Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pred jednim umetnickim delom

Ustala sam rano da ukradem suncano jutro letu,kojem se blizi kraj.Nebo je bilo vedro bez ijednog oblačka,sunce se probijalo kroz ogromne krošnje.Koračala sam krivudavom stazom osluškujući cvrkut ptica.Ništa drugo sem tog nestašnog hora nije remetilo moje misli koje su neumorno lutale prošlošću.
Osećala sam kako sa izuzetnom lakoćom osvajam breg.Iza krivine sam ugledala crkvu svetog Teodora kako blješti okupanim jutarnjim suncem.Pozelela sam da zakoračim s one strane gvozdene ograde I u miru se predam molitvi.Ali vrata su bila zaključana.Razočarano sam se okrenula razmišljajući kuda dalje,kad spazih ljupku kućicu blizu crkve.Neodoljivo je podsećala na pribivaliste junaka iz bajke.Mozda na onu u koju je svratio pinokio,gde ga je lutka ucila lepim manirima.
Onda ugledah taj stočić koji mi je privukao pažnju.Bio je mali,okrugao od betona,na jednoj nozi.I ne bi bio nista posebno dam u duh nije udahnuo slikar Bora Subić..Stajala sam ispred kuće I netremice ga posmatrala.Vlasnik me je primetio I posao mi u susret.I on je ranoranilac poput mene sto se ne bi moglo reci za stanovnike ostalih kuca.Ljubazno me je pozvao da pogledam njegovu izlozbu.Sve slike su mozaici.Portret Nikole Tesle,Mona Lize,novi grb grada Vrsca I druge.Cika Bora mi je osvakoj posebno kao objasnjenje sta predstavlja,kad je I kako nastala.
Ali najlepsi utisak na mene je ostavio onaj njegov ljupki stocic.Pravi stocic na pravom mestu.Tezak pedesetak kilograma,stajao je pred kucom prkoseci Kosavi.Ona se dobro namucila ne bili ga oduvala,ali uzalud.Ma koliko se trudila nije ga pomerila ni milimetar.Njegova okrugla ploča kao I nogica bile su oblozene raznim kamencicima u boji.Svaki od njih cika Bora je farbao tako sto je mesao krec,ulje I boje.Stvarao je mozaik.Ta mesavina odolevala je I kisi I snegu.
Zato je malecki sto stajao godinama ne menjajuci izgled.Ako mi ne verujete uverite se sami.Kada sam krenula cika Bora mi je poklonio ruzu iz svoje baste I par sarenih kamencica.Osecala sam se kao Alisa u zemlji cuda jer me je stocic podsetio na onaj iz pomenute bajke.Samo sto nije stakleni.A umesto kolacica na kome pise “pojedi me” na njemu su stajale dve kafe kojom me je slikar posluzio.Dok sam pila I caskala sa umetnikom razmisljala sam o njegovom delu.I zakljucila da je uspeo da stvari magicni predmet kojim se ulazi u bajku.Stocic je toliko mocan,da verujem da cu sledeceg puta kraj njega zateci Alisu,Sesirdziju I Belog zeca kako sa cika Borom piju caj.


posto vidim da se trazi... :wink:
 
E ovo moram da vam pokazem, evo inserta iz sastava kojeg sam iz zezanja napisao drugu za pismeni. Sastav sam pisao na velikom odmoru tako sto sam sa drugarima iz odeljenja lupao komplikovane reci i slagao ih. Znaci sastav nema veze sa mozgom samo zvuci ko da ga je dr. nauka pisao
,,Samo prostota i glupost zadovoljava se pri starinski ostati"
Da bi covek presao na visi nivo svesti neophodno je da upozna svoje unutrasnje bice. Zato je bitan progres koji cini egzistenciju svrsishodnom.
Razocarenja proslosti koje vucemo kao sidro ka buducnosti, mogu nam se obmotati oko vrata lancima ogranicenja i ugusiti u nama primarnu vatru i zar zivota.
Kompozicija modernog sveta je cist manifest dominantnosti konzervativnih shvatanja i kao takav zasluzuje prezir na svim nivoima.
Srusimo nevidljive granice koje sami stvaramo u dubinama ljudske psihe...
Sta kazete? Lupetanje? A?
E, pa moj drug je za OVO dobijo 5+, i cuvena Bojana iz XIII je pala na dupe, citala svima... A ja kod nje nikad nisam dobio vise od 3!!! Sad sam u kriptodepresiji!
 
Ljubav. U ime ljubavi prave se najvece ludosti. Kada volimo, osecamo kao da smo na rubu bezdana. Proslost se zaboravlja, sadasnjost nestaje, buducnost ne postoji. Ljubav je takva. Nepormisljena, nepredvidiva, neobuzdana. Ljubav te sasvim obuzme, sagoris do kraja u njoj. Zbog nje dobijes krila, srce ti treperi kao struna. Zbog nje se smejes, zbog nje places, sanjas. Ali, iznad svega zbog nje se osecas zivom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top