drugi uzroci izostanka menstruacije

Od policisticnih jajnika, stresa, gladovanja do oboljenja nekih drugih organa i sistema.
Sve je to sta bi bilo kad bi bilo, bez podataka o godinama, redovnosti ciklusa, trudnocama, abortusima i svim ostalim informacijama koje se daju kada se trazi odgovor na neko pitanje.
 
Hvala opet, evo popravicu se: imam 28 godina, ciklus mi nikada nije bio redovan, u poslednje 2 godine varira izmedju 15 i 30 dana, mada u proseku je 25...povremeno se javljaju i ovulatorna krvarenja...Kolicina i trajanje takodje variraju..Poslednji put sam bila kod ginekologa prosle godine u maju, zbog pucanja koze i sluzokoze u predelu vagine, konstatovala je "odokativno" pad hormona i uradila pregled i bris....imala sam neki streptokok, doktorica mi dala antibiotike i rekla je to banalno....Trudnocu ni abortus nijedan nisam imala, operisala sam pre dve godine fibroadenom dojke....letos sam prelezala upalu pluca....terapiju sam okoncala u oktobru, ako je to bitno....Periodicno imam problem sa zgrusavanjem krvi, pijem K vitamin, i to uglavnom zbog losih navika sto se ishrane tice. Ne znam da li kilaza ima puno veze, istu odrzavam vec 2,5 godine na 50....(165cm), a zbog upale pluca sam pala letos na 47,5 ali sam se opet vratila na 50....
Temu sam postavila jer sam imala zasticen odnos sa stalnim partnerom pre 12 dana, medjutim i pored uobicajenih simptoma, menstruaciju nisam dobila, danas mi je 35 dan ciklusa, poslednja menstruacija je bila 3. novembra. Danas sam i test uradila, pre nego odem kod lekara, sebe radi, uzela sam onaj za rano utvrdjivanje (7 do 10 dana) i bio je negativan....Ne znam sta da mislim....
Hvala na dosadasnjoj i buducoj pomoci
 
Hormonski status nisam radila nikad, a ultrazvuk pre nekih 6, 7 godina, konstatovana je blaga retroverzija materice a sve ostalo je u redu. Pretprosle godine sam radila uroloski ultrazvuk, konstatovan pesak u oba bubrega, blago zapaljenje levog bubrega i doktor mi je rekao da je moguce da je upala zahvatila i jajnike, ali da nije potrebna terapija.
 
Zavaljena materica moze biti urodjena i stecena.Ukoliko je urodjena moze se javiti problem sa ostvarivanjem trudnoce jer se spolji otvor grlica materice ne kupa u semenoj tecnosti izlivenoj prilikom seksualnog odnosa pa je otezan pristup i prolaz spermatozoida u cervikalni kanal grlica.
Takodje moze se javiti problem u trudnoci, u periodu izlaska materice iz male karlice, znaci negde otprilike oko 3. meseca trudnoce, dolazi do ukljestenja materice i to je opasnost i po majku i po plod.
 
prosli mesec mi je kasnila menstruacija 3 nedelje, ovaj mesec vec 2 i jos je nisam dobila, pre dva dana sam uradila test koji je bio negativan, medjutim test je bio za otkrivanje rane trudnoce, pise: samo od 7-10 dana od zaceca, pa mi nije jasno dali sam kupila pogresan test- dali on reaguje samo na ranu trudnocu ili nema veze ?
inace uvek imam redovne menstruacije- na 28 dana, imam 30 god, imala sam jednu trudnocu pre desetak god, koju sam morala da sklonim u 4-5 mesecu...........
molim za brz odgovor, posto imam jos problema i pitanja koje bih kasnije da nadovezem !!!!!!
HVALA !!!!!!!!!!!!!!!
 
kao prvo hvala, a zatim sledeci problem................
pre dve-tri nedelje pocinju prvi bolovi ispod pazuha i u dojkama -vezan bol, kao i bolovi u rebrima ispod grudi, ali nevezano za prethodne i za one sto slede, a svi se javljaju naizmenicno i skoro nikada na dva mesta u isto vreme, ali to nije sve, bolovi pocinju da se javljaju i u predelu bubrega (i sa strane i od pozadi - kako kad) -kratko traju, vise kao neko probadanje po nekoliko sekundi i onda prestaje, zatim bolovi u ledjima i to bas po sredini kicme i uz nju ili u visini grudi samo naravno sa ledjne strane kod lopatica (taj bol traje duze, a prestaje postepeno od trenutka kad ustanem iz lezeceg ili sedeceg polozaja -uglavnom se svi ti bolovi javljaju u stanju mirovanja i uvece pred spavanje)..........
sem toga vec mesec dana se budim sa bolovima u ledjima i povremeno sa ukocenim zglobovima i osecajem blagog bola (vise kao da me nekako zulja) dok ih ne razmrdam.
U.Z.dojki sam obavila : ultrasonografski zlezdano tkivo je uredno razvijeno, obostrano su prisutne mikrocisticne displane promene -pise u izvestaju, dr. kaze da je zadovoljan,
znaci za pocetak je iskljuceno ono cega sam se najvise bojala i na sta sam sumnjala....
ali s' obzirom na ostale simptome daleko sam od zdravog....................................
molim vas uputite me, kome da se obratim, jako se bojim onoga sto cu cuti, zato i odlazem toliko odlazak lekaru............................
evo jos jednog najnovijeg simptoma od veceras -igranje misica u donjem delu trupa.
verovatno ce mnogima sve ovo zvucati neverovatno, kao i mom vereniku, ali samo ja znam kako se osecam, a osecam se zaista mnogo bolno i uplaseno,
 
Zdravo svima!

Iako je tema stara, nadam se da ce se naci neko ko zna odgovor...:)
Elem, menstruacija mi kasni, danas je 39ti dan ciklusa (poslednja menstruacija - 11.07.)...
Imam 27 godina, 175/69 (ako je to bitno) i nisam nikada radjala niti imala abortus.
Juce sam, zbog sebe, uradila test (Baby rapid) i bio je negativan. Mada sam pretpostavljala, jer imam stalnu vezu od tri godine, i stalno koristimo zastitu.

U velikoj sam guzvi oko ispita na faxu, pa necu fizicki stici da odem kod lekara narednih 10 dana... :rumenko:

Ranije sam imala policisticne jajnike, hormonske ciste, ali je to nestalo.
Poslednji put sam na pregledu bila u februaru ove godine, i tada sam - uz preporuku doktorke - pocela da pijem tablete za kontracepciju (Logest), ali tada mi se ciklus potpuno poremetio - najkraci je trajao 14 dana, a najduzi 23). Nakon konsultacije sa doktorkom sam prestala, i poslednja tri ciklusa su se malo unormalila (prvi posle tableta je bio 40 dana, sledeci 26 i treci 32 dana).
Da li postojanje neaktivnog HPV-a (na istom je mestu vec 5 godina, i ne siri se; negativna biopsija) moze iznenada da utice na ciklus?


Neki savet...? :sad2:
HVALA!!!
 
Zdravo svima!

Iako je tema stara, nadam se da ce se naci neko ko zna odgovor...:)
Elem, menstruacija mi kasni, danas je 39ti dan ciklusa (poslednja menstruacija - 11.07.)...
Imam 27 godina, 175/69 (ako je to bitno) i nisam nikada radjala niti imala abortus.
Juce sam, zbog sebe, uradila test (Baby rapid) i bio je negativan. Mada sam pretpostavljala, jer imam stalnu vezu od tri godine, i stalno koristimo zastitu.

U velikoj sam guzvi oko ispita na faxu, pa necu fizicki stici da odem kod lekara narednih 10 dana... :rumenko:

Ranije sam imala policisticne jajnike, hormonske ciste, ali je to nestalo.
Poslednji put sam na pregledu bila u februaru ove godine, i tada sam - uz preporuku doktorke - pocela da pijem tablete za kontracepciju (Logest), ali tada mi se ciklus potpuno poremetio - najkraci je trajao 14 dana, a najduzi 23). Nakon konsultacije sa doktorkom sam prestala, i poslednja tri ciklusa su se malo unormalila (prvi posle tableta je bio 40 dana, sledeci 26 i treci 32 dana).
Da li postojanje neaktivnog HPV-a (na istom je mestu vec 5 godina, i ne siri se; negativna biopsija) moze iznenada da utice na ciklus?


Neki savet...? :sad2:
HVALA!!!

samo da se zahvalim svima koji su razmatrali opcije za odgovor, ali sad je sve u redu :super:
pozz!!!
 

Back
Top