Zavestanje

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Sta mislite o tome da zavestate svoje organe u slucaju da ne daj boze izgubite zivot mlad i pravi.
Jeste gloopa (citaj morbidna) tema ali da li ste ikad o tome razmisljali, da li je to po vama ispravno?
 
Ma nije meni sve jedno, sve se plasim da nesto ne izbaksuziram u (piiiiiiiiii)
A opet ima ljudi kojima bi to spasilo zivot...
Ne znam nisam pametan :roll:
 
pa mogu i da te ubiju da bi ti izvukli organe :I

pa ti onda nemoj ako ce da ti poremeti zivot
e znas sta ako bas ne znash a ti mozes da bacash novcic

a jesi krshten..mislim formalno ne ovako da l se smatrash..mozda su te ko bebu
:twisted:
 
Ja ozbiljno razmisljam o tome.
I isto mi pada na pamet to sa baksuziranjem.
Nemam pojma.
Razmisljam i da zavestam telo medicinskom fakultetu, da se makar studenti uce.
Bas me zanima sta misle ostali.
 
pa ne znam bash je to bitna tema za razmishljanje:IIII

a je l se dobiju neke pare ako zaveshtash...je l dobije neko tvoj kad tiumres pa ti iseku bubregili shta...el ima tu neke zarade

uzas ja negiram seks pa samprsla sad sam to shvatila
 
Ne dobija se nista od novcane nadoknade, jednostavno ti izvade organe i zasiju te i onda mogu da te pokopaju.
Ali kako onda ljudi placaju 300.000$ za presadjivanje srca, ne verujem da bash toliko naplacuju lekari.
Mozda se ipak da nesto novca, porodici nesrecnog.
Ali ipak bi valjalo o ovome porazgovarati sa nekim budistickim svestenikom :idea:
 
Nedavno se kod mene kući povela neka polemika o krađi djece u svrhu uzimanja te prodaje organa i jedan mog šaljivi komšija kaže. "Pa nije to ni loše da ostavim nekome poslije smrti svoje organe... imala bi mi djeca rodbine po čitavom svijetu!"
 
Ja bih to uradila, ali ne verujem da bi me iko "primio" zbog specificne "zdravstvene historije" :( Inace mislim da je to jako, jako plemenito, svaka cast i tim ljudima, i "obicnim" davaocima krvi...
 
Mnogo ljudi ceka na organe i daju ormone pare za te organe. bash me interesuje kome idu te pare :?

Ma jeste to human, nego ja verujem u onu teoriju uskrsnuca iliti reinkarnacije, pa ne znam da li je to sa te strane ispravno.
Koga bi to mogao da pitam?
 
pitaj Bl-a, on bi ti sigurno rekao da ne...mada, nekako vishe se logichki slazhe, chak i verski da dash organe, tj. zaveshtash, besplatno, spasavash zhivot sam
i uskrsnicje nije isto shto i reinkarnacija
a @ Dabo:):):) gde si:) jesi li zhiv :)
 
Jos sam mlad, ali verovatno cu zavestati organe, sto da ne!Mislim da je to veoma plemenito, ionako nisam religijozan tako da me zabole sta ce biti sa mnom kad, pradon, ako se jednom komiram!
 
ma jok Shinodo, šta ti pada na pamet - večnost je pred nama forumašima...
Ja već razmišljam o tome da osnujem organizaciju da se ovakve transakcije organa vrše putem e-mail

:lol:
 
Za tu E-mail razmenu ja prilazem, dobrovoljno, najzdravije sto imam. Unutasnje polne organe, rabljene doduse, 2x po 9 meseci i malo kad se omaklo. Mozak znam da niko nece hteti, makar i platila da ga nose, a ostalo.....sta kome treba, nek se javi.

Salim se. Ideja zavestanja uopste nije losa. Gde se to radi? I kako? A krvcu dajem redovito. Jednom u 4 meseca. Al oni vise ne daju sendvice. Neke bonzite i sl, a sendvici su im bili najbolji na svetu.
 

Back
Top