Smajli u književnom jeziku ?

Ko je ZA, da se smajliji uvrste u azbuku :-|

  • Za

  • Protiv


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

GalebDzonatan

Primećen član
Poruka
589
Ima i onih koji ne razumeju sta je pisac hteo da kaze, ili im treba vise vremena da shvate. A tu smajli moze mnogo da pomogne :D Mislim da bi tekstovi bili mnogo sazetiji jer, slika zamenjuje mnostvo reci, a da ne pricamo o animaciji ;)

Da li ce smajli uspeti da prozdere nepotrebne reci, i skrati put od srca pisaca do srca citalaca :confused:

Sad ako stavim ovog smajlija 8-) , neko ce misliti da sam sujetan.
Ako stavim :lol: , mislice da sam lud.
Ako stavim ;) mislice da sam cool.
Ako ne stavim smajlija, nece ni misliti :lol:

Smajli rulz 8-)

P.S. Tema je ozbiljna :!:
 
Groucho Marx:
A da ti lepo počneš da se baviš slikarstvom, pa bog da te vidi (evo ti jedan -> :) da ne misliš da sam zloban)
Onda ćeš lepo ljudima moći da nacrtaš/naslikaš svoja osećanja i svi će te razumeti i bez reči...

Ja o smajliju u knjizevnosti razmisljam u smislu nadgradnje. Poredim to sa azbukom nekada i pre. Vuk je nasu azbuku nadgradio uvodjenjem novih slova. Otprilike na slicnu analogiju mislim i u ovom slucaju. ;)

P.S. Nemam slikarskog dara u sebi ali zato smajlije vrlo dobro crtam, kao i svako dete. ;) Tebi treba zabraniti upotrebu smajlija pri pisanju :lol:
 
Moja bolna tačka... smajliji... zašto ne postoje u knjigama, fuckness shitness?!! :(

U mojim će postojati, do kraja 2006. zasigurno.
Who the **** am I? Čuće se. A počelo je.
Neki će mi se smejati. Da, kao smajliji. Njima ne vredi objašnjavati zašto... :confused:

New age is here. Većina mladih, odraslih uz komp, prihvatiće novitete, pre ili kasnije.
Naravno, biće i pregršt onih što će da sikću na "klasičnom ruskom".
Tough luck. Vreme gazi. ******. :twisted:
 
Ma, ljudi, ima smajlija u knjigama, ko vam kriv sto ne citate Lagunina hit-izdanja... 8) Trash literatura ih vec uveliko usvaja, u svetu, naravno.

P.s. Ako me pitate koji su to pisci, moracu da pogledam pa da vam naknadno javim, to su one knjige koje zaboravite o cemu su cim zatvorite korice. Ali... u svakom smecu nadje se ponesto vredno, ako nista drugo, a ono neki smajli :p
 
Snezana67:
Ma, ljudi, ima smajlija u knjigama, ko vam kriv sto ne citate Lagunina hit-izdanja... 8) Trash literatura ih vec uveliko usvaja, u svetu, naravno.

P.s. Ako me pitate koji su to pisci, moracu da pogledam pa da vam naknadno javim, to su one knjige koje zaboravite o cemu su cim zatvorite korice. Ali... u svakom smecu nadje se ponesto vredno, ako nista drugo, a ono neki smajli :p

Jel to znaci da si glasala ZA :D

Cinjenica je da smajli polako osvaja prostor izmedju redova. Licno smatram da smajli "podize" napisano na visi nivo osecajnosti, a svakako da treba posedovati vestinu, kako se ne bi pretvorili u smece. ;) Uostalom, isto je i sa recima, zar ne? :)

Mislim da, u pisanju, smajli pre moze pomoci negoli odmoci. Mislim da se mnogi pisci kriju iza komplikovanih, manje poznatih reci stranog porekla, tj. "beze" od "jednostavnosti" prilikom pisanja, i umesto da napisano ulepsaju kvalitetnom misli, oni to cine komplikovanim recima i stvaranjem lavirinata od recenica.:confused: Mozda se smajli nekome cini banalan, ali je on nadasve iskren i eksplicitan i nije ga tesko protumaciti. :p

Dakle, nadgradnja u funkciji jednostavnosti i teznje ka savrsenstvu. 8-)

Vestina je postaviti smajlija na pravo mesto, kao sto je vestina postaviti rec tamo gde treba ;)

:lol:
 
Osecam se smajlasto. Culi ste da ce na novoj novcanici od 14,5 eura biti neki smajli? Smajli-rec kineskog porekla, nastala po cuvenom Zmaj Li caru koji je nesto vise od Jet Li-a. Taj prelaz Z u S i spajanje ovog imena su izraz postovanja naseg narodnog jezika prema nasim utopijskim prijateljima. :) :):):):)
 

Back
Top