Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iz zivota moga grada

Jedan...Jos jedan grad u nizu,lutam sam ulicama strave i uzasa,sve mirise na hladnocu i osecam jezu sa svakim naletom vetra,mrsi mi kosu,ne osecam ruke.Zima budi u meni lose uspomene vezano za sve sto sam nekad proziveo,sneg vise nije isti kao nekada,sve mi se vraca zimskim jutrom.
Nekada sam voleo..Voleo grad u kome zivim,voleo da posmatram nemirne kapi rose koje kovitlaju u vazduhu,voleo cak dreku i viku iz obliznjih parkova,voleo sam svoj grad dok sam voleo nju,srecno zaljubljen mladi covek ne primecujuci da negde ipak gresim..
Ona je bila ta koja mi se ugnezdila u misli poput stranca,doslelila nenadano,sad nas razdvajaju neke bezgranicno dugi prorezi,neki uzaludni pokusaji da je vratim...
San svakog ko bi je upoznao,ko bi ugledao njene biserno plave oci,njenu svilenkasto dugu kosu, i bila je tu pored mene dok sam joj nesebicno poklanjao tople zagrljaje u novembarskim nocim,bila je tu,mada ne zadugo.
Sam,sasvim sam,promenio se osmeh na licu,promenio adresu,ulica slomljenih srca tako sam je nazvao,promenio se u potpunosti,a ostao isti.
Ne razumem zasto sam zavoleo,ne razumem zasto je tesko zaboraviti proslost i ne razumem zasto joj se uvek vracam,prosloscu ocrtavam stvarnost.
Lik u ogledalu kaze-dosta je! Prihvatam,tesko je boriti se protiv sebe,znoj mi je sliva niz celo,izgleda da se trudim,bunim se.Oblacim jaknu i izlazim napolje.Sneg je napadao..
 
Da li neko zna dobro engleski? Ako zna, da bude ljubazan da mi lepo prevede ovo:\

I can fly
But I want his wings
I can shine even in the darkness
But I crave the light that he brings
Revel in the songs that he sings
My angel Gabriel

I can love
But I need his heart
I am strong even on my own
But from him I never want to part
He's been there since the very start
My angel Gabriel
My angel Gabriel

Bless the day he came to be
Angel's wings carried him to me
Heavenly
I can fly
But I want his wings
I can shine even in the darkness
But I crave the light that he brings
Revel in the songs that he sings
My angel Gabriel
 
Da li neko zna dobro engleski? Ako zna, da bude ljubazan da mi lepo prevede ovo:\

mogu leteti
ali,zelim njegova krila
mogu da sijam cak i kad je mracno
ali,zudim za svetlom koje on ima
uzivam u pesmi koju pevam sa njim
moj andjeo Gabrijel

mogu da volim
ali,trebam njegovo srce
jaka sam sama za sebe
ali,od njega se ne zelim odvajati
on je bio tu od pocetka
moj andjeo Gabrijel
moj andjeo Gabrijel
 
,,Svet koji nas okruzuje,kako ga mi vidimo,sta bismo promenili!"
Npr. da zelis da svet bude pravedniji, da ima vise slobode i ljubavi, a manje zavisti i zlobe. Lupas, to je bar lako.
Laksu temu u zivotu nisam videla. Sto meni ne daju takve teme, nego citate Ivo Andrica i drugih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top