Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hey cao..... potrebni su mi sastavi:
Suza na osmehnutom licu
Lepota devojke u epskoj poeziji (znachi uopshteno)
Zelim da zaboravim
dogovorili smo se da chuvamo tajnu
znam da se za ove sastave obichno pishe na osnovu lichnog iskustva al ne mogu da sama napishem nishta... tako da bi mi bilo kakva pomoc bila i vishe nego potrebna....
ja sutra imam pismeni tako... :(((
 
e ovako sutra imam pismeni iz srpskog i imam 6 tebe.....aj ako imate ove il nadjete negde na netu postavite...molim vas moram da popravim 3-jku......iskreno vas molim...pomoziteeeeeee!!!
TEME:
1.Snasli su me rani jadi (vrlo mi je bitna)
2.Odskrnuo sam vrata svoje duse
3.Posmatram ljude iz svoje okoline
4.Nisam vise dere,a nisam ni odrastao (vrlo mi je bitna)
5.Moje misli i osecanja na pocetak novog proleca
6.Koliko me greje porodicna toplina

glupe ali staces!trebaju mi sutra do 13:00....pomagajteeeee :roll:
 
ll;l;

Ja ne znam inache....ali smo saznali...drugi razred uzeo nastavnicinu svesku i prochitali...:mrgreen:

Aaaa danas mi je nestavnica rekla: ''Odlichan sastav, :rolleyes: ali mogla si da ga pishesh na temu -Kad sam sama- a ne tamo da brljavish...'' :?


E ljudi moze neko da mi da ideju (ne trazim da mi napisheshte) za teme ''Moji planovi za raspust'' i ''Postupak koji osudjujem''
Hvala unapred!


P.S. Nije HITNO. :lol:
 
Ana Karenjina je jedan od najkompleksnijih likova svetske knjizevnosti. Mnogo njeni postupci su ispisali citave biblioteke da ih razjasne. Jedan od takvih postupaka, koji I danas izaziva razmisljanja, je Anino samoubistvo. Koga to lepa I nesrecna Ana kaznjava? I zasto? Neki kriticari tvrde da Ana samoubistvom kaznjava Vronskog.Vronski je covek koji bezumno voli Anu,ugrozava svoj drustveni status zbog veze sa udatom zenom,prati je u svim njenim ludostima,ali Ani to nije dovoljno. Iako znamo da Vronski iskreno I duboko voli Anu,da je potpuno ocaran njome,shvatamo da je ne voli toliko I tako da bi ona bila srecna. Pitanje je: Da li muskarac moze voleti toliko da bi usrecio zenu poput Ane?
Tolstojeva junakinja se potpuno predaje toj ljubavi I trazi da se I Vronski preda istom snagom kao ona.Kada joj se ucini da Vronski jedan deo sebe ostavlja za porodicu,prijatelje,ona to dozivljava kao nedostatak ljubavi I izdaju. A ona je za tu ljubav zrtvovala sve,pre svega srecu svog sina.I sa tim osecanjem da je nedovoljno voljena I izdana od coveka zbog kog je unistila svoj predjasnji zivot,kao izlaz iz tog pakla vidi samo samoubistvo. Njeno samoubistvo se pretvara u kaznu voljenog coveka,jer zna da je Vronski voleo I da ce ga njena smrt boleti.Potreba da ga kazni nanosici mu bol tako sto ce se baciti pod voz,govori o mracnoj strain Anine licnosti.Samoubistvom Ana kaznjava I bivseg muza Aleksija zbog usamljenosti u braku. Ana je zena jakih emocija I ljuta je na njega,iako on,objektivno nije kriv sto im je brak bio tako suvoparan. Karenjin je voleo na svoj nacin,onako kako je umeo,bio joj je veran I odan…Ana je zena iz velikog drsustva,prelepa,elegantna,ugledna.. Pripadnici te klase je vole,dozivljavaju kao svoju,ali kad je ucinila greh preljube osudjuju je I okrecu joj ledja. Ona je ljuta sto je nisu prihvatili kakva jeste,sto nisu imali razumevanja za njenu potrebu za ljubavlju I misli da ce cinom samoubistva kazniti njihovo nerazumevanje. Sina je povredila kada ga je ostavila I otisla sa Vrnoskim,tako je pokazala da joj je licna sreca vaznija od srece deteta
Svojim samoubistvom Ana najbolnije kaznjava svoje bliznje,a najstrasniju kazu je odredila samoj sebi,jer nikad vise nece videti svoje dete I narugavsi se Bogu,gaseci najvredniji dar koji dobijamo od njega-zivot. :hvala:
 
Čiča Gorio je stekao bogatsvo za vrijeme revolucije prodavajući brašno deset puta skuplje no što ga je kupovao. Kada je ostao udovac, svu svoju ljubav je posvetio dvema kćerima: kupovao im haljine, nakit, kočije; obezbedio im velik miraz i obe su se udale u aristokratske porodice. Starija kćer Anastazija postala je grofica de Resto, mlađa Delfina je postala baronica de Nisenžan. Kada su ušle u visoko društvo, njihove potrebe su postale veće - želele su da se istaknu na balovima i svečanim večerama. Novac su dobijale od oca koje je, zaslepljen očinskom ljubavlju, zadovoljavao njihove prohteve i hirove, rukovođen stavom: ''Očevi uvek treba da daju pa da budu srećni. Uvek davati to znači biti otac''. Dok je imao para, pazile su ga i kao parajliju svakome pokazivale. A kad je nestalo novca, nemilosrdno su ga oterale. U pansionu Voker je našao sklonište, prezren i siromašan. Stalno menja spratove i iznajmljuje jeftinije sobe. Odrekao se duvana, otpustio berberina, prestao je da se puderiše, nije više nosio skupa odela, bivao je sve mršaviji. Čiča Gorio '' koji je imao šezdeset i dve godine i izgledao kao da nema ni četrdeset ..koji je imao nečeg mladalačkog u osmehu, sada je ličio na izlapelog, nemoćnog i bledog starca od sedamdeset godina''. Kada je ponestalo novca, prodao je nakit, zlatne tabakere, cvećnjake, posuđe od srebra, uvek je kćerima davao sa suzama radosnicama u očima, srećan što su one zadovoljne i srećne. Kada bi u pansionu neko spomenuo ime neke od njegovih kćeri, osluškivao bi da čuje kako su izgledale, jesu li bile srećne, jesu li se lepo provele. Da je njegova ljubav slepa, pokazuje slučaj kada je zakupio stan da bi njegova kćer Dafina imala gde da se sastaje sa Rastinjakom. Tek na samrti, kad danima nije bilo njegovih kćeri jer nije bilo ni novca, prvi put će izraziti razočarenje i bunt : Ne, one neće doći! Znam ja to ima već deset godina. Ja sam to pomišljao ponekad, ali nisam smeo da verujem.
Umro je čiča Gorio sam i napušten od kćeri, kao ubogi siromah. Ispratili su ga samo Rastinjak i Kristof, pokućar gospođe Voker. Kćeri za koje je sve žrtvao nisu došle na sahranu - poslale su prazne kočije i kočijaše.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top