Vase misljenje o ovom tekstu ????

analogdigit

Primećen član
Poruka
905
Pronasao sam ovaj legendarni tekst na ovom forumu .....
Sto se mene tice VIC i nije tako los :)

Recite mi dali je i Vas nasmejalo ?

Citait : '' LINUX instalacija i odrzavanje racunara i servera.
Preko 40 distribucija i preko 10.000 programa.
Svi programi su besplatni , stabilnost neuporedivo veca nego kod
Windowsa.otoporan na viruse .
Lak za koriscenje , ko god zna Windows znace i Linux. ''

:-D
 
Video sam taj post na podforumu zaposlenje... sta reci... Postoji to da je Linux besplatan i da bolje koristi hardver od Windowsa... ali sve se to moze postici i sa Windowsom iskljucivanjem bespotrebnih servisa... sve jedno, ubedjens am da ce za koju godinu i Linux poceti da se naplacuje. Inace... licno...slabo sam koristio isti pa i nisam nesto odusevljen sa njim. Simpaticno mi ej to sto sam cuo da Linux administratore zovu "kobasicari", zbog redova i duzine komandi koje se kucaju sa komandne linije. Iz razloga sto GUI tog OS ne pokriva bas sve njegove funkcije... Zato mi jako smesno zvuci izjava da je lak za koriscenje... ;)
 
Vic ako ti nesto ne znas nemora da znaci da je vic...
Pucanje wireless zbog neke gluposti se resava editovanjem jednog fajla u linux-u...a ti poiskljucuj bespotrebne servise i opet to neces spreciti jer neces imati sta da editujes :P

GUI suse linuxa pokriva sve :P

Sto pljujete nesto o cemu nista ne znate :?
Naravno da je lak za koriscenje kad ti ga neko drugi podesi....podesavanje i koriscenje su dve razlicite stvari zar ne :?
 
Ne da nije vic nego uopste nije daleko od istine.

Za brzinu, sto neko rece, nikako ne mozes da poguras windozzu da radi brzo kao GNU sistem sa Linux kernelom. Prvo sto je kod sporiji. Iz istog razloga je i Linux sporiji od npr. BSDa ili QNXa. Drugo, za kompletan GNU/Linux sistem mzes da svuces sourceve i da ih kompajliras sa optimizacijama za odredjeni hardver, sto je kod zatvorenih sistema, kao npr. Windozza, nemoguce.

Odrzavanje sistema nije problem. 99% stvari moze iz grafike. Negde sam skoro na tu temu procitao: Da bi odrzavao Linux vecinu stvari mozes da uradis iz grafike. Za retka i detaljnija podesavanja moras upotrebiti terminal ili editovati neki konfiguracioni fajl, za koje vecina ljudi kazu da su laki za editovanje.
Da bi odrzavao Windows vecinu stvari mozes da uradis iz grafike. Za retka i detaljna podesavanja moras da koristis terminal ili da editujes registry bazu, za koju svi kazu da i najmanja greska u njoj moze da obori sistem.
 
btw Linux vise nije postedjen od virusa, nije da ih ima kao sto ih ima za Windows, ali poceli su da postaju sve bolji i bolji.
Sa druge strane, nisam zaludjenik sa Microsoft operativnim sistemima, ali sam misljenja da to sto Windows dozvoljava u administraciji jedne mreze Linux nikako ne moze, daleko je od AD sto je MS-ov najbolji proizvod na novijim serverskim platformama). Plus, centralizovana administracija, samim tim jeftinija i jednostavnija... i jos stosta.
Ipak, treba biti realan, i jedan i drugi OS imaju svojih prednosti i nedostataka, ostalo je sve stvar ukusa i potrebe samog korisnika. ;)
 
Za retka i detaljnija podesavanja moras upotrebiti terminal ili editovati neki konfiguracioni fajl, za koje vecina ljudi kazu da su laki za editovanje.

Ovo pre svega u opste nije tacno!!!!
Ako mislis da koristis ovaj OS da bi recimo gledao filmice i otvarao pasians onda mozes da uradis sve iz grafike.... Ali radi se o tome da je u LINUX-u tj. UNIX olikim sistemima prava moc u skriptama.... A za to vam pre svega treba poznavanje C jezika i odlicno poznavanje shell scripting jezika....

A sto se tice komentara koji sam postavio, nisam ja izmislio taj tekst ...
Samo ja licno mislim da LINUX nije za korisnike koji zele da koriste racunar samo za igranje igara, slusanje MP3 muzike i gledanje DivX-a......

Tako da i dalje sam ubedjen da je u pitanju pravi vic......
 
nikodim:
btw Linux vise nije postedjen od virusa, nije da ih ima kao sto ih ima za Windows, ali poceli su da postaju sve bolji i bolji.
Sa druge strane, nisam zaludjenik sa Microsoft operativnim sistemima, ali sam misljenja da to sto Windows dozvoljava u administraciji jedne mreze Linux nikako ne moze, daleko je od AD sto je MS-ov najbolji proizvod na novijim serverskim platformama). Plus, centralizovana administracija, samim tim jeftinija i jednostavnija... i jos stosta.
Ipak, treba biti realan, i jedan i drugi OS imaju svojih prednosti i nedostataka, ostalo je sve stvar ukusa i potrebe samog korisnika. ;)

To te raduje onaj clanaku u sk-u o crvu...
Ja hteo da ih poslusam la nece...

anak1n@alone-on-the-dark-side:~$ format c:
bash: format: command not found
anak1n@alone-on-the-dark-side:~$

Mozda mozes da mi pomognes da resim ovaj problem :? ;p
 
nikodim:
Da video sam i taj clanak, bas u SK...
Ne razumem, kako si hteo da ih poslusas (F1)??? ;)

Ma ta rupa je zakrpljena pre 100 dina...a ljud koji nisu updejtovali sta da kazem...jos se niko nije zalio na tog crva...pa hteo da poslusam one da reinstaliram sistem :p
Ne bi me cudilo da je to jos jedan potez da se ljudi odvuku od linuxa...iza koga stoji tajna ne vladina humanitarna kriminalna organizacija (citaj Mikrosoft)
 
Red_Zmaja:
Ma ta rupa je zakrpljena pre 100 dina...a ljud koji nisu updejtovali sta da kazem...jos se niko nije zalio na tog crva...pa hteo da poslusam one da reinstaliram sistem :p
Ne bi me cudilo da je to jos jedan potez da se ljudi odvuku od linuxa...iza koga stoji tajna ne vladina humanitarna kriminalna organizacija (citaj Mikrosoft)


Moguce je... ko ce znati... Ali bice ih sve vise i vise... a tek kada pocnu da ga naplacuju, tada ce biti jos bolje. ;)
 
@nikodin: Moram da primetimda nisi bas u bliskim odnosima sa GNU/GPL. Niko ti i ne brani da prodajes softver koji je pod ovom licencom, ali svima MORAS da ga das pod istom tom licencom. I sa sve izvornim kodovima. Sto prilicno degradira ideju o prodaji Linuxa, zar ne? I prilicno musi Micros~1 jer ne mogu da kradu kod, kao sto kradu kod FreeBSDa i prodaju po zatvorenim licencama. :wink:
 
OK je to... samo, na sajtovima koji se bave otvorenim kodom, mislim na Lnux distribucije, tipovi koji pisu aplikacije za isti, ostavljaju kompletne svoje podatke. A zasto? Pa bas zbog toga da bi ih pokupila neka kompanija koja bi im platila znanje. Dakle, to je odlican nacin da se prezentuju necije mogucnosti, a svako ko nesto zna, svakako nije lud da to znanje deli besplatno po metu jer to voli pa od te ljubavi moze da zivi. I svi ti tipovi koji se bave takvim stvarima mole se svakodnevno da ih neko zaposli, a svako bi zeleo da to bude jedna od najjacih kompanija tog tipa (znamo svi koja je). Dakle, ljudi koji pisu te aplikacije, samo zele dobar posao... Zast bi inace ostavljali svoje podatke ako nije tako, da bi ih neko pozvao da im cestita... ne, naravno.
Zbot toga i tvrdim da ce za koju godinu poceti da se naplacuje, naravno kada postane dovoljno dobar suparnik toliko omrznutom cika Bilu, a do tada... ima ce besplatne testere poput ostalih koji vole Linux... Ne verujem da ce ostati imuni na novac, jer niko to nije. ;)
 
Naravno da je tacno, u prilog tome i govore statisticki podaci koji dovoljno pokazuju koji su serverski i klijenstki sistemi u upotrebi. Da nije tacno, asi bi koristili taj besplatni Linux niko ne bi bio lud da izdvaja toliki novac da Microsoft OS... Ogromna prednost na stani Win-a, pogotovu zbog maksimalne kompatibilnosti i velikog broje serverskih platformi koje medjusobno odlicno funkcionksu, jer su pravljene da bi besprekorno radile u tandemu... Ne kazem da je Linux los, daleko od toga, ali ne pruza to sto pruza Microsoft na polju administracije... nitice ikada moci to da pruzi jer nema AD, nema Enterprise administracije, nema tog stepena bezbednosti... jednostavno to ne postoji u Linuxu...
Od cega su placeni kada je sve besplatno, i razlog zbog cega su placeni je...???
 
btw vole to da rade... pa zato po netu ostavljaju broj cipela, adrese, brojeve telefona, ime babe, dede i svih potonjih... da bi ih neko pozvao... naravno ne neko ko je odusevljen time sto su uradili vec neko ko je spreman da im da posao i da ih plati. Sizifov zanat je odavno mtrav, sada se sve radi zbog novca... Nemo mi reci da bi neki od tih zaljubljenika odbio dobru poslovnu ponudu cika Bila, jer voli Linux... prijatelju, to su price za zaludjenike, zna se da se zivot ne svodi na sedenje ispred monitora i "ljubavisanje" Linuxa... Sve ozbiljne kompanije koje otkupljuju domace firme prelaze na Win servere i OS... respitaj se, samo mi nemoj reci da su glupi sto izdvavaju toliki novac i uklanjaju Unix i Linux...
Ikao zvucim kao MS manijak, ja to zaista nisam samo pokusavam da budem realan i sagledam situaciju kakva ona i jeste i kroz statistiku i kroz prakticnu primenu... ;)
 
krstarica.com
server: Linux Apache/1.3.33 13-Nov-2005 64.246.62.184 EV1Servers
Linux Apache/1.3.28 3-Apr-2004 64.246.62.184 EV1Servers
unknown unknown 30-Mar-2004 64.246.62.184 EV1Servers
Linux Apache/1.3.28 29-Mar-2004 64.246.62.184 EV1Servers
unknown unknown 25-Mar-2004 64.246.62.184 EV1Servers
Linux Apache/1.3.28 23-Nov-2003 64.246.62.184 EV1Servers
Linux Apache/1.3.27 (Unix) PHP/4.3.2 mod_ssl/2.8.14 OpenSSL/0.9.5a 16-Sep-2003 168.143.119.198 Verio
Linux Apache/1.3.27 (Unix) PHP/4.2.3 mod_ssl/2.8.11 OpenSSL/0.9.5a 7-Oct-2002 168.143.119.198 Verio
Linux Apache/1.3.26 (Unix) PHP/4.2.3 mod_ssl/2.8.10 OpenSSL/0.9.5a 5-Oct-2002 168.143.119.198 Verio
Linux Apache/1.3.22 (Unix) (Red-Hat/Linux) PHP/4.0.6 21-Jul-2002 168.143.119.198 Verio

google.com
Linux GWS/2.1 22-Nov-2005 64.233.187.99

pogodak.co.yu

Linux Apache 11-Dec-2005 195.250.198.70 Noviforum Ltd.
Linux Apache/2.0.48 (Unix) Resin/3.0.8 5-Apr-2005 195.250.198.70

amazon.com

Linux Server 21-Nov-2005 207.171.175.29 Amazon.com, Inc.
Linux Server 20-Nov-2005 207.171.166.102 Amazon.com, Inc.
unknown Server 19-Nov-2005 207.171.166.102 Amazon.com, Inc.
Linux Server 8-Nov-2005 207.171.175.29 Amazon.com, Inc.
Linux Suppressed 5-Nov-2005 207.171.166.102 Amazon.com, Inc.
Linux Server 4-Nov-2005 207.171.175.29 Amazon.com, Inc.
Linux Server 4-Nov-2005 207.171.163.90 Amazon.com, Inc.
Linux Suppressed 14-Oct-2005 207.171.175.29 Amazon.com, Inc.
Linux Apache 7-Jul-2005 207.171.163.90 Amazon.com, Inc.
Linux Apache 6-Jul-2005 207.171.166.102

Koje statistike :? cije statistike....znas ko koristi win 2003 server microsoft :P
 
nikodim:
Naravno da je tacno, u prilog tome i govore statisticki podaci koji dovoljno pokazuju koji su serverski i klijenstki sistemi u upotrebi. Da nije tacno, asi bi koristili taj besplatni Linux niko ne bi bio lud da izdvaja toliki novac da Microsoft OS...

statisticki podaci govore upravo suprotno, recimo Apache drzi oko 70% web servera dok MS svega 20%. Jedino kada su klijenti u pitanju MS ubedljivo vodi.
A to ljudi su placeni od upravo izdavaca raznih distribucija. Sada neka recimo "Pro" distribucija Linuxa kosta i te kako.
 
nikodim:
btw vole to da rade... pa zato po netu ostavljaju broj cipela, adrese, brojeve telefona, ime babe, dede i svih potonjih... da bi ih neko pozvao... naravno ne neko ko je odusevljen time sto su uradili vec neko ko je spreman da im da posao i da ih plati. Sizifov zanat je odavno mtrav, sada se sve radi zbog novca... Nemo mi reci da bi neki od tih zaljubljenika odbio dobru poslovnu ponudu cika Bila, jer voli Linux... prijatelju, to su price za zaludjenike, zna se da se zivot ne svodi na sedenje ispred monitora i "ljubavisanje" Linuxa... Sve ozbiljne kompanije koje otkupljuju domace firme prelaze na Win servere i OS... respitaj se, samo mi nemoj reci da su glupi sto izdvavaju toliki novac i uklanjaju Unix i Linux...
Ikao zvucim kao MS manijak, ja to zaista nisam samo pokusavam da budem realan i sagledam situaciju kakva ona i jeste i kroz statistiku i kroz prakticnu primenu... ;)

Pa dobro da li si ti normalan (nemoj da se uvredis)...oces da kazes da ti programeri ne znaju nista i da ima potrebe da traze posao....alo pa ljud prave OS ako to nije znanje onda ne znam sta jeste...btw ubuntu izlazi na svaki 6 meseci a na koliko godina izlazi win?

A sto prelaze na win...nemci su ludi da ustede novce i da zvanicni os bude linux a nasi su mnogo pametni pa da potpisu ugovor sa microsoftom da stave Biliju pare u dzep (a linux alternativu nisu ni razmotrili)...sao me zanima ko je od nasi zbog toga stavio sebi novce u dzep...onda korisnici se pogube u windowsu a ne u linux-u i to je jedan od razloga sto masovno kupuju win....ma jednostavno ljudi ni ne znaju sta je win sta je linux i ako je to merilo onda jbg...
 
Red_Zmaja:
Koje statistike :? cije statistike....znas ko koristi win 2003 server microsoft :P

U pravu si, linux je sto se servera tice jako rasprostranjen.
Medjutim, animozitet prema Windows Serveru 2003 je pogresan. Veoma mocan server, sa svojim IIS 6, neuporedivo mocniji od IIS 5 na primer.
Imam aplikaciju koja radi u USA na preko 2000 kompanija, od kojih svaka servisira u proseku oko 1000 klijenata, znaci negde oko 2 miliona klijenata se kace na te servere (database driven aplikacija) A svi serveri su Windows 2003 (zahtev firme za koju sam radio softver). Veoma veliki dnevni promet a nijednog "stucanja" za vise od 3 godine....
Kad zagusti, ja setujem komletan Web-server sa sve instalacinom i podesavanjem moje aplikacije i prvim startiom za 45 minuta i to preko NetMeetinga.....

Sve zavisi od potreba i okruzenja- i para naravno.
Ma sta ja mislio o M$ ( a mislim lose), jos drma trzistem i mislim da ce tako i duze vreme ostati....
 
Red_Zmaja:
Pa dobro da li si ti normalan (nemoj da se uvredis).

Ma opusteno... Mislim da jesam normalan... ;)

Red_Zmaja:
oces da kazes da ti programeri ne znaju nista i da ima potrebe da traze posao....alo pa ljud prave OS ako to nije znanje onda ne znam sta jeste...btw ubuntu izlazi na svaki 6 meseci a na koliko godina izlazi win?

Ne... zelim da kazem da ti ljudi rad u Linuxu, tj na Linuxu ili z aLinux, kako god, koriste kako bi se dokazali... barem oni koji za svoj rad ne dobijaju nista novca.


Red_Zmaja:
A sto prelaze na win...nemci su ludi da ustede novce i da zvanicni os bude linux a nasi su mnogo pametni pa da potpisu ugovor sa microsoftom da stave Biliju pare u dzep (a linux alternativu nisu ni razmotrili)...

Guglaj momce... neci su se vratili na Win jer im je sistem pao tokom transfera neki osetljivih podataka, drugim recima pukla mreza... skroz (mislim na vladu).

Red_Zmaja:
onda korisnici se pogube u windowsu a ne u linux-u i to je jedan od razloga sto masovno kupuju win....ma jednostavno ljudi ni ne znaju sta je win sta je linux i ako je to merilo onda jbg...

Win je pre svega dizajniran za sto jednostavniju upotrebu... zbog toga ga vise i koriste... dok Linux trazi mnogo vise znanja, tj. naprednije korisnike kako bi se njime moglo lako „peglati“.
 

Back
Top