PRETPLATA

BeeRman

Obećava
Poruka
54
Svi ste vec culi da uskoro treba da pocne da se naplacuje i ova usluga u iznosu od 300 dinara...Pitam ja vas....
Vec sam korisnik kablovske televizije kao i mnogi pretpostavljam,za istu placam pretplatu u iznosu od 295 din a za koju mi je obezbedjen prijem 20ak stanih i 20ak domacih u koju su uvrsteni i RTSovi kanali...Sad vi meni recite zbog cega ja,mi duplo placamo kad sam se ja opredelio za kablovsku......Isto pitanje sam postavio i RTS tj njihovoj sluzbi koja se bavi ovim pitanjima i sta mislite kakav sam odgovor dobio (SIPAK) nisu mi odgovorili a proslo je sigurno dve nedelje ,u par navrata sam ponovio dopis ali nista,dakle....
 
zmaj013:
Sta je 300 din. Svakodnevno ih potrosite za svakakve gluposti,......... Nadajmo se kvalitetnijem programu...........

Shta je 300 dinara ??? Pa ja nesrecnim sluchajem imam strujomer i u garazi (u kojoj nemam ni jedan jedini kanal:), a na to se dodaje i vikendica u kojoj sam samo leti (a ni tamo nema televiora ni za leka).... Znachi cca 900 kinti samo RTS-u + 300 kablovskoj = Bankrot (chitaj: Pljačka)!
 
Serijski_Ubica:
Shta je 300 dinara ??? Pa ja nesrecnim sluchajem imam strujomer i u garazi (u kojoj nemam ni jedan jedini kanal:), a na to se dodaje i vikendica u kojoj sam samo leti (a ni tamo nema televiora ni za leka).... Znachi cca 900 kinti samo RTS-u + 300 kablovskoj = Bankrot (chitaj: Pljačka)!
..........ali su za tako nesto ljudi lepo fino poslali zahtev za oslobadjanje pretplate na takvim mestima, i sve ide bez problema...............
 
Stvarno? da li je moguce da sam toliko off date ? Sutra cu da se raspitam. Ali ipak, navikao sam da mi je tv free of charge, jedva sam zagrizao placanje kablovske. Nisam ni siguran zashto oni traze taj novac, koji im je izgovor?
 
zmaj013:
Sta je 300 din. Svakodnevno ih potrosite za svakakve gluposti,......... Nadajmo se kvalitetnijem programu...........
Znas kako mozda to zaista deluje kako kazes ali kada ti dodje uz racun za struju koji iznosi,bar kod mene, 3500 din pa jos i 300 a za sta....
A sto se tice onih formulra za neplacanje i to ..pa samo da bi popunio obrazac ja treba da se j***m sa milion papira koji su potrebni za to i to je pitanje mogu li ih i u kom vremenskom periodu pribaviti a dotle bato 300 po 300 pa ti vidi.
 
Телевизијска претплата у овом облику је једна комунистичка подвала овом народу. Сада и онај ко нема телевизор мора да плаћа ТВ претплату. Једини циљ овакве претплате је ПЉАЧКА. Зашто би неко ко нема телевизор, или неко ко не гледа РТС морао да плаћа претплату и то преко рачуна за струју? Зато што је тако одлучила ова неомарксистичка влада на челу са лажним легалистима и лажним експертима.
 
Psihologue:
Pretplata je bila i ranije..Kud Evropa tud i Srbija...U staroj Jugi beshe namira ili poreza za
gledanje u ekran!!!
Ocigledno neki ne razumeju sta hocu da kazem...
Placam KABLOVSKU u koju je uracunat i j****i RTS,i ne pada mi na pamet da placam duplo,a sto se tice ono stara juga reci ti meni koliko je tada bilo kanala a koliko sada ...i preracunaj ovamo 300 din kablovska 50 kanala a vamo 3 kanala 300 pa mi reci da je to ispravno!!!
 
Valjda će narod da bojkotuje to. Trebalo bi svi da plate račun za struju 300 dinara manje, pa nek tuže celu zemlju i da ih dočekamo sa vilama i bakljama kada budu došli da nose televizor.
 
Kablovska TV je samo DISTRIBUCIJA, odnosno kablovsko razvođenje, raznih besplatnih
TV programa, a pretplata za RTS se uzima za PROIZVODNJU PROGRAMA NACIONALNE TELEVIZIJE.
To su dve potpuno različite stvari.
 
Strela:
Kablovska TV je samo DISTRIBUCIJA, odnosno kablovsko razvođenje, raznih besplatnih
TV programa, a pretplata za RTS se uzima za PROIZVODNJU PROGRAMA NACIONALNE TELEVIZIJE.
To su dve potpuno različite stvari.
....Pretplatom se stvaraju uslovi za realizaciju niza projekata od nacionalnog znacaja....
e za to ti RTS uzima pare ako hoces bas tacno....ma dajjj koje su to piz*arije,ko je finansirao razvoj proteklih godina,secas se da je vec jednom bio pokusaj da se "ovo" naplacuje i cvrc,pa su sada morali kroz struju to moras te moras da platis ako naravno hoces da je imas i dalje,i to je veoma kurvinski odradjeno.Sa tvojim argumentom nisi me ubedila da imaju pravo na to .To sto je pretplata civilizacijska tekovina u svim evropskim zemljama kako RTS kaze ,macku o rep sa tim daleko smo mi od svega toga,jedan jedini primer cu ti dati ----ovo pitanje koje sam postavio na forumu pre svega poslao sam i RTS-u
sta mislis da su mi odgovorili ,jesu ali juce, tako stoje stvari a kao sve informacije ,primedbe,sugestije itd na mail il tel,samo sto telefonisti nemaju vremena da te saslusaju ili ti jednostavno spusti slusalicu, pa kad pozoves ponovo drugi operater a kao vamo ti isteklo vreme za pitanja...e sa takvom Evropom necu da saradjujem!!!
 
BeeRman:
....Pretplatom se stvaraju uslovi za realizaciju niza projekata od nacionalnog znacaja....
e za to ti RTS uzima pare ako hoces bas tacno....ma dajjj koje su to piz*arije,ko je finansirao razvoj proteklih godina,secas se da je vec jednom bio pokusaj da se "ovo" naplacuje i cvrc,pa su sada morali kroz struju to moras te moras da platis ako naravno hoces da je imas i dalje,i to je veoma kurvinski odradjeno.Sa tvojim argumentom nisi me ubedila da imaju pravo na to .To sto je pretplata civilizacijska tekovina u svim evropskim zemljama kako RTS kaze ,macku o rep sa tim daleko smo mi od svega toga,jedan jedini primer cu ti dati ----ovo pitanje koje sam postavio na forumu pre svega poslao sam i RTS-u
sta mislis da su mi odgovorili ,jesu ali juce, tako stoje stvari a kao sve informacije ,primedbe,sugestije itd na mail il tel,samo sto telefonisti nemaju vremena da te saslusaju ili ti jednostavno spusti slusalicu, pa kad pozoves ponovo drugi operater a kao vamo ti isteklo vreme za pitanja...e sa takvom Evropom necu da saradjujem!!!

Čoveče, što si nervozan, nisam ti ja uvela pretplatu, ja ti samo objašnjavam razliku
između onoga što plaćaš za kablovsku i pretplate za RTS!
 
U Engleskoj je kazna od preko 1000 EVRA ako se ne placa TV pretplata

Using a TV or any other device to receive or record TV programmes (for example, a VCR, set-top box, DVD recorder or PC with a broadcast card) without a without a valid TV Licence is against the law and could lead to prosecution and a fine of up to £1,000, not to mention the embarrassment and hassle of a court appearance.
http://www.tvlicensing.co.uk
 
sreca pa ne zivim tamo nego ovde gde reda jos uvek nema...pa ja nisam dobio poziv za prkoracenje brzine vec 2.5 godine ej ...a ovo znas kad ce da mi stigne..... za jos toliko
 
Nije problem u 300 dinara pa se stipse ogorcene skupile samo da ne bi ispale lafovi. Problem je sto mi neki buzdovan maznjava preko nekakvog " javnog servisa " pare svakog meseca za nesto sto nije umeo da dovoljno objasni kako treba. Ljudi, proslo je vreme kada smo imali samo 2 TV programa. Sada ih ima na stotine a samo on trazi pare za svoj koji niko ne gleda. na kraju, neka naplati ali neka postuje pravo izbora. Ja ne gledam i ne zelim da platim. Ko gleda neka plati. Opet, platio sam kablovsku TV i sto se mene tice, miran sam. neka se njima obrati. na kraju, za 300 din cu jedno mesecno kupiti novu futrolu za mobilni, odvescu dete na kolace, casticu ortake, sipacu benzina da se provozam i ko zna sta jos. Buzdovan izadje lepo na ekran i kaze nam svima u lice: dobar dan, ja sam resio da vam uzmem pare svakog meseca i ko se ne bude povinovao toj mojoj odluci lezace u zatvoru. Obzirom da sam nesposoban da vodim televiziju ja nameravam i dalje da ostanem na funkciji a vi cete to platiti. Svejedno, vi ste narod koji pristane na kraju, znam vas. A. Tijanic.
 
King 7:
Nije problem u 300 dinara pa se stipse ogorcene skupile samo da ne bi ispale lafovi. Problem je sto mi neki buzdovan maznjava preko nekakvog " javnog servisa " pare svakog meseca za nesto sto nije umeo da dovoljno objasni kako treba. Ljudi, proslo je vreme kada smo imali samo 2 TV programa. Sada ih ima na stotine a samo on trazi pare za svoj koji niko ne gleda. na kraju, neka naplati ali neka postuje pravo izbora. Ja ne gledam i ne zelim da platim. Ko gleda neka plati. Opet, platio sam kablovsku TV i sto se mene tice, miran sam. neka se njima obrati. na kraju, za 300 din cu jedno mesecno kupiti novu futrolu za mobilni, odvescu dete na kolace, casticu ortake, sipacu benzina da se provozam i ko zna sta jos. Buzdovan izadje lepo na ekran i kaze nam svima u lice: dobar dan, ja sam resio da vam uzmem pare svakog meseca i ko se ne bude povinovao toj mojoj odluci lezace u zatvoru. Obzirom da sam nesposoban da vodim televiziju ja nameravam i dalje da ostanem na funkciji a vi cete to platiti. Svejedno, vi ste narod koji pristane na kraju, znam vas. A. Tijanic.

Svaka Čast !
 
Serijski_Ubica:
Hvala lepo. Inace, skoro sam jednog buzdovana pravnicki pobio i doveo do suda jer je pokusao isto samo sto je u pitanju odrzavanje uredjaja za grejanje koji je uvek pripadao toplani u mom gradu. Uredjaj spada po odrzavanje i to se placa redovnim racunima dok je on sacekao zimu i prevarom pokusao da naplati 1.5 000,000. din. od stanara. On je to ucinio sa vecinom zgrada u gradu, znaci - novac od redovnog odrzavanja je prisvajao a gradjani su placali ono sto su vec platili dok je njihova obaveza da zamene uredjaj blagovremeno. Za kvar su znali jos u aprilu ali su cekali zimu jer je tesko odbiti svaki predlog zbog hladnoce stanova. Inace, podmitio je stanare koji imaju velike dugove da plate - dugovi bi im bili otpisani ako plate tu podstanicu. Sada mora da vrati svim zgradama novac.
 
King ,takodje skidam kapu,samo reci ti nama kako bi mogli ovog pajsera da oborimo...kao sto kazes 300 din nije neka cifra ALI ...3 RTS-ova kanala nasuprot 50 kablovskih za istu cifru,voznja BRE, mi (koji surfujemo) mozda spadamo u onu grupu ljudi,kazem mozda opet individualna stvar,mozemo da izdvojimo tu sumu ,ali koliko je ljudi koji jedva sastavljaju kraj sa krajem...
Ne znam cifru ali siguran sam da nije mala. Verovatno je sve ovo sto pisemo uzalud,kao sto kazes "vi ste narod koji pristane na kraju, znam vas. A. Tijanic." tako da eto ja cu malo prelistati te zakone o radiodifuziji,prenosu,uopste o nekim pravima i obavezama pa kad naidjem na nesto interesanno a moze da se iskoristi u nasu korist,javljam...pozz
 
Danas mi je stigao rachun uvecan za 300 dinara. grrrrrrr al shta da se radi, mozda i program bude kvalitetniji. Ali NIJE !!! Najvazniju nacionalnu stvar danas, zreb za SP, nije prenosila nacionalna televizija! Pa shta da mislim, shta onda da ochekujem? Josh Jednostavnih Zivota, svadbi i Piramida ? Da, to su sigurno kvalitetne emisije obrazovno-pouchnog karaktera :) :) :)
KILL EM ALL
 
Taj Tijanic je nenormala covek, drugim recima buzdovan... Misljenja sam da je ta pretplata, obzirom na kvalitet programa, cista glupost. Nije to veliki nova, ali ne vidim svrhu toga... za sta ce da upotrebe taj novac Da kupe jos jednog voditelja sa neke druge televizije ili nekog urednika... u cemu je fazon??? Javni servis... kakav javni servis, trebalo bi ih zapaliti.
 
Паде ми нешто на памет. Оно који себе називају некаквом националном телевизијом су најпре укинули стари амблем РТС-а где су стајале три боје – црвена, плава и бела, дакле оне са српске заставе, и заменили их некаквим бројевима 1 и 2. Пазите националну телевизију која се стиди националних обележја. Па можда то и јесте национална телевизија, али не српске нације, сигурно. Да је национална звала би се Српска радио-телевизија, али не, то би угрозило Ескиме, Монголе, патуљке, марсовце, тако да мора да стоји Радио-телевизија Србије. Али то онда није национална телевизија, и не схватам зашто нас даноноћно бомбардују тим лажима.
 
BeeRman:
Svi ste vec culi da uskoro treba da pocne da se naplacuje i ova usluga u iznosu od 300 dinara...Pitam ja vas....
Vec sam korisnik kablovske televizije kao i mnogi pretpostavljam,za istu placam pretplatu u iznosu od 295 din a za koju mi je obezbedjen prijem 20ak stanih i 20ak domacih u koju su uvrsteni i RTSovi kanali...Sad vi meni recite zbog cega ja,mi duplo placamo kad sam se ja opredelio za kablovsku......Isto pitanje sam postavio i RTS tj njihovoj sluzbi koja se bavi ovim pitanjima i sta mislite kakav sam odgovor dobio (SIPAK) nisu mi odgovorili a proslo je sigurno dve nedelje ,u par navrata sam ponovio dopis ali nista,dakle....



Djubrad su to bre !!!!!
 
Ljudi, mi smo gradjani i drzavljani jedne zemlje i kao takvi imamo prava ( ne mislim na "nekakva" ljudska prava vec na dostojanstvo zivljenja ). Dostojanstvo zivljenja se neguje i brani i nema veze sa 300 ili 1.5 000 000 dinara. On moze imati slobodu da predlozi naplatu za svoju TV ali i tu postoje civilizacijske norme: ponavljam - neka naplati onome ko gleda, odnosno neka se naplati za svaku TV bilo stranu ili domacu ali sa pravom izbora gledanja koje je sve ostvarljivije sirenjem mreze kablovske TV. Legalna stvar je da neka TV naplacuje svoj program, kako domaca tako i strana i kada bi se to omasovilo onda bi opet imali racun za kablovsku TV kao sto ga sada imamo i ne bi bio mnogo veci ili manji nego sto je sada. Ovo sto ovakvi likovi rade se zove REKET ( citiram mog komsiju ). Potez loseg mangupa. Sasvim nam je jasno da on nista nece ponuditi kapitalno i da je ovo obicno zicanje i vacarenje. Svaki gazda sanja da ima mnogo stoke. Ja nisam kao ni vi, lose nas je procenio.
 

Back
Top