Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:sad2:
Da ali vec smo imali. Bile su tri teme. Da nisi ti mozda znala

Meni je tema bila ,,Pred jednim umetnickim delom".. Drugi pismeni je bio kol'ko se secam izbor izmedju ,,Jefimijina pohvala" i ,,Ljubav u zaracenom svetu" u Slovoljubve-u..Treci je bio .. Ne, ne! Drugi je bio ,, Izmedju igre i ***** (ne znam chega) Andreasa Sama" , a treci Jefimija i Stefan Lazarevic. I cetvrti ,,Ljubav u tragediji Romeo i Julija.".. Na prvom sam zakovala dvojku..:thumbdown:.. A stvarno mi je bio ochajan sastav, tako da mogu samo da ti kazzem kako da ne pishesh: ne zadrzzavaj se na fizichkom opisu umetnichkog dela, ne vishe od dve rechenice; ne shiri prichu o istoriji tog dela, osim ako necesh da svoje utiske vezzesh za to odakle je to delo poteklo, ko ga je stvorio itd. Moja profesorka , barem, trazzi da opishesh svoja lichna osecanja i utiske vezane za to delo.. Zato ti preporuchujem da , ako vec nemash inspiraciju, ili nisi narochit pisac (glupih) sastava, odaberi sliku, i to sliku domaceg umetnika, Paje Jovanovica ili Djure Jakshica.. Neka slika opisuje period koji datira XIV, XVI ,XVII veka Onaj ,,Dushanov zakonik" iliiii ,, Seoba Srba" ti je super slika za takve sastave, definitivno zahvalnija od portreta , mada mozzesh i njih, ako hocesh..poz
 
HITNO mi treba sastav - "trazim pomilovanje"-desanka maksimovic,sa dusanovim zakonikom...jel ima ko? :S

Trazhim pomilovanje sa Dushanovim zakonikom?! :shock: I shta ste sad hteli da kazhete?

treba mi hitno za sutra nesto kao na foru vidim svet u buducnosti...daj te mi bar neke ideje, smernice...nemam veze sta da pisem...

Pa ovde ti je samo da lupash: roboti, mashine, vanzemaljci, zhivot na Marsu...

Molim vas pomagaj te!!!!!!!!!!Ubicu se!:dash: Imam sastav na temu "Jesen u mom gradu",a ja bas i nisam strucan za pisanje sastava!:( Ako ima neko ideju(bilo kakvu)ili neko dobro pise sastave da mi sto je brze moguce pomogne ili napise sastav na zadatu temu!Unapred hvala!:bye:

Strashno... Ae da je bar neka tema, nego 'Jesen u mom gradu'... Pa nishta lakshe od toga... Lenje gashe ste vi... :thumbdown:
 
Prijateljstvo

Zajednicko u svim temama o prijateljstvu je da se bez njega ne moze ziveti. Sa prijateljima se mozemo tesiti saznanjem da bez obzira na to kolik smo losi, postoje losiji. Pravi prijatelj bi uvek trebao da bude tu, uz nas, da nas utesi i saslusa. Treba razlikovati prijateljstvo od drugarstva, jer je ono mnogo dublje, dragocenije, lepse i duze traje. Ona prava prijateljstva traju cak iz skolske klupe pa do groba. Prijateljstvo je jaka veza imedju tebe i tvog prijatelja.
Moja najbolja drugarica/ drug se zove......Nase prijateljstvo traje jos o prvog razreda, i ono je pravo a ne kao ona lazna koja je raspuknu jako brzo. Ona ume da me saslusa, kad mi je tesko, ume da me utesi, kad niko za mene nije bio tu, ume da se smeje zajedno sa mnom, ume da place, ona je pravi prijatelj.
Treba pomoci prijateljima, kad im je tesko, a ne dokazivati se kad su oni vec propali.
Na kraju necemo pamtiti reci nasih neprijatelja, vec cutanja nasih prijatelja. Nemoguce je odrediti trenutak radjanja prijatelja.
Onaj ko ti drzi ruku, adotice srce je pravi prijatelj.
Svako vidi kako izgledas, mada samo pravi prijatelj zna ko si ti ustvari.
Mozda je Bog zeleo da tokom zivota upoznas razne ljude, zato da mozes da cenis i budes zahvalan kad upoznas one prave.

Istina je da ne cenimo ono sto imamo sve dok to ne izgubimo. Tako je i sa prijateljstvom, treba ga ceniti i postovati dok ga jos imamo.....
 
caos meni bi za ponedeljak trebao sastav u vezi putovanja znaci kako ona uticu na nas,sta nas uce,sta ona daju nama a sta mi njima sta je posebno u tom glagolu putovati..nesto na tu foru..mozda i opis nekog grada da se ubaci
molim vas za ponedeljak prepodne ako neko moze da mi pomogne bila bi mu zahvalna
 
Budi me zvuk telefona... Ko li me zove u ovo doba?! Otvaram ochi i gledam u plafon... ne zelim da se javim... u sobi je mrak... ustajem i odlazim do kupatila... potreban mi je hladan tush... silazim u dnevnu sobu i stavljam kafu... Bacam pogled na sat... 15 do 8... uf,kasnim! Pochinjem uzurbano da se spremam i navlachim farmerke... a onda pomislih: Ma koga je briga? Pushtam radio... Prljavo Kazalishte, jedna od mojih omiljenih... Uzimam vrucu sholju kafe i otvaram prozor... Vetar mi duva u lice... Posmatram nebo dok uzimam prvi srk... prelepo plavo nebo prosharano oblacima iza kojih se sakriva sunce... Sedim na ogradi terase dok pijem kafu i slusham Moody Blues... Sunce se ponovo pojavljuje i obasjava mi lice... a onda pomislih, bilo bi shteta da sam ovakav prizir propustila sedeci u skolskoj klupi i slushajuci dernjanje istoricharke... zivot je lep... zivot je samo jedan... (:

Af, nalet inspiracije... moje danashnje jutro... =DD
 
Humor je kod Andrica marginalan i proizilazi ponekad jedino iz distance sa koje Andric posmatra nekog bednika.
Humor svakako nije rec koju treba stavljati blizu imena ovog pisca.
Ako proguglas naci ces vec nesto, ali ovakva tema je stranputica u prilazu Anricevom delu.
 
Pa ovako:treba mi sastav ako iko moze da mi pomogne na temu POSTALA SAM SREDNJOSKOLAC...za pismeni...hvala unapred

Ah, shto volim ovo: ''Pa ovako... treba mi...'' ili josh bolje "Hitno je!'' :roll:

Ne ochekujte da vam se sve servira na tacni...

Pomogla bih ti ali josh se nisam nashla u toj situaciji... tek sledece godine... shta znam... pishi razlici izmedju srednje i osnovne, novo drushtvo, nova sredina, nove obaveze... blablabla... :confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top