Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
***Na izmaku je poslednja skolska godina u Osnovnoj skoli,medju starim,dobrim drugovima,nastavnicima,ocenama i igrama.Polako odrastamo.Krecemo svako svojim putem maste,zelja i nada,niz zivotnu reku mnogih prepreka.
***Cesto sedim u prostranom holu moje skole,zadubljenih misli sabiram godine,razrede drugove i drugarice.Osam godina idemo istim putem,a sada se razdvajamo.Jos juce kao da smo bili prvaci,a sada smo na pola puta svog skolovanja.Na kraju smo jednog puta,puta detinjstva.Prestajemo da budemo nemirna deca.Vreme nas zove i trazi da se opredelimo za skolu koja ce nas povesti putem buduceg zanimanja.Svako od nas pomalo strahuje od prijemnog i to nam je trenutno glavna prekretnica(briga).Taj prijemni nam je vazan,jer od njega zavisi skola u koju zelimo da idemo i zanimanje kojim bi da se bavimo.To zanimanje treba voleti,jer cemo ga samo na taj nacin svesno obavljati.Neko ce postati lekar,neko ucitelj,sudija,...,svako ce otici svojim putem zelja.Bilo sta da olucimo I odaberemo opet cemo biti jedne od karika u beskrajnom lancu zivota.
***Mislim da svako od nas razmislja kako da nadje pravi put.Nije nam lako,ali se nadam da cemo uspeti.Ovo je najteza prekretnica u nasem zivotu i trudicemo se da je uspesno savladamo.

p.s.Nadam sa da ce nekom pomoci!
 
Poslednja izmena:
***Na izmaku je poslednja skolska godina u Osnovnoj skoli,medju starim,dobrim drugovima,nastavnicima,ocenama i igrama.Polako odrastamo.Krecemo svako svojim putem maste,zelja i nada,niz zivotnu reku mnogih prepreka.
***Cesto sedim u prostranom holu moje skole,zadubljenih misli sabiram godine,razrede drugove i drugarice.Osam godina idemo istim putem,a sada se razdvajamo.Jos juce kao da smo bili prvaci,a sada smo na pola puta svog skolovanja.Na kraju smo jednog puta,puta detinjstva.Prestajemo da budemo nemirna deca.Vreme nas zove i trazi da se opredelimo za skolu koja ce nas povesti putem buduceg zanimanja.Svako od nas pomalo strahuje od prijemnog i to nam je trenutno glavna prekretnica(briga).Taj prijemni nam je vazan,jer od njega zavisi skola u koju zelimo da idemo i zanimanje kojim bi da se bavimo.To zanimanje treba voleti,jer cemo ga samo na taj nacin svesno obavljati.Neko ce postati lekar,neko ucitelj,sudija,...,svako ce otici svojim putem zelja.Bilo sta da olucimo I odaberemo opet cemo biti jedne od karika u beskrajnom lancu zivota.
***Mislim da svako od nas razmislja kako da nadje pravi put.Nije nam lako,ali se nadam da cemo uspeti.Ovo je najteza prekretnica u nasem zivotu i trudicemo se da je uspesno savladamo.

p.s.Nadam sa da ce nekom pomoci!


znachi...VOLIM TE!!! hehe...hvala puno jubac

e josh samo za onaj drugi sastav da iskopash neshto...lol

kissitj
 
TEMA: rastanak-kraj osmog razreda


***Сећате ли се како смо се срели, упознали и постали блиски? Блиски толико да нас нико не растави и преотме тајне и жеље. Сећате ли се свега?
***Били смо деца, једно другоме страна непозната и далека. Желели смо да се часови што пре заврше да бисмо побегли од обавеза. Време је пролазило. Сваки нови дан у школи била је нова радост и нова прилика да сретнеш већ знана лица и узвратиш нечији осмех. Делили смо добро и зло. Заједно смо лакше подносили све грдње и неправде, заједно смо били јачи!
***А сада стојимо на раскрсници са безброј путева и питамо се којим да кренемо. У мени се стално јавља исто питање. Шта ће се десити ако одаберем погрешан пут, ,,слепу улицу мог живота? Да ли ће бити времена да се окренем и вратим на раскрсницу? Убеђујем себе да више на то нећу мислити.
***Дошло је време да једни другима кажемо ,,здраво“ и кренемо одабраним путем. Да ли ћемо се опет срести? Да ли ћемо поново бити заједно на овом месту и да ли ћемо се препознати? Ко зна? На крају нам остаје само једно-заклетва да никада нећемо заборавити прошлост која ће нас пратити до краја!
***Никада немојте застати, само корачајте јер живот је препун изненађења.





Ovo sam ja sastavila nesto sama a nesto prepisala odavde. Ako mislite da treba nesto da se izmeni recite.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top