Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa,da mi nisu rekli u poslednjem trenutku da treba da napisem sastav,ne bih napisala da je hitno...Ja sam lepo pitala da li neko ima..Ako niko nema,snaci cu se vec nekako...Bitno da ste vi prokomentarisali...Bas ste super.Bas vam hvala.

Pa shta si ti mislila... Da smo mi ovde formirali struchni tim za pisanje, pa odmah po narudzbini da radimo? Pa ovo je strashno... :rtfm:
 
lol koliko drustvenih parazita.Kako ste uopste upisale gimn kada ste zaostali u razvoju i ne mozete da sklopite par stihova?I ja imam ovo pred jednim umetnickim delom ali bez ljutnje oslonicu se na sebe jer koliko tesko to moze biti?10 min sa pisanjem garantovano
 
LJUDI POMAZITE TREBA MI SASTAV ''KNKIGA KOJOJ SE UVEK VRACAM'' ILI ''OMILJENA MUZIKA'' ZNACI DETALJNA ANALIZA KOJA OSTAVLJA UTISAK(TO JE ZA PRVO) A ZA DRUGO (UTISAK I ZASTO TA MUZIKA..TREBA MI DO VECERAS MOLIM VAS PISITE MI NOVA SAM NA SAJTU DOCU JA VAMA SUTRA POMOCI..POMAZITE DO VECERAS:?::neutral::!::!::!:
 
evo ti pomoc :Problem je u tome sto su pojedina deca ili retardirana ili lenja ili oba od ponudjenih.Krecu da spammuju,postuju glupe komentare,veliki broj je i nepismen tako da me uopste ne cudi sto ne mogu da sastave jedan obican sastav ali *** sta ces zato nam i tako ide.Ja i dalje ne vidim koja je poenta ove teme.Mozda :"Troje ljudi ce da sede i lupaju glavu dok ih drugi pozuruju a oni ce lepo da sede svojim kucama pikaju igrice ili spammuju po ostalim forumima"pametna deca nema sta samo ja uopste ne vidim zasto se vi cimate oko njih.
 
LJUDI POMAZITE TREBA MI SASTAV ''KNKIGA KOJOJ SE UVEK VRACAM'' ILI ''OMILJENA MUZIKA'' ZNACI DETALJNA ANALIZA KOJA OSTAVLJA UTISAK(TO JE ZA PRVO) A ZA DRUGO (UTISAK I ZASTO TA MUZIKA..TREBA MI DO VECERAS MOLIM VAS PISITE MI NOVA SAM NA SAJTU DOCU JA VAMA SUTRA POMOCI..POMAZITE DO VECERAS:?::neutral::!::!::!:

IZNBINI ALI JA NEMOGU DO VECERAS JER NEMAM UTISAKE?ALI NEBRINI MOZDA TA KNNIGA IMA NEGDE DA SE KUPI A ZA DRUGO MOZEZ DA PISAS O TURBOFOLKU I PESMI "GACICE" I DA JE VOLIS ZATOSTO JE EXTRA...
 
ewo me...ja sam nowa owde...znam da pishem sastawe...ali sam se wishe prijawila owde jer i meni nekad trebaju sastawi...xexe...jawite se slobodno...ne brinite, i ja cu se wama jawiti...xexe...al` jedino ako su teme wezane za osnownu shkolu...jer sam '94...tj. osmi razred... :)
 
Chrommagus, smiri se, nema potrebe za takvim izrazhavanjem na forumu...

Evo neshto o Bodleru, pa ti sad izvuci poneshto...

Sarl Bodler je bio pesnik, kriticar, esejist i esteticar, preteca je mnogih pesnickih strujanja u Evropi na prelazu iz XIX u XX vek. U svojim knjizevnoteorijskim radovima on je pisao da realisticki postupak nije adekvatan samoj prirodi umetnickog stvaranja. Realist zeli da stvari predstavi onakve kakve bi trebalo da budu, a Bodler smatra da umetnik treba zivot i pojave oko sebe da osvetlava svojim duhom, da u njima otkriva duboko skrivenu zakonitost i tako da dovrsi prirodu, da je dogradi. I među beskrajno razlicitim stvarima postoje analogije koje treba umetnik da otkrije i poveze u sliku sveta. Bodler je protivnik i utilitarizma i larpulartizma. Govorio je da je "najsmesnija stvar videti cilj poezije u sirenju prosvete u narodu", ali nije poricao duboku vezu između poezije i coveka. "Necu da kazem da poezija ne oplemljenjuje naravi" - pisao je Bodler - "...ja kazem: pesnik je umanjio poetsku snagu ako je isao na moralni cilj, jer poezija ne moze da izjednaci sa moralom i naukom." Osim poezije pisao je i prozu i kritiku. Zbirka Splin Pariza (1869) otvara vrata novoj vrsti proze: to su impresionisticke crtice koje su - kao nacin pisanja - prihvacene u Evropi krajem XIX veka.

Otac mu je rano umro, a sa majkom i ocuhom je cesto dolazio u sukob. Godine 1841. roditelji ga salju na put oko Afrike, do Indije, u skolu zivota. Ustedjevinu - nasledje od oca, brzo je potrosio pa je ziveo od pisanja i objavljivanja. Ali njegova nova poezija, sokantna i nova po motivima i slikama, tesko je nalazila izdavaca. Vise puta je uzaludno pokusavao da objavi prvu i jedinu zbirku svojih pjesama. Uspeo je napokon 1857. da izda Cvece zla, ali i protiv njega i protiv izdavaca poveden je sudski proces, kaznjeni su i zbirka je osakacena za sest pesama. Bodler je najvise napadan kao pjesnik a ne kao teoreticar. On je najvise pevao o poroku i to maestralno izrazio u svojoj zbirci Cvece zla, u kojoj je ostvario sintezu razlicitih knjizevnih smerova svoga vremena, ali i mnogo vise od toga: oznacio je pocetak i utemeljenje novog poimanja poezije. Ovde je pevao o iskusenjima sto ih je nudio nocni Pariz, pa ga je konzervativna kritika zigosala kao bludnika i razvratnika koji siri nemoral. Prosecna kritika pod uticajem javnosti Bodlerovu poeziju je proglasila satanskom. I Bodler, umesto ocekivane slave, doziveo je sudski proces na kome se sudilo delu "zbog povrede javnog morala". Pogodjen takvim odnosom Francuza prema njegovom delu i poeziji, napustio je Pariz i otisao u Brisel. Nije dugo ziveo: u cetrdesetoj godini zivota dobio je izliv krvi u mozak, ziveo jos nekoliko meseci potpunog pomracenja uma i u teskim mukama umro u Parizu 1867. godine.

Sredisnji motiv Bodlerove lirike je romanticarska suprotnost između ideala i stvarnosti. Vec naslov zbirke Cvece zla govori puno o nacinu Bodlerovog spajanja suprotnosti. On u svoju poeziju ne utkiva sentimentalnost, cak bi se moglo reći da je lisena svega lirskog, mekog, nežnog i plemenitog. To je poezija prihvatanja zivota sa svim njegovim teškoćama i rugobama zajedno. Ali Bodler je veliki i moderan pesnik po tome sto svakoj vrednosti prilazi iz nove licne perspektive; on u svemu trazi i vidi zivot, a zivot vidi kao spoj satanskog i bozanskog, uzvisenog, duhovnog, ali i banalnog i crvotocnog. Njegova pesma Albatros nastala je jos 1841. za vrijeme pesnikovog putovanja u Indiju, našla bi podsticaj i u nemackoj i u engleskoj knjizevnosti. U ovim književnostima ptica albatros je imala vrednost simbola neshvacene i ismijane velicine, a Bodler joj je dao sasvim novo znacenje: u palom albatrosu, razlici između onog pre, kad je bio "car azura", i sad kad je bedan i jadan, on docarava prolaznost i promjenjivost sudbine poslednjom strofom celokupnu simboliku vezuje za sudbinu pesnika, koji se "carem" oseća u visinama, ali "na tlo prognan, gde ga svet sa porugom gura, od divovskih krila ne može da hoda". Ono sto mu je u njegovom svetu, u visinama, fantasticno orudje koje ga cini carem, oborenom albatrosu predstavlja teret, porugu i smetnju. I opet smo svedoci totalnog dozivljaja sveta u kojem se spajaju lepota i strava, ljubav i smrt. U njegovim pesmama zivi i pariska sirotinja koju je bas to siromaštvo i beda bacilo tamo. On je u svojim pesmama izrazio snazno suosecanje sa poniženima i razumevanje za njihovu patnju. Pritisnut i sopstvenom rezignecijom a svestan covekove nemoci da izmeni tokove zivota, on je ipak imao svetle trenutke i pobune protiv socijane nepravde: "Boze, ti sliko moja, proklet da si!" Ali u sustini sve se zavrsavalo ovim krikom. Nesrecni covek se ponovo predavao poroku i otrovu duse: "Najmudriji smelo bezumlje prigrle, iz copora u tor sto usud zatvara, mocnom pribezistu opijuma hrle! To je vecni bilten Zemljinog cara!"
 
ah...Ja sam chitala, ni sama ne znam vec koliko puta, sve ove poruke i samo sam se smejala ljudima koji trazhe od drugih da ima rade domace zadatke..hehe..al onda brate mili, dodjesh i ti u tu poziciju kada ti zablokira mozak i jednostavno NE ZNASH o chemu da pishesh...tek sada razumem neke ljude...(dok ne preteruju)..elem,ja imam mali problemchic...pretrpana sam uchenjem za sutra (idem popodne u shkolu) i nikako da organizujem svoje vreme (uchenje,treninzi..bla,bla,bla) i sada iz Srpskog imam, za domaci zadatak da prepricham pripovetku Aska i Vuk.....znam da je jako ruzhno shto od vas ovo trazhim..ali verujte mi..nemam drugog iszbora...rekla je da ce ocenjivatii..Pa ukoliko neko ima preprichanu tu pripovetku ili je raspolozhen da mi pomogne ( :D :D :D ) ja bih bila srecna do kraja zhivota i spasili biste mi zhivot... Oduzhicu se na bilo koji nachin :D:D lol

pozz za sve
 
Malo sam razmishljala o tome (koliko sam imala vremena) palo mi je na pamet samo ovo :
U igri jagnjeta iz alegorijske pripovetke Aska i vuk simblozovan je umetnički nagon čoveka poznat kao nagon za prezhivljavanje.Umetnost i volja za otporom, kazuje Andrić na kraju ove pripovetke, pobeđuje sve, pa i samu smrt, a svako pravo umetničko delo je čovekova pobeda nad prolaznošću života. Život je u Andrićevom delu opisan kao divno čudo, dok umetnička dela imaju trajnu vrednost i ne znaju za smrt i umiranje....Retko ko je uspeo verno da dochara vechnu borbu dobra i zla sa samo dva lika u celoj pripovetci...



neshto sam nashla na googlu pa izmenila dodala itd,itd...ali to nije ni priblizhno onome koliko mene treba..treba mi razrada...i josh tu nekih dodataka..zhelim da znate da ne chekam sve "zdravo za gotovo" i da mi se sve "posluzhi na tacni".....:D:D...samo zhelim pomoc....
pozdrav :*
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top