Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao swima :)

Sutra imam pismeni iz srpskog, i tema je lik Ane Karenjine.

Mozda je neko prepisao swoj ili neciji rad owde ali nikako da ga nadjem :(

Kada bi neko napisao, dowoljno i za jedan list, pisala bih i krupno da bi ispalo wise, ili mozda link, bila bih stwarno zahwalna na tome, spasili biste me !
Nemam ni lektiru posto ju je jako tesko naci!
Molim was POMOZITE!

Na netu je swe preozbiljno napisano, narawno mislilacki, a profesor bi prowalio da sam odnekud prepisala pa bi me pitala isto to, narawno ne bih beknula,a nema sanse da naucim do sutra!

PLEASE!!!! SOS SOS
 
ne znam koliko ti je bilo hitno,ali mozda nekom drugom pomogne.
...Ne postoji nista lepse,zdravije ikorisnije za buduci zivot od neke lepe uspomene koju mozemo poneti iz detinjstva.ako jedno dete moze da sakupi mnogo takvih uspomena onda moze da zakoraci hrabro u zivot odraslog coveka bez straha od onog sto ga tamo ceka.Prva stvar koju sam morao da uradim da bih zapoceo svoje detinjstvo bila je da se rodim.U toj ranoj fazi sam se trudio da mnogo ruckam i sto pre prohodam.Obozavao samda se igram u kartonskim kutijama od igracaka.Da,da izbacim igracke napolje,udjem u kutiju i igram se.To je detinjstvo kog se secam iz price roditelja i zbog fotografija koje cuvaju u porodicnim albumima.Suvise sam mlad da bih pisao nesto o zivotu,ali o svom detinjstvu kakvim ga se secam mogu pricati kao o najlepsem izlasku sunca.Ziveti pored roditelja koji bdiju nad tobom,a ujedno ti dozvoljavaju da pogresis,od deteta pravi zdravu odraslu osobu.Topli zagrljaj,miris vrucih krofni i palacinki,kos zakucan na zid dedine kuce,puna gajba hladnih mandarina jednog jos hladnijeg zimskog dana,djip na akumulator koji je samo osvanuo u dvoristu dedine kuce,mamina kinder torta,miris hleba iz dedine pekare,babina sarma,ponos u tatinim ocima kada sam prvi put zakucao loptu u kos...
Svi ti pogledi,mirisi,zagrljaji koji su od mene brizno vajli osobu koja ce u buducnost poneti kvalitete svojih predaka nece biti zaboravljeni.Svakog od nas ce u godinama koje dolaze miris iz necijegdvorista podsetiti na bakinu sarmu.Svakome ce nekad u buducnosti zatrebati siguran roditeljski zagrljaj ili brizan pogled majke.Zato ih ne smemo zaboraviti.Detinjstvo treba ziveti sto duze,a uspomene i slike iz detinjstva nositi u sebi ceo zivot.Jedino tako mozemo na kraju puta reci sebi da smo svoj zivot proziveli kako treba.
 
Evo jedan primer reportaze. Pisao moj sin koji ide u osmi razred


Saznavsi od druga Jove, da je Mirkov brat od tetke Ivan imao druga Misu,koji je uz pomoc vidovnjaka iz Borce zgrnuo pare na kladionici. Resio sam da ga I ja posetim.
Ako treba platiću i malo više, samo da saznam koji su brojevi na loto-u dobitni.
Deda Bora je živeo u nekom kućerku, na putu za Borcu.. Jedva sam ga našao. Prisao sam kuci I glasno pozvao deda Boru. Vrata mi je otvorila mrsava,pogurena starica.Deda Borina zena. Brzim,nervoznim pokretima ruku,bez ijednog glasa pokazala mi je da udjem u jednu malu sobicu na kraju dugogmtacnog I prljavog hodnika. Tog dana kiša je lila kao iz kabla. Morao sam da se izujem ispred vrata i da platim čim sam seo za kuhinjski sto. Takav je bio kućni red. Deda Borina žena je skupila mrvice sa izbledele mušeme, i otišla da mi skuva caj. U jednom cosku bio je plavi lonac u koga je kapljala voda sa tavanice. Na zidu je visila slika Borisa Tadica na nekom teniskom turnirum, a ispod je bio zalepljen poster Bate Zivojinovica kao Valtera. Ništa mi se ovo nije dopalo, ali bio sam spreman da progutam sve, čak i caj iz prljave šoljice, samo da čujem dobitnu kombinaciju loto brojeva. I taman kad je deda Bora zažmurio i počeo da se opušta, neko je zalupao na vrata. Bila su to dva milicionera koja su tražila deda Borinog sina zbog nekog ukradenog motora. Jedva ja objasnih kako sam tu slucajno, zalutao,a oni,dobri ljudi mi skuvali caj.Pustise me drugovi milicioneri, a ja trk na put. Trčao sam do kola kao bez duše.
Tek sutradan sam shvatio da nisam saznao brojeve, a da sam ostao bez para. Sta da vam kazem. Cini mi se da je deda Bora prevarant. Ali cuo sam da ima jedna baba Rada u Mojkovcu. Kazu da je nepogresiva. Ja sutra odoh za Mojkovac. Ako neko hoce sa mnom,neka se javi.
Polazimo ujutru oko 9 h.
 
Hej cao...........joj ljudi pomagajte.......treba mi kriticki prikaz za neki roman, koji se cita do osmog razreda, znaci bilo koji.....moze Stojan Mutikasa, Robinson Kruso....Dali je to vec neko mozda radio u skoli, ili mozda zna gdje to mogu naci na netu???? Uglavnom , zamolila bih vas samo da ako imate da mi napisete ovde..........znaci treba mi do sutra do sesta sati ujutru...........nadam se da ce mi neko pomoci.............unaprijed hvala!!!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top