Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lane moje:
I neka je nije procitao. Pa, ima sta pametnije da cita od knjiga. Ovo je jedna od onih mala, tanka,a ono nikad kraja da joj vidis! Opusteno!!! U sred roka smo.. imammo sta pametnije da citamo :D

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Batali da slusas ovog. I batali se prepricavanja knjige. Knjiga ima oko 120 stranica, laka je za citanje i genijalna je, sta ti vise treba da je procitas. Ja sam je procitao za nekoliko sati.
 
postovani, triper je svima poznat kao bolest, ili si ti nasao neku dubokoumnost u tome :? . Sada> ne treba covek da misli da je pametniji ako cita glupe knjige. Time sto procita knjigu koju drugi hvale, i koja mu nije zanimljiva, a pri tom se izjasnjava da je remek delo... nije pametniji... misli o tome
 
Kao prvo, ako ces da lupas gluposti koje su upucene meni, ne obracaj mi se sa "postovani". Triper je ne samo bolest vec i osoba koja se tripuje. Ja nisam za tu knjigu ni cuo dok mi nisu u skoli rekli da treba da se procita kao lektira. Kada sam to uradio, shvatio sam genijalnost te knjige. E sad, ja se nisam tebi obratio vec Tasi, ali si se ocigledno prepoznao u necemu...
 
Na mene je ta "knjizica" od stotinak strana ostavila veci utisak nego li hiljade i hiljade strana nekih drugih romana koje sam procitala... Ali, opet sve je to individualno. U svakom slucaju neko trba prvo da procita knjigu da bi mogao da donese neki sud o njoj. Zato sam autoru topica i preporucila da izdvoji to malo vremena za njeno citanje. Mozda ce mu se svidetei a mozda i nece. U svakom slucaju nista ne moze da izgubi a moze mnogo da dobije.
 
imas analizu dela i o svakom liku posebno na www.znanje.org !!!



AKO JE NISI PROCITAO. KNJIGA JE BEZ VEZE. TAJ STRANAC, MERSO, JE LUD ILI DROGIRAN....TRRECE NEMA.

NEKO CE VEROVATNO SAD DA ME DEMANTUJE KAKO NISAM SHVATIO KNJIGU ITD. MEDJUTIM MA KAKVU PORUKU IMALA GLUPA JE DO BILA. KO MU SAMO DADE NOBELOVU NAGRADU.
 
lady me!:
Anonymous:
imas analizu dela i o svakom liku posebno na www.znanje.org !!!



AKO JE NISI PROCITAO. KNJIGA JE BEZ VEZE. TAJ STRANAC, MERSO, JE LUD ILI DROGIRAN....TRRECE NEMA.

NEKO CE VEROVATNO SAD DA ME DEMANTUJE KAKO NISAM SHVATIO KNJIGU ITD. MEDJUTIM MA KAKVU PORUKU IMALA GLUPA JE DO BILA. KO MU SAMO DADE NOBELOVU NAGRADU.

A gde je: "Pozdrav, gostic!" 8)

Ali Taso, stvarno si sad bio previse providan... Upravo si izgubio sav svoj kredibilitet kod mene kad nemas hrabrosti ni da stanes iza svojih reci...
 
1. Ocigledno imate problema vi lady me i Tipkaros. Mislite da nemam drugog posla nego da se raspravljam oko knjige koja me ne zanima. Ja sam svoje rekao coveku koji je post postavio i bas nikakve vise zelje nemam da se sa debilima upustam u raspravu. Ako vas je bas zanimalo ko je napisao post mogli ste IP da pogledate. Inace od 31. 05. prosle godine nijedan post nisam ostavio bez identifikacije...

2. Ja nisam kapacitet onu glupost da shvatim? Ako hocete bas u raspravu da ulazimo, poslacu vam moj rad na temu ''Stranca''.

PS. Hvala Tipkaros sto si me obavestio o odgovorima na ovu temu. I... Sta bese dobi ti na ''Strancu''?


Pozdrav,
Tasić
 
Tasa!:
1. Ocigledno imate problema vi lady me i Tipkaros. Mislite da nemam drugog posla nego da se raspravljam oko knjige koja me ne zanima. Ja sam svoje rekao coveku koji je post postavio i bas nikakve vise zelje nemam da se sa debilima upustam u raspravu. Ako vas je bas zanimalo ko je napisao post mogli ste IP da pogledate. Inace od 31. 05. prosle godine nijedan post nisam ostavio bez identifikacije...

2. Ja nisam kapacitet onu glupost da shvatim? Ako hocete bas u raspravu da ulazimo, poslacu vam moj rad na temu ''Stranca''.

PS. Hvala Tipkaros sto si me obavestio o odgovorima na ovu temu. I... Sta bese dobi ti na ''Strancu''?


Pozdrav,
Tasić

Kao prvo, osoba koja kaze da joj se neka knjiga ne svidja, ne moze da napise nesto toliko dobro o njoj kao sto ti sad tvrdis da si uradio. Ako si ti citao interpretaciju ili sa tog tvog sajta ne moras da prenosis mozemo i mi sami to da pogledamo.
Kao drugo, ako insinuiras na moje lose ocene iz Srpskog jezika, cisto da te podsetim da je to cisto na bazi loseg odnosa profesor-ucenik i znas da ja mogu da napisem remek-delo i opet bih dobio 2 jer je takav profesor (nisam jedini, pogledaj Milanceta) . Inace, imam jedno od najboljih shvatanja knjiga ovakvog tipa u odeljenju, a to sto profesor "smatra" da ja ne znam o cemu pisem i da sam samo prepisao od nekog ili iz necega, to je njegov problem. Inace, da ti zadovoljim sujetu, pismeni zadatak, na kom se pisalo o tom delu, nisam radio.
 
Tipkaros:
Kao prvo, osoba koja kaze da joj se neka knjiga ne svidja, ne moze da napise nesto toliko dobro o njoj kao sto ti sad tvrdis da si uradio. Ako si ti citao interpretaciju ili sa tog tvog sajta ne moras da prenosis mozemo i mi sami to da pogledamo.

Ja citam interpretacije? Pa nisam kao neki... Moj sajt? Na cemu si ti?

Tipkaros:
Kao drugo, ako insinuiras na moje lose ocene iz Srpskog jezika, cisto da te podsetim da je to cisto na bazi loseg odnosa na profesor-ucenik i znas da ja mogu da napisem remek-delo i opet bih dobio 2 jer je takav profesor (nisam jedini, pogledaj Milanceta) .

A pa da tebe profesor mrzi. Nego te i sad na maturskom nesto zamrzele ostale profesorke u skoli, sta ces, zavera protiv genija :D . Samo, nedaj se ti, uspeces, ima jos foruma, istakni se :lol: :lol: :lol:

troclana komisija bez tvoje profesorke:
....Zadatak je sveden na prepricavanje!......Stil pisanja je slab!....

Ako hoces pusticu scan ovog...

Tipkaros:
Inace, imam jedno od najboljih shvatanja knjiga ovakvog tipa u odeljenju, a to sto profesor "smatra" da ja ne znam o cemu pisem i da sam samo prepisao od nekog ili iz necega, to je njegov problem.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tipkaros:
Inace, da ti zadovoljim sujetu, pismeni zadatak, na kom se pisalo o tom delu, nisam radio.

Pa zar pismeni u kome si mogao da se istaknes. Ipak je delo genijalno.

PS. Mislim, da nisam rekao da je knjiga losa, vec samo da je mene smorila dok sam je citao.

Pozdrav,
Tasić
 
Tasa!:
Ja citam interpretacije? Pa nisam kao neki... Moj sajt? Na cemu si ti?

Pod "tvojim sajtom" sam smatrao taj sajt koji si naveo za pronalazenje interpretacija raznih dela. Ujedno, sajt koji ti ocigledno posecujes, jer ne bih rekao da ce se neko truditi da pronadje neki sajt samo zato sto je bio potreban nekom sa foruma...

troclana komisija bez tvoje profesorke:
....Zadatak je sveden na prepricavanje!......Stil pisanja je slab!....

Naravno da sam samo prepricavao zato sto sam vec jednom radio na istu temu pa nisam imao sta novo da napisem. Ako hoces, dacu ti to prvo "originalno" delo, pa njega slobodno okaci. (kao i Hamleta i jos ponesto...)


Tasa!:
Tipkaros:
Inace, da ti zadovoljim sujetu, pismeni zadatak, na kom se pisalo o tom delu, nisam radio.

Pa zar pismeni u kome si mogao da se istaknes. Ipak je delo genijalno.

Nisam dosao u skolu iz potpuno drugih razloga, a inace znas i sam koliko sam dolazio u skolu ove godine...

Tasa!:
PS. Mislim, da nisam rekao da je knjiga losa, vec samo da je mene smorila dok sam je citao.

Ne izvlaci se sad.
 
ej vec sam ga sastavila...ali evo nekome ako mu zatreba:

Svi smo mi dospeli u ovozemaljsku bastu koja se zove zivot. Staze kojima hodamo su razlicite,preplicu se i razilaze,mi tecemo kao vreme,radujemo se, smejemo, patimo, bolujemo i sto je najvaznije...Volimo...
Tako sam i ja zavolela... Brzo, nepromisljeno, totalno blesavo...
Zavolela sam tako lako a tako sam tesko znala to da pokazem...Mozda je to moja najveca mana a mozda cak i najveca vrlina...mozda cu upravo zbog toga uspeti da sacuvam svoje srce u jednom komadu sto retko kome polazi za rukom u ovom svetu punom lazi, prevara i neiskrenih ljubavi... A sa druge strane covek bez ljubavi je samo mrtvac koji dise, nista drugo do nekoliko slucajnih imena i datuma...

Ljubav je cudna stvar... Danas je sve leprsavo i lepo i mi ususkani u svojoj ljubavi sijamo od zadovoljstva a sutra... Sok... Ugledamo onu stranu stvarnosti, onu stranu zivota koju juce nismo poznavali, svi lepi trenutci ispare a u nama ostaje jedino osecaj gorcine,usamljenosti i neobjasnjive tuge... Da li je onda nase srce vredno da ga zrtvujemo zbog nekih lepih zelenih ociju? Ociju koje su tu uz nas,bodre nas i prate kroz zivot a onda odjednom nestanu kao da nikada nisu postojale, a nase srce ostane samo, napusteno i ranjeno...? Ocigledno da jeste cim je toliki promet!!! Danas se srca poklanjaju tako nepromisljeno i brzo da je gotovo nemoguce sacuvati ih... Da li su ljudi poludeli ili i dalje ne shvataju da je srce ono najvrednije sto poseduju?
Mozda su ipak ljudi u pravu... Mozda srce ipak treba staviti na kocku i cekati da naidje ono koje ce kucati u istom ritmu... Mozda je ta neizvesnost ono sto u stvari cini ljubav a kada bi sve bilo ocigledno i lako ljubav verovatno vise ne bi bila to sto je sada... Zbog toga ne ljudi ne treba da se opiru kada ih pogodi Amorova strelica a jos gore da beze od toga i stide se da pokazu svoju zaljubljenost, taj najlepsi osecaj na svetu...

Putevi ljubavi su veoma cudni i satkani su od bezbroj trenutaka. Svaki je poseban i neponovljiv. Svaki prezivljeni dan i prespavana noc samo su delici ogromnog mozaika. Nikada se jedan prezivljeni trenutak nece ponoviti i zato treba voleti i biti vojen u svakom trenutku, tokom ovog celog kratkog i nesavrsenog zivota... A ja bih to verovatno prvo trebala da naucim sebe...
 
Tu je…


Krstarim mislima po bespucu vecem od svemira i ljudskog uma,trazeci nesto sto mi pripada, nesto sto sam izgubio, ko zna gde i ko zna kad.
Skoro je nemoguce pronaci nesto tako malo, ali tako vazno – kao magnet privlacno u ovom ambisu snova i neistinitih zelja. Osecam se tako mali. I pronasao sam, sasvim slucajno, uspomene od kojih sam do sada bezao, naviru snaznije nego i sam zivot. Ostao sam sam, zvezdama i mesecinom sakriven od tvojih pogleda. Put koji se nazirao iz upijenog neba u mojim ocima ostao je bez tebe. Kada je trebalo da mi kazes istinu, ja sam lutao u svetu bajki, spoticuci se u magli pesama, knjiga i reci. Bio sam kao bez ociju. Kao neko kome je potreban prijatelj, mozda i nesto vise. Lutao sam po mracnim poljima ljudske mrznje i pohlepe, istine i lazi. Da znas samo, kako sam zeleo zameniti mesec i citavo ovo bespuce, za samo delic sunca, ali ga niko nije hteo. Trazio sam te u prostorima snova, u melodiji vetra. Trazio sam sebe i dozivao te u kapima kise, u vrtlogu besanih noci.
Ti si negde daleko. Mozda drhtis zbog ponovnog susreta. Ili se mozda plasis da cu ti pruziti deo slomljenog meseca iz svog detinjstva… tu je… jos uvek ga niko nece. Moje su zime i sada tako bele i svetle i zvezde jos uvek istim sjajem bdiju na nebu. Ali ne mogu o tebi da sanjam kad sam i sam jos tako daleko u zbrkanom lavirintu misli iz kojeg nema izlaza.
Mozda cemo se jos sresti. Svet je mali. Mozda je i bolje tako. Ti ces za mene biti samo neki stranac, neko ko nije iz moje galaksije, neko ko je dosao iz mog detinjstva, i jos uvek stoji u onom bespucu sa komadicem sunca koji mi nisi dala.
 
Hladno je… Zima je… Vetar duva,ali sve je to samo u mome srcu. Posmatram te svojim ocima i pratim svaki tvoj nezni pokret. Stojis tu kraj mene. Rasirene ruke sam ispruzio ka tebi u pokusaju da uhvatim tvoje glatke rucice koje su bivale sve dalje i dalje. Vetar kao da te u svome viru zloga odvlaci od mene. Sve mi manje pruzas nadu za zivotom i nadu da cu uhvatiti te tvoje rucice. Gle! Iznenada ih opet osecam u svojim rukama. Osecam kako te moji prsti opet maze po saci. Ti opet,kao i ja toplo uzdises ne obazirujuci se na hladnocu koja nas okruzuje. Opet tako divni trenuci srece kada smo zajedno,kada smo jedno. Ali ja te samo osecam… Dok te mazim oci su mi zatvorene i zivim u svome svetu u kome je sve prelepo,gde ti se nemoze naci ni jedna jedina mana,u svetu u kome smo mi vecno zajedno,svetu koji ispunjava sve zelje! Odjednom osetih kako su moje ruke opet prazne,nema tvojih da mi ih ugreju ,opet me obuzima hladnoca,opet je zima nadvladala moja osecanja svojom hladnocom. Da, ja sam otvorio oci i opet gledam kako te nema,kako odlazis u tmini ovoga prokletog sveta. Vratio sam se u stvarnost u kojoj ja nista ne odlucujem u kojoj sam ja samo sitnica, ali sitnica koja se toliko ispoljava svojom ljubavlju prema tebi,ljubav koja nemoze biti uzvracena. Uvek sam patio i paticu sto se budim i sto ne mogu vecito ostati u svome svetu snova,svetu lepih uspomena na tebe!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top