Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Idem u ekonomsku. Volela bih da nam promene profesorku srpskog.Stvarno!!!
Pisala sam ja sastav u prvoj godini. Tema je valjda bila ,,Ucinila bih kao Banovic Strahinja"
Tema pesme:Izdaja ljube Banovic Strahinje
Lik: On je visokomoralna licnost, jer prasta svojoj ljubi i pomoze Dervisu koji je bio u njegovom ropstvu. Zato je postovan i vrednovan.Karakteran je, plemenit, ponosan.
Nama je trazila da opisemo i kakvu je odecu nosio. Po onoj pesmi, zamisli. Nisam ni ja citala pesmu, pola reci ne razumes.
Da, zaboravila sam nesto. Zasto ne napises sastav kao na foru da si ti Banovic Strahinja i onda tako opisujes. Evo ja sam upravo napisala sastav na tu foru i nije lose.
 
_MALLA_:
Idem u ekonomsku. Volela bih da nam promene profesorku srpskog.Stvarno!!!
Pisala sam ja sastav u prvoj godini. Tema je valjda bila ,,Ucinila bih kao Banovic Strahinja"
Tema pesme:Izdaja ljube Banovic Strahinje
Lik: On je visokomoralna licnost, jer prasta svojoj ljubi i pomoze Dervisu koji je bio u njegovom ropstvu. Zato je postovan i vrednovan.Karakteran je, plemenit, ponosan.
Nama je trazila da opisemo i kakvu je odecu nosio. Po onoj pesmi, zamisli. Nisam ni ja citala pesmu, pola reci ne razumes.
Da, zaboravila sam nesto. Zasto ne napises sastav kao na foru da si ti Banovic Strahinja i onda tako opisujes. Evo ja sam upravo napisala sastav na tu foru i nije lose.
Visoke moralne vrednosti! :lol: :lol: :lol:
 
secam se napisao sam pesmu na klupi...kad sam bio u osnovnoj......
Al je lepa ova skola
Prve ribe prva slova
Moja ulica Moja skola
Sta se ne sme sta se mora
Vidi ovu omladinu kada treba da stvara preko cele noci bleji preko celog dana spava
Ali kad se malo bolje pogleda nisu klinci krivi pod pritiskom se zivi mora necim da se smiri
Kad dodjem i sednem
Ista izguljena klupa
Ista grupa
Isto luda isto gruba
Mi smo trista cuda
Ali sve to prolazi i mi prolazimo kroz vetar
 
Nemoj se zaliti ako padnes pa moras ponovo da ustanes. Ako sledis neki put, moras da ga prilagodis sebi. Ako se suocis sa bolom i moras da ga savladas. Ako planiras neki let koji moras da skratis. U toj borbi pociva istinsko cudo zivota. Da tvoje oci gledaju, tvoje usi slusaju, tvoj mozak funkcionise, tvoja cula osecaju. I, poslednje i najvaznije, da tvoje srce voli.
 
Imamo pravo da sazrevamo i pravimo greske, da nas zagrle ako se vratimo povredjeni, ili nas izljube ako izabremo pravi put. Najvecu duznost imamo prema samom sebi. Zivot nije ni jednostavan, ni predvidiv. Cesto nas nagoni na samostalne odluke. Osecamo da nam srce lup brze, da nas ispunjava strast, da hodamo ivicom bezdana.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top