Ima li svetlije figure u njenom životu ...

JOVANA77:
ma daj bre Milojko, jel ti to mene zezas ili tebe neka riba, stvarno poredi sa svojim ocem?
Ma ne zezam te. Mislim, postavio sam temu, pa sad, ko hoće neka postuje.
Ne, ne poredi mi nijedna konkretno, nego mislim da je to poređenje zapravo jedan kontinualni proces koji je prisutan u svakom ženskom biću.
Ako dečko ima one mane koje ima i tata - to je OK, to nije strašno, "bože moj, niko nije idealan".
Ako dečko ima mane gde tata ime vrline ! Kuku, lele ! Nesposobnjaković, idiot, kreten.
Tata je figura koja se ne sme kritikovati.
 
Milojko Vasic:
JOVANA77:
ma daj bre Milojko, jel ti to mene zezas ili tebe neka riba, stvarno poredi sa svojim ocem?
Ma ne zezam te. Mislim, postavio sam temu, pa sad, ko hoće neka postuje.
Ne, ne poredi mi nijedna konkretno, nego mislim da je to poređenje zapravo jedan kontinualni proces koji je prisutan u svakom ženskom biću.
Ako dečko ima one mane koje ima i tata - to je OK, to nije strašno, "bože moj, niko nije idealan".
Ako dečko ima mane gde tata ime vrline ! Kuku, lele ! Nesposobnjaković, idiot, kreten.
Tata je figura koja se ne sme kritikovati.

nimalo se ne slazem sa tobom!

nijednog decka, nikada...........ali bas nikada, nisam poredila sa svojim tatom. moj tata je moj tata, sa svim vrlinama i manama, i kao takvog ga volim.

a moj decko je opet, moj decko, takav kakav je i takvog ga volim. ako volim njega, volecu i njegove mane, jer pobogu niko nije savrsen! pa ako bi se hvatali za svaku manu, niko ni sa kim ne bi mogao..............svi smo mi cudni, svako na svoj nacin!
 
Milojko Vasic:
JOVANA77:
ma daj bre Milojko, jel ti to mene zezas ili tebe neka riba, stvarno poredi sa svojim ocem?
Ma ne zezam te. Mislim, postavio sam temu, pa sad, ko hoće neka postuje.
Ne, ne poredi mi nijedna konkretno, nego mislim da je to poređenje zapravo jedan kontinualni proces koji je prisutan u svakom ženskom biću.
Ako dečko ima one mane koje ima i tata - to je OK, to nije strašno, "bože moj, niko nije idealan".
Ako dečko ima mane gde tata ime vrline ! Kuku, lele ! Nesposobnjaković, idiot, kreten.
Tata je figura koja se ne sme kritikovati.

Pazi, kod mene je to skroz obrnuto. Tatu, vala, kritikujem, a decka nikako :lol:
Pitanje je samo koliko je zdrav i kakav je, zapravo, odnos izmedju devojke i njenog oca. Kod mene je to sve ok (valjda! :lol: ) i ni najmanje ne poredim niti uopste spominjem decka i tatu u istoj recenici :lol: :lol: :lol:
 
Mozda si ti, Milojko, u pravu.Kad vratim film u nazad, skontam da su ti muskarci donekle "licili" na mog tatu.Naravno oni koji su jako odudarali odmah su bili eliminisani.
Sto vise mislim , sve mi se vise cini da je tako.To je sve u podsvjesti?
Uuuu, moguce da je i sa prijateljima ista stvar, vrijedni , pozrtvovani, osjecajni.......
Ma na kraju krajeva manje vise, ipak vise je ista stvar na relaciji majka-sin.
 
Milojko Vasic:
... od njenog tate ?!
..post. dragi Milojko..vama je dosta toga sigurno poznato sto se tice toga ,znaci,zenska deca su uvek bila vise vezana za oca kao i muska za majke, e pa sad sve zavisi dokle ili kolike su te njihove ljubavi i veze ..npr. nije na primjer nego istina pogledaj samo koliko danasnji brakova puca zbog mesanja roditelja i jedne i druge strane ..ko zna mozda uistinu ti brakovi nisu bili hajde da kazemo ono jedno za drugo mozda su bas tu roditelji upravu
znam samo da treba da se postuje jer ,ako ti volis svoga oca nemozes od nje ocekivati da ona zaboravi svog...
 
Ja mislim da je Milojko u pravu. Naime normalno je da od svog buduceg (ili sadasnjeg), ocekujemo da ima sve vrline kao i nas tata, ali nezgodno je to sto u isto vreme ocekujemo i da nema mane koji tata ima ... sve u svemu trazimo nesto savrseno ... nesto nepostojece ... i tako ... cekajuci pravog ... ostajemo same ...
Ipak mislim da je normalno da ga uporedjujemo sa tatom, jer to je bio prvi muskarac u nasim zivotima, navikli smo da njegove osobine budu nesto sto je "normalno", jer smo sa njima odrastali ...
Zar vi nas ne poredite sa vasim dragim mamama?
Volela bih da moj buduci bude slican mom tati, ali da pritom izuzmemo njegovu tvrdoglavost i nespremnost za kompromis ... ma ko bi ga znao sta je ispravno ...
 
Da napomenem i to da nisam nesto extra vezana za oca, ni za majku, i ne dozvoljavam da mi se mesaju u zivot, ali da ipak vrsim poredjenje decaka sa tatom, to stoji. Ma evo banalnog primera, moj otac, iako je ing. zna da popravlja skoro sve po kuci, auto itd. Meni je totalno bez veze kad cujem da neki muskarac ne zna nista oko auta sam (da je po tom pitanju gori od mene), da ne zna nista po kuci da popravi i sl. Mislim primer je mozda glup, ali istinit. Ne kazem da cu zbog takve stvari ostaviti decka, ali jednostavno smatram da se podrazumeva da muskarac zna takve stvari.
 
Milojko Vasic:
JOVANA77:
ma daj bre Milojko, jel ti to mene zezas ili tebe neka riba, stvarno poredi sa svojim ocem?
Ma ne zezam te. Mislim, postavio sam temu, pa sad, ko hoće neka postuje.
Ne, ne poredi mi nijedna konkretno, nego mislim da je to poređenje zapravo jedan kontinualni proces koji je prisutan u svakom ženskom biću.
Ako dečko ima one mane koje ima i tata - to je OK, to nije strašno, "bože moj, niko nije idealan".
Ako dečko ima mane gde tata ime vrline ! Kuku, lele ! Nesposobnjaković, idiot, kreten.
Tata je figura koja se ne sme kritikovati.

Vidis Milojko, nije to bas sve tako... ko god me je dobro poznavao i kojeg sam iz nekog razloga uporedila sa svojim ocem, obicno je to dozivljavao kao veliku uvredu...pozdrav
 
pa, taj trip sa tatom bi trebalo prevazici negde oko 13-te godine...faza ko faza, sasvim normalna.
znam puno devojaka koje su prosto zaljubljene u svoje oceve i naravno, biraju takve muskarce. nezrelost? pa valjda....
mada, ti ocevi nam i postave neki model muskarca u zivotu......moguce da sve to ide na polusvesnoj bazi.
ja se trudim da izbegavam tipove koji lice na mog tatu (covek se nije bas proslavio svojim karakterom i ponasanjem, a i totalni je weirdo, nema ih na srecu bas pun grad takvih)ali se, s druge strane, trudim da se ne ponasam kao svoja keva (eto ti tema za novi topik).
 
Kada imas mane kao njen tata ona ih ne primecuje, ili ih primecuje ali moze da zivi sa njima.U svakom slucaju na poznatom je terenu.Kada imas mane koje njen tata nema to je za tebe minus.Nepopravljiv.Nadji nesto u cemu si bolji od njenog tate i to suptilno forsiraj.Ako te previse uporedjuje sa njenim tatom ti je uporedjuj sa svojom mamom. Tu sigurno gubi.
 
Svetliji lik od tate?
Iza gomile njenih odluka, sklopa recenica, prigovora i pregovora, taktike,zalopojki, sitnih smicalica i zenskih trikova , ogovaranja, vrednovanja stvari i osoba krije se niko drugi do MAMA. U svim zenskim pricama tata je glavna faca samo ako je u svojoj bracnoj i roditeljskoj karijeri napravio dosta svinjarija,a mama postala mucenica...i to je primer od kojeg cera pokusava da pobegne ako ima klikere (nazalost istorija se uglavnom ponavlja!). Savrsen tata je u svom domu, ako malo bolje pogledas, marginalac.Sve konce suptilno vuce majka, dok je on izvrsni organ. Zato ce ona zeleti od tebe da napravi svog savrsenog oca! :twisted: Pitanje je samo da li je nasledila nesto i od majcine suptilnosti?
 
Sve zavisi ko kakvog oca ima. Ja bas ne bih trazila da mi izabranik bude bas kao sto je moj otac. Kako se moj tata ponasao kao suprug i otac ja bih za sebe i svoju decu zelela nesto bolje od toga. Ne kazem da je bas bas los, ali eto, ja bih ipak nesto malo bolje. Ima oceva koji su zaista uzor, dobri prema deci, prema zeni, pametni, mudri, uspesni, tad nije ni cudo da ce cerkica takvog tate pozeleti isto za muza. Imam drugaricu ciji je otac alkoholicar. Sirota je istraumirana i nema sanse da bude sa deckom koji pije, niti koji je agresivan. Zahteva mnogo ljubavi i paznje bas zato sto to nije dobijala od oca.
 

Back
Top