Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da li neko slucajno zna gde se mogu naci prevodi lekcija nemackog za 1 razred gimnazije.Okukao sam trazeci imam keca odgovaram prvi cas a ne znam gde da nadjem.Bicu veoma zahvalan ako mi neko pomogne.Ne zurite.

Pa mogao si ovde da otkucash tekst, pa da ti neko prevede... ;) Ja isto znam onako nemachki, a i imash i ovaj sajt http://www.onlinerecnik.com/prevodteksta.php ...
Prevod naravno nije pouzdan i tachan, ali mozhe ti pomocji... Srecjno i da popravish tog keca! z:hi:
 
AKO NEKO MOŽE DA MI POMOGNE!!!U PONEDJELJAK MORAM IMATI PREVEDEN ZA OVAJ TEKST, A STVARNO MI NJEMAČKI NE IDE NIKAKO, PA AKO NEKO ZNA NEKA MI POMOGNE. HVALA!!!!!!!!
Deutschlands kleinste Schule steht in Deutschlands kleinster Gemeinde: auf der Hallig Gröde mitten im nordfriesischen Wattenmeer. Bei klarer Sicht kann man die Hallige vom Festland aus sehen. Dicht gedrängt stehen ein paar Häuser uuf höher gelegenen Aufschüttungen, den Warften, 17 Männer, Frauen und Kinder leben hier. Ohne Supermarkt, ohne Kino und ohne Autos. Weit zur Schule haben es Tade, 13, und sein Bruder Erik, 7, die beiden Schulkinder von Gröde, nicht. Die Schule ist im Nachbarhaus. Die Schule: das ist ein heller, freundlicher Klassenraum. Zwei groβe Tische und drei Stühle stehen in der Mitte. An den Seiten Regale und Schränke mit Unterrichtsmaterial. Auch einen Computer gibt es hir Bilder und Karten hängen an den Wänden. Für den Schulunterricht haben Trade und Erik die unterschiedlichsten Muscheln gesammelt, aufgeklebt und bezeichnet. In der Hallig-Schule gefällt es Tade sehr gut. „Mathe mag ich sehr gern, Deutsch auch. Wir spielen hier oft und haben viel Spaβ. Doch manchmal kann Frau Fleeth, unsere Lehrerin, auch streng sein.“ Tades Berufswunsch steht schon fest: Wie sein Vater will er beim Amt für Land und Wasserwirtschaft auf der Hallig arbeiten. Der Unterricht ist nicht viel anders als auf dem Festland. Lehrplan und Lerninhalte sind die gleichen. Trade geht in die 9., Erik in die 3. „Klasse“, wie auf dem Festland. Am Ende des Schuljahres müssen die Kinder auf der Hallig die gleichen Leistungen bringen wie alle anderen Kinder. 30- bis 50- Mal im Jahr wird die Hallig überflutet. Man nennt das hier „Land unter.“ Dann ragen nur noch Warften mit den Häusern aus dem Wasser. Und dann fällt auch die Schule aus. Dem der Schulweg zur Nachbarwarft ist dann im gurgelnden, schäumenden Wasser verschwunden.
 
ewo ti owo... owo sam ti uradila na online rechniku... tako na narawno nije bash ono neshto tachno... al` ja nemachki u zhiwotu nisam uchila... tako da... bash ne mogu da ti pomognem... al` werowatno ce ti owo nekako malo pomoci... jest da nije swe tachno, al` ***... :D


Немачка је најмања школа је најмањи заједнице у Немачкој: у средини Халлиг Грӧде Северне фризијски Уадден мору. На јасну визију Халлиген може видети од копна. Стешњен су неколико кућа ууф високог насипа, на Терпс, 17 мушкараца, жена и деце живе овде. Без супермаркет, биоскоп, искључујући и без аутомобила. Далеко до школе имају Таде, 13, и његов брат Ерик, 7, два ученика из Гарден, није. Школа се налази у суседној кући. Школа је светао, пријатељски учионици. Две велике столове и три столице у средини. На странама ормарића с полицама и наставних материјала. Такође, ту је рачунар хир фотографије и мапе обесити на зидовима. За сцхоолгоерс трговине и Ерик разних шкољака прикупљених и налепили средствима. У Халлиг школа Таде свиђа јако добро. "Свиђа ми се јако пуно математике, такође немачки. Ми се овде често играју и да има пуно забаве. Али понекад може Флеетх жена, наш учитељ, чак и строга. "Тадес каријере аспирације већ је јасна: Попут свог оца, он жели Канцеларија земљишта и вода на Халлиг посао. Лекције нису пуно другачији него на копну. Курикулум и учења су исти. Траде је у 9., Ерик у 3. "Класа", како на копну. На крају школске године, деца морају бити у истом Халлиг донијети користи као све друге деце. 30 - 50 - пута годишње, у Халлиг потопљена. То се овде зове "земљи." Тада само да стоји и даље са Терпс куће из воде. И онда долази у школу. Школа је до Нацхбаруарфт онда гургелнден, пенасти вода нестала.
 
Da li neko moze da mi kaze nesto iz bibljie iz starog zaveta o potopu i noju, rekla nam je nastavnica da malo obradimo pitanja iz citanke pa ako bi neko mogao malo da mi pomogne. Evo nekih od pitanja koja me 'muce' :
1.Cime je noje zasluzio bozju milost. nalazite li u njegovoj dugovecnosti znak te milosti.
2. Ovo uopste ne razumem: Razmotrite sve pojedinosti kojima je naslikana ova apokalipticna verzija sveta. Kakvo simbolicno znacenje ima golubica sa maslinovim listom u kljunu/
3.Kakvo simbolicno znacenje ima dugin luk.
4. i ovo sam napisao ali cisto da vidim vase misljenje pa malo da dopunim. Ima li biblijska legenda kakvu moralnu pouku. Kakav treba da je covek. U koga treba da veruje i cije znamenje da postuje. Da li je ovaj savez zavet boga i coveka zasnovan na uzajamnoj saglasnosti.
Ako biste mogli da mi odgovorite veceraas bio bih vam zahvalan. Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top