Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
_alexandar:
Ljudi jel moze neko da mi napise nesto o psiholoskom liku Hasanaginice :roll: ali brzoooo! Treba mi za sutra? Ajde pliiiiz :roll: :roll:
Hasanaginica je tragican lik jer je odvojena od deteta a da pritom nista nije skrivila. ( slican primer nalazimo u grckoj mitologiji ne znam sad bash kako se zove ). Ona je vodjena drustvenim normama i to dovodi do nerasporazuma izmedju nje i hasanage. Inace je bash fina zena:lol: :lol: :lol:
 
od Dece majo inace njena najveca greska je sto je imala idiota za muza..stid je glavna emocija koju oseca jer i da je otisla da ga vidi u logoru ispala bi laka zena a ovako je sacuval njegovu cast i ispala neposlusna..inace njoj je srce prepuklo...mali podatak...gete jr preveo hasanaginicu na nemacki i za to je morao da nauci srpski...koji lk..
 
Evo jedan sastav na temu:Prijateljstvo...

Zajednichko u svim temama o prijateljstvu da se bez njih ne moze ziveti.Sa prijateljima se mozemo teshiti saznanjem da,bez obzira na to koliko smo loshi,postoje gori od nas.lakshe je pravog prijatelja steci u detinjstvu nego kasnije.Deca mnogo emotivnije dozivljavaju zivotne situacije s nekim i duze ih pamte od starijih koji to iskuse u kasnijim godinama.Mislim da je za pravo prijateljstvo potreban dug vremenski period.Nekog mozesh smatrati prijateljem,a posle godinu dana ti uchini neshto za shta ni u snu ne bi pomislio da moze...
Ne treba verovati ljudima s kojima smo se tek sprijateljili,a koji pokazuju da smo im drazi od njihovih starih prijatelja;tako ce se ponashati i s nama kada steknu nove prijatelje.
Treba pomoci prijateljima kada im je to potrebno,a ne dokazivati se kada su oni vec propali.
Na kraju necemo pamtiti rechi nashih neprijatelja,nego cutanja nashih prijatelja.
Nesreca povecava nash smisao za prijateljstvo i ljubav.
Medju prijateljima treba voleti ne samo one koje zaloste nashe nesrece,nego i one koji nam na zavide na sreci
Nemoguce je tachno odrediti trenutak radjanja prijateljstva.Kao shto postoji kap koja prepuni sud kad ga punite,tako nakon niza prijatnih gestova postoji onaj koji vam prepuni srce.


Toliko od mene,nadam se da sam nekom pomogla.... :-D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top