Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
DA li bi neko mogao da mi pomogne da odgovorim na pitanja iz citanke za prvu godinu iz novele Tuga, cehova.Na prva tri pitanja sam odgovorio ali ostala uopste ne razumem.
*Ekonomicnost postupka osnovni je element strukture novele.Razmotrite zasto ova novela nema razvijenu fabulu i siroku karakterizaciju likova? U kakvoj je funkciji glasni govor(?), a u kakvoj unutrasnji monolog.
*U noveli je koncentracija pripovedanja uslovila dramsku kompoziciju. Izvrsite dramsku analizu teksta i time dokazite da je u biti novele zgusnuta dramaticnost.
*Novela zavrsava poentom koja sadrzi neocekivani obrt. DA li je taj obrt komican, tragican ili tragikomican?
*Kakvom je atmosferom prozeta novela?
*Pronadjite simbole kojima pisac sugerise dublji smisao covekove tuge, vecne usamljenosti i potrebe za drugim ljudima.
MOLIM VAS DA LI BI NEKO BOGAO MALO DA MI POMOGNE DA ODGOVORIM NA OVA GLUPA PITANJA. TREBA MI ZA SUTRA DO 13h. UNAPRED ZAHVALAN
 
DA li bi neko mogao da mi pomogne da odgovorim na pitanja iz citanke za prvu godinu iz novele Tuga, cehova.Na prva tri pitanja sam odgovorio ali ostala uopste ne razumem.
*Ekonomicnost postupka osnovni je element strukture novele.Razmotrite zasto ova novela nema razvijenu fabulu i siroku karakterizaciju likova? U kakvoj je funkciji glasni govor(?), a u kakvoj unutrasnji monolog.
*U noveli je koncentracija pripovedanja uslovila dramsku kompoziciju. Izvrsite dramsku analizu teksta i time dokazite da je u biti novele zgusnuta dramaticnost.
*Novela zavrsava poentom koja sadrzi neocekivani obrt. DA li je taj obrt komican, tragican ili tragikomican?
*Kakvom je atmosferom prozeta novela?
*Pronadjite simbole kojima pisac sugerise dublji smisao covekove tuge, vecne usamljenosti i potrebe za drugim ljudima.
MOLIM VAS DA LI BI NEKO BOGAO MALO DA MI POMOGNE DA ODGOVORIM NA OVA GLUPA PITANJA. TREBA MI ZA SUTRA DO 13h. UNAPRED ZAHVALAN

Zashto bi iko odgovarao na glupa pitanja? :roll:
 
*Ekonomicnost postupka osnovni je element strukture novele.

da, mislim, ako ja kao ljubitelj književnosti povraćam na ovakvu formulaciju u čitanci za I srednje, mogu samo da konstatujem: nije vam lako i ne čudi me ni najmanje što se deca i tinejnžeri groze knjiga, čitanja i književnoisti
i molim vas, tražite od tih profesora da vam malo pojasne ta glupava i besmislena pitanja u čitanci a ne da vam mehanički zadaju da odgovorite na njih, a ni oni nisu baš najsigurniji šta tu piše i kako bi odgovor trebalo da izgleda
 
a ne ozbiljno generalno od tih osam devet ima 3 normalna pitanja na koje mogu da odgovorim. To u osnovnoj uopste nisam radio tacnije nastavnik mi je rekao da nisu dobro formulisana pitanja. Mislim i ja volim stvarno da procitam po neku knjigu uglavnom preko raspusta, ali stvarno ko da smo kriticari pa odgovaramo odma na njih. A ni sami nastavnici ne znaju kako da daju pravi odgovor nego sve deco pa ajde probudite se ukljucite se u rad kako to ne znate. Mislim treba jedna reforma prosvete onako bas temeljna...
 
pooz, ja sam se sad registrovala ovde jer vidim a ima nadarenih ljudi za pisanje, a meni bi sada dobro doslo da mi neko pomogne... naime, da li bi neko mogao večeras da mi sastavi nesto na temu : ZA LJUBAV, NE ZA MRZNJU, JA SAM RODJENA? radili smo u školi lektiru antigona i dobili ovu temu za domaci, koja je u sustini slobodna ali bar u nekom delu bi trebalo da ima neku povezanost sa knjigom... ocenjuju se sastavi sutra, a meni je neka blokada u glavi i nemam inspiraciju da sastavim nista zadovoljavajuce :( ako je neko voljan da mi pomogne, hvala mu unapred.
 
znam da odstupam od teme ali ja imam sastav za engleski ako nekome ude bio potreban....na temu free time

-Every day I have some free time. Usually I spend it to go out with my friends, listening music, help my mum (but same time that not free time), play computer, dens and sing or play with my animals.
-When I go out with my friends we always play same games. That’s games are volleyball, basketball, crazy teacher and hide and seek. I like to talk with my friend’s about everything. They help me when I have some problems, and I help them of course.
When I listening music I listen everything.Music relaxes me and when I listening music I don’t think about problems.
When I help my mum I wash dishes, aspirate or food my cats, dogs and fish. My mum always thanks me because I help her and she always give me more free time when I do my job good.
When I play computer I usually go to the internet and look pictures, videos or read a jokes. But more time I go to Facebook and chat with my family from other countries, with my friends or with stars. On Facebook some peoples make profiles of stars but they are not that. Here I look pictures of other peoples and comment pictures. Some peoples look my pictures and comment it.
I like dens. I dens every day. When I hear my favorite songs I dens and imitate singer of that song. But singing is my hobby. I sing and hen a study (I know that’s not good but I must sing just a minute).I like sing when I dens and under shower.
I have cat Name of my cat are Masa. I love Masa because she is sweet and little .When I have free time I like to go out and play with cats and dogs. My dog name is Bek and he has six months.I go walk with Spark every day.That’s all what I can say you about my free time. What are you doing hen you have free time? You can tell me and share that with me because I tell you what I doing at free time.

:):kafa::vatromet:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top