Opera i "Save As"

Grandfather

Primećen član
Poruka
772
Dakle,braća Rusi su rešili ono što je mnogim korisnicima Opere smetalo.Program Page2CHM dodaje Operi opciju da sačuva internet stranicu u fajlu CHM , MHT , ITS i u stilu Internet Explorera.Jedan nedostatak ovog programa je što je na ruskom jeziku pa mi je u toku instalacije komp prikazivao kuke i motike.
link za preuzimanje helpa koji će pomoći http://issoft.net.ru/downloads/p2c_help.zip
link za preuzimanje programa http://issoft.net.ru/index.php?go=Files&in=view&id=1 334 kb
na toj stranici treba kliknuti na link na kome pise "Загрузить файл"
Po preuzimanju fajla p2c_instaler isti pokrenuti
-prvi prozor ce imati dugme Yes na koje treba kliknuti
-u drugom prozoru kliknuti na levo dugme (kod mene se ne čita)
-u trecem prozoru čekirati polje sa leve strane i kliknuti na srednje dugme
-u četvrtom isto na srednje
-u petom izaberite direktorijum Opere i opet srednje dugme
-u šestom opet srednje dugme
-u sedmom kreće instalacija i u toku nje ce iskočiti jos jedan mali prozorcic gde treba kliknuti na Ok
Za korake koji slede iza,tipa čekiranja iskoristite gore pomenuti help fajl
Posle toga u Operi dobijate dodatnu stavku menija u koloni File-Datoteka
klikom na nju otvara se prozor gde birate način čuvanja
http://img228.imageshack.us/img228/8598/image21du.jpg 38 kb
i gotovo.Opera mora biti zatvorena prilikom instalacije.
Za MHT treba dodatak http://issoft.net.ru/downloads/p2c_mht.zip (za instalaciju je dovoljno lupati Enter)
Nadam se da nije komplikovano,trudio sam se da bude što jednostavnije.

Preuzeto sa Opera/Srpski foruma
 
Bravo DEDA !

Ja licno Operu nisam koristio samo zbog tog nedostatka, iako mi po svemu ostalom najvise odgovara. Sve sam ostale probao, da ne otvaramo sada ponovo vec 1000 puta ispricanu polemiku o browserima ali sada cu se vratiti Operi.

Pozdrav
 
cuj neki
haha.gif


najpametniji bolan, najpametniji
secret_smile.gif
 
loop:
Nikad mi nije zatrebala ta opcija.Ni sad mi ne treba uvek idem na save with images.
pozz
Da ali,gde cuva te slike,moras da mu pravis folder ako neces da pogubis u slicicama.Dobro mozda je to nekome ok ali meni licno ne kao i jos nekim korisnicima Opere.
Primer za to je post sch-a a citajuci razne forume mogu da kazem da je ta opcija velika zamerka Operi od strane korisnika ili potencijalnih korisnika. ;)
 
Ma ja sam tog lika (loop) ignorisao jer uglavnom prica nebuloze.Skroz mi je bez veze da se s nim raspravljam jer ovo nije mesto za to.Po njemu mnoge stvari nisu korisne ili nisu moguce kao sto je ovo sa Operom ili provaljivanje tj. resetovare password-a admina,ali o tome cu tamo gde je postovao.Izgleda da on mnogo toga ne zna,ali da se pravi pametan zna.Tako da njega nikad ne treba shvatati ozbiljno,jer on postuje cisto da bi nesto napisao.

To za operu je super.I po meni je to bio veliki nedostatak pa sam zbog toga presao na Mozillu,al' sam se sad vratio na Operu.
Grandfather svaka cast.Ovo je stvarno korisno.
 
Evo da kazem zasto je meni barem ne koristan.
Ako naletim na neki dobar text onda koristim ono copy to note , nema potrebe da sacuvam celu stranicu.
A ako naletim pak ne neku dobru sliku, onda sacuvam samo nju, ako naletim na neki swf fajl, onda izvadim link iz source i skinem ga preko net transporter.
A ako mi bas treba neka cela stranica idem na Save as i izaberem with images je hocu da mi stranica bude u potpunosti funkcionalna da bih posle mogao da je otvorim u DW.
Eto zasto ja kazem da mi ta opcija nije potrebna, i uopste nisam glumio neku pamet nego sam jednostavno rekao da meni nije potrebna, a kome je potrebna neka je koristi, nemam ja nista protiv niti sam rekao nesto protiv te opcije, jednostavno samo da meni ne treba.
Sta vi pravite toliku frku oko toga meni nije jasno.

2Grandfather
Da ali,gde cuva te slike,moras da mu pravis folder ako neces da pogubis u slicicama

Ima ona ikonica sa crvenom zvezdicom na zutom folderu u vrhu tog dijaloga, tako da se folder pravi ocas posla, samo se posle preimenuje ;)
 

Back
Top