sa Photoshopom i Corelom radi mi i KAV (obično mi je non-stop uključen) i sve radi kako treba. S obzirom da imam memoriju 256, a da Photoshop i Corel znaju itekako da crpe memoriju onda je sve jasno. Ali mi nije jasno ko stalno protura tu priču da KAV usporava komp.
Ako će nekom biti lakše, evo ja kao korisnik KAV-a kažem da je NOD best of. Ne razumem čemu to. Kao da ste plaćeni da reklamirate NOD. Sa ovakvim temama ovde počinje da liči na ono klinačko - ko je bolji - Partizan ili Zvezda.
 
lord_tana:
NOD je extra, i ja mislim da ti netrebaju firewall programi, jer oni u krajnem slucaju mogu samo da uspore racunar, i sprece te da otvaras neke internet stranice, sto je donekle i dobro:)... Ali problem je u tome sto zbog njih neces moci da instaliras neke programe...
Kako te firewall moze spreciti da instaliras neke programe?
Pojasni mi malo.
 
@FLUID
Ti bas vois da budes neki mega car, pa taman ispisao hiljade reci pokusavajuci da ispricas jednu vrlo ispraznu pricu. Za pocetak, preporucio bih ti da pogledas nekolio casopisa u kojima bi pronasao poneki test AV-a, mislim da bi tada mogao mnogo bolje da „zamastis“ svoju pricu o KAV-u.
Usput, nisam video AV koji vise brljavi od njega... Jednom prilikom mi se desilo da mi je obrisao kompletan Notepad jer je jedan od njegovif fajlova bio zarazen (verovatno zeleci da me zastiti, mada tim pristupom je mogao u da mi formatira hard, kao jednu od opcija naprednije AV zastite). A da jede sistem, razara ga, brljavi i prijavljuje viruse i tamo gde ih nema. A sto je najgore nema detajlnija podesenja kao neki drugi AV, svakodnevno skida velike update sa neta... poprilicno dosadan... Da ne pricamo koliko mu treba da skenira kompletan sadrzaj HDD-a.
Ne koristim NOD, jer ni se ne dopadaju neke stvari kod njega, ali svakako je daleko bolji od KAV-a, jer na pravi gluposti kao ovaj... toliko reklamirani AV.
 
Imao sam AVG, ali ima dosta propusta... Imao sam KAV i racunar sa njim radi, ali nemogu reci da redi bez problema... Panda nije los AV jeko je mocan... Ali nod je zakon... A ja ne reklamiram NOD zato sto me neko placa, vec da bi i vi imali neki pametan, a pre svega dobar zastitni program na racunaru...
 
Imam NOD32 vec skoro 2 godine i nikakvih problema nisam imao. Instalirao sam i KAV cisto da proverim da li je NOD nesto "propustio" i nista nije nalazio vec 5-6 meseci!!!
 
nikodim:
@FLUID
Ti bas vois da budes neki mega car, pa taman ispisao hiljade reci pokusavajuci da ispricas jednu vrlo ispraznu pricu. Za pocetak, preporucio bih ti da pogledas nekolio casopisa u kojima bi pronasao poneki test AV-a, mislim da bi tada mogao mnogo bolje da „zamastis“ svoju pricu o KAV-u.
Usput, nisam video AV koji vise brljavi od njega... Jednom prilikom mi se desilo da mi je obrisao kompletan Notepad jer je jedan od njegovif fajlova bio zarazen (verovatno zeleci da me zastiti, mada tim pristupom je mogao u da mi formatira hard, kao jednu od opcija naprednije AV zastite). A da jede sistem, razara ga, brljavi i prijavljuje viruse i tamo gde ih nema. A sto je najgore nema detajlnija podesenja kao neki drugi AV, svakodnevno skida velike update sa neta... poprilicno dosadan... Da ne pricamo koliko mu treba da skenira kompletan sadrzaj HDD-a.
Ne koristim NOD, jer ni se ne dopadaju neke stvari kod njega, ali svakako je daleko bolji od KAV-a, jer na pravi gluposti kao ovaj... toliko reklamirani AV.
Mnogo čitaš prijatelju. Ja pričam o "živim" testovima koje sam probao, a ne o testovima koje je tamo neko radio. Pokušavaš da pametuješ bez razloga.
To što ti je izbrisao Notepad to je samo tvoja neupućenost u program. Kada se zarazi neki exe fajl postoji opsija njegove dezinfekcije i fajl ostaje čitav. Jednom klincu je virus ušao u sve exe fajlove instaliranih programa i igrica na kompu. Instalirao sam mu KAV 5 i skenirao. Bilo ih je oko 100 komada. Samo sam išao na dezinfekciju tih fajlova i sad mu komp radi kao što je i radio pre toga. I naravno nema virusa.
Što se tiče skeniranja pa čoveče nedokazani podesi nivoe skeniranja i gotova stvar.
Evo, ti primera koliko je KAV u pravu i ispred svih što se tiče nekih stvari. Časopis Mikro je na propratnom CD-u ubacio neki player. Oni su taj CD skenirali Nortonom. Na pola instalacije KAV je prijavljivao virus. Ovi iz Mikra su trdili isto što i ti. Da je to prestrogo, da to nije tačno, i bla, bla.... Posle par meseci i Norton je izbacio tu definiciju. Toliko im je trebalo da priznaju grešku pa su od tada počeli da CD-e skeniraju i sa KAV.
Ova priča ne mora ništa da znači ali samo jedan primer naprednosti KAV-a.
Izvodiš zaključke, a ne poštuješ tuđe mišljenje. Ovo je forum. Zar ne?
OK. Možda je NOD stvarno dobar, ali ne može se pljuvati po jednom da bi se drugo uzdiglo. Molim lepo.
 
Tu opciju sam i koristio, ali eto... havarija bez razloga. Nisam to napisao zato sto sam odabrao pogresnu opciju, vec bas zbog toga sto sam imao problem kome se nisam nadao jer nije bilo razunog razloga da mi obrise ceo program...
Ne pljujem po KAVU, da se razumemo, ali jednostavno ne delim isto misljenje kao i ti da je toliko dobar. Ti ocigledno imas daleko bolja iskustva sa njim nego ja i oni ljudi kojim odrzavam racunare, sto naravno nije stvar zbog koje bi trebalo ratovati... ne vidim razlog da se jedan AV toliko uzdize... BTW Mikro se raspada od reklam za KAV, tako da njihove testove ne shvatam tako ozbiljno... iako ga redovno citam. ;)
 
Niko ovde ne pljuje po KAV-u ali jbg. koliko ja vidi jedini ti ga hvalis... Jeste ne moze se reci KAV ima najbolju reklamu, i njegov legalni softwer za fizicka lica kosta 999din. Pa sad vi razmislite...
 
da se i ja malo ubacim ......
probao sam i nod32 2.5 i kav 5.0.390 (kojeg sad koristim) , kav je uvek nalazio i prijavljivao mnogo vise virusa i kojekakvih gamadi od noda, mozda se neko ne slozi ali na tronu su ostali (po meni) posto sam probao i avg i norton i bitdifender i avast i sofos i nod32 i posle svega mislim da je KAV no1 pa onda nod32 i ostali malo vise iza njih , za sada , toliko .

poz.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top