Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovoga se secam iz prve..:
*O toj tajanstvenoj ,slavnoj skoro natprirodnoj lichnosti pevali su obogaljeni, prestravljeni, sa divljenjem i bojazni uz rakiju i ognjiste.
*Kod Banovic Strahinje postoji snazan kontrast izmedju bozzanskog i ljudskog.
*Poruka i sustina pesme jeste ono sto je vazno.A to je da -treba prastati ! Narod tokom vekova nije zaboravio cojstvo Banovica Strahinje , koji je i sada, nakon mnogo vekova, popularan u Srba, upravo jer pevac govori o duhovnoj velicini prastanja , i strahinji kao simbolu-nosiocu ove vrline
trebalo bi da u sastavu uporedish Aiju i Srahinju, bar je moja profesorka to trazila..mislim, i sad trazzi:cool:
*Vlah-Alija nije običan junak. On umnogome podseća na Ahila iz „Ilijade“: najbolji je turski borac, ne sluša nikoga, čak ni turskog cara, radi kako mu se prohte, ceo mu se život sastoji od ubijanja, pića i žena. On je svojeglav i gord, a u otetoj Strahinjinoj ženi je pronašao trenutni mir koji ni po koju cenu ne želi da izgubi.
..sem toga, ni'e ti potrebno da trazzish gotov sastav, vec samo da detaljni'e pretrazzish net, rezultat nece izostati.. a i Banovic Strahinja je skorz inspirativna i jednostavna tema.poz
 
Kako neko drugi da pishe o TVOJOJ najboljoj drugarici..?
Nema smisla stvarno..
Nego..
Imam temu ´´Lepota je vidljiva ali nedostizhna i neuhvatljiva``
Zaista bih cenio neke smernice za pisanje.:D
Inache, temu smo dobili posle obradjivanja pesme ´´Sunce se devojkom zheni´´
;)
 
Ljudi mozete li da mi kazete sta ste imali za prvi pismeni (koju temu, nesto iz gradiva ili slobodnu) u prvoj godini. Da bih znao, malo da razmislim o cemu da pisem. Nama je profesorka rekla da nece nikad govoriti teme unapred, a vama.Unapred zahvalan
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top