Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naša mladost na ljubavnom ispitu

I meni se desilo. A sto puta sam rekla sebi da ja nisam takva, da za mene toga nema.
S jedne strane me je izjedalo to što sam izneverila sebe, donekle. A sa druge strane je bilo zadovoljstvo. Ma, nije to ni zadovoljstvo... Plašim se da izgovorim, ali možda i jeste... LJUBAV?

Prišao mi je na hodniku i podigao mi gumicu za kosu koju je predhodno sam skinuo odvezujući mi rep. Osetila sam kosu kako mi pada na ramena i toplinu iza leđa - okrenula se brzo, i BAM! Tople usne na mojim. Ne znam šta osećam. Jedva da ga znam... Oko mene uzdasi čuđenja. Isti uzdasi i u meni...

Tri meseca smo zajedno... A ja tek sada počinjem da uviđam da je ono što osećam toliko jako da me iznutra golica. A osećaj krivice je tu, svakako. On nije osoba za koju bi trebalo da se odlučim, ako se uopšte mogu i odlučiti. Ne snalazim se dobro u tom svetu, sve je za mene novo. Ali privikavam se, iako me nešto kopka. Kao da ne treba to da radim, a radim i ono što ne ne treba da radim i pored potrebe... Protivteža pozitivnim osećanjima je postala sve jača u sledćih mesec dana... Dok nije kulminirala prvim šamarom, raskrvavljenom usnom, suzama pod hladnim tušem... A ja i dalje ne znam kako da se odbranim... I od čega se tačno branim.
A on sedi tačno ispod mog prozora sa jednom, drugom, tećom. Muzika i dalje dole trešti... U istom zagušljivom klubu gde sam gledana sada kao glupa, prodana balavica. TO NIJE ISTINA!

Volim ga, ipak... I više nego što mi razum dozvoljava. Jesam li glupa? Jesam li stvarno glupa?
Ili sam ipak... Mlada? Ko zna zbog čega je sve ovo dobro... Možda čak sama počinjem da shvatam. A možda ću tek shvatiti... Ne znam...



________________
Ovo je sastav za neku tretju godinu srednje... Mozhda tje ti biti problem da neshto ovako napishesh, ne poznajem te, ali ja ne bih imao barijeru...
Pisao sam ti u zhenskom rodu, i u situaciji u kojoj se mozhesh natji ako imash odlike danashnjih mladih devojaka.
Da dodam josh da sastavi ne moraju, i u vetjini sluchajeva, nisu odrazi nechije proshlosti, sadashnojosti, budutjnosti, odnosno njihovih zhivota uopshte...

Nadam se da ti pomazhe! ;)
DOBRODOSHLA NA FORUM! ;)


Moj sud- dobro,al pateticno.Patetika,patetika...
P.S.Definisi ljubav,definisi "volim ga" ,"volim te" .Voleti..Svako to individualno shvata.I oseca.To su samo reci koje su,u danasnje vreme,postale uzrecice,fraze .i koriste se cesce nego ikada.Nazalost.
 
Tvrdichluk
Sram..U istorijskim knjigama,sram,u skupstinskom parlamentu,sram,u nepovratno utrosenim satima,sram..I po ko zna koji put kazem ,,Nije lose ponekad priznati'',crveni obrazi,znojavi dlanovi,lutajuci pogledi me odaju..Postoji mali milion bezazlenih situacija kad nismo u stanju da se odupremo,sramota je urezana pod kozu,izlazi,svaki nalet znoja cini je potrosnom robom,ostaje...
On..Poznati stari vuk u svom kraju,ponosna skrtara,zajedljivi iluzionista,moja neprezaljena ljubav...
Svojevoljno sam ga zavolela,zelela blizu sebe,kao najlepsu sliku cuvala ga,poredila sa snom dok je ispoljavao kukavicluk,jos jedna u nizu kukavica..
Bezao je od osecanja sebicno ih cuvajuci za,delio je sa mnom iluziju,mastom ogradio svet oko nas dvoje,uselio mi se u misli,bez pardona,nije znao voleti,pricao da ljubav ne boli..
Tek sad shvatam,uzela sam svoj identitet nazad,postala tvrdica za njega i za sve shto bi me promenilo,iseklo ono shto je on mesecima sekao rukama lazova,osecanja....Vise ni mene ne boli....
Sebichnost....Doziranje dozvoljeno do granice normale....Kad doziranje ranama bude obelezeno,vadite iglu iz vene....Vodite se intuicijom zdravog razuma....;)
 
Moj sud- dobro,al pateticno.Patetika,patetika...
P.S.Definisi ljubav,definisi "volim ga" ,"volim te" .Voleti..Svako to individualno shvata.I oseca.To su samo reci koje su,u danasnje vreme,postale uzrecice,fraze .i koriste se cesce nego ikada.Nazalost.

Slazhem se... Jeste preterano...
A shto se tiche fraza, za njima se u danashnje vreme PREVISHE gadjamo...
Ali dobro, za odbranu, radio sam 5 minuta, i nisam mislio zato shto ochekujem da neko doda na to neshto... ;)
 
ovaj.....kad pishemo pismeni zadatak....
kakve rechenice treba da budu...
npr...tema na mom pismenom zadatku je bila..."Divim se takvim ljudima"...impresionistichka tema...
napisala sam tako kako sam napisala..dobila ocenu...
ali me zanima kako ispavno treba to napisati..kakvog sastava i dzhine treba da budu rechenice..
ako bi mi neko malo to pojasnio...
 
Nema odredjenog ''recepta'' za pisanje sastava... Morash da pishesh ono shto je u tebi a zheli da izadje napolje....
Shto se tog ''tehnichkog'' dela tiche, mnogi pokushavaju da pishu rechenice od deset redova, shto im GARANTOVANO ne uspeva. Andritj je jedan jedini.
Veoma je teshko vratiti se na sam pochetak misli u rechenici, pa je zato potrebno rechenice odvojiti - ne zato shto tako izgleda lepshe, mozhda, vetj zato shto je sigurnije.
Shto se tiche sastava rechenice, one moraju retji sve shto mogu, a da ne ispadnu prenatrpane, a suprotno tome, da ne ostanu nedorechene, ili pak da ne kazhu nishta.

Ne mogu ti dati konkretan primer, ali probaj da napishesh sastav na neku temu i posttuj ovde, ako zhelish, pa tju probati da ti kazhem shta bih ja, u tom sluchaju, promenio... ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top