Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oooo, ne, ti nisi trazhila pomotj, ti si trazhila gotov rad. Da si se malo ukljuchila u rad, bila malo aktivnija, rekla tachnije shta zhelish, kakvu pomotj, u vezi chegam dobila bi je. Ovako, ne.


___
Nije mi jasno kako sastave trazhe osobe koje su se tek uchlanile, imaju po par postova...
Gde chuju da se na krsti dele besplatni sastavi?! :roll:
 
Ok,bicu tacnija! trebala bi da pisem o cemu razgovaram sa drugaricom izmedju odmora na primer : o eskurziji koja je za par dana...a koliko sam shvatila ovaj forum sluzi da bi se pomagalo u sastavljanju pismenih radova bez obzira na temu .Samo je bitno da se nadje vremena ,naravno ko ga ima ,izmedju ucenja i slobodnog vremena.Da,na forumu sam se prikljucila da bih pomoc trazila kada mi zatreba i naravno pomagala drugim clanovima foruma.Ako je moje razmisljanje pogresno ja vam se izvinjavam jer sam mislila da forum radi na taj nacin.Pozdrav!!!
 
Pozdrav svima
Ako neko moze da mi pomogne oko nekih tema iz engleskog...ja sam nesto poceo ali nikako da zavrsim....i treba mi za sutra oko 8:00

1
Worth of thousand words----naprimer neka slika
Evo ja sam nesto poceo ali problem je sto ne znam o kojoj slici da pisem pa ako neko moze da bar dve do tri recenice doda

A picture is worth a thousand words. You've heard it so many times that it sounds trite. But a picture really is worth a thousand words.
As you can imagine though, for each individual that views it, the words can be decidedly different
This activity is about how images are used to raise awareness, influence thoughts and feelings, and generate opinions

2 Civilization--o toj temi stvarno imam mnogo da se pise ali nikako da skontam o cemu da pisem....ako neko moze nekoliko uvodnih recenica da napise o nekoj civilizaciji na srpskom ja cu prevesti
 
Naša mladost na ljubavnom ispitu

I meni se desilo. A sto puta sam rekla sebi da ja nisam takva, da za mene toga nema.
S jedne strane me je izjedalo to što sam izneverila sebe, donekle. A sa druge strane je bilo zadovoljstvo. Ma, nije to ni zadovoljstvo... Plašim se da izgovorim, ali možda i jeste... LJUBAV?

Prišao mi je na hodniku i podigao mi gumicu za kosu koju je predhodno sam skinuo odvezujući mi rep. Osetila sam kosu kako mi pada na ramena i toplinu iza leđa - okrenula se brzo, i BAM! Tople usne na mojim. Ne znam šta osećam. Jedva da ga znam... Oko mene uzdasi čuđenja. Isti uzdasi i u meni...

Tri meseca smo zajedno... A ja tek sada počinjem da uviđam da je ono što osećam toliko jako da me iznutra golica. A osećaj krivice je tu, svakako. On nije osoba za koju bi trebalo da se odlučim, ako se uopšte mogu i odlučiti. Ne snalazim se dobro u tom svetu, sve je za mene novo. Ali privikavam se, iako me nešto kopka. Kao da ne treba to da radim, a radim i ono što ne ne treba da radim i pored potrebe... Protivteža pozitivnim osećanjima je postala sve jača u sledćih mesec dana... Dok nije kulminirala prvim šamarom, raskrvavljenom usnom, suzama pod hladnim tušem... A ja i dalje ne znam kako da se odbranim... I od čega se tačno branim.
A on sedi tačno ispod mog prozora sa jednom, drugom, tećom. Muzika i dalje dole trešti... U istom zagušljivom klubu gde sam gledana sada kao glupa, prodana balavica. TO NIJE ISTINA!

Volim ga, ipak... I više nego što mi razum dozvoljava. Jesam li glupa? Jesam li stvarno glupa?
Ili sam ipak... Mlada? Ko zna zbog čega je sve ovo dobro... Možda čak sama počinjem da shvatam. A možda ću tek shvatiti... Ne znam...



________________
Ovo je sastav za neku tretju godinu srednje... Mozhda tje ti biti problem da neshto ovako napishesh, ne poznajem te, ali ja ne bih imao barijeru...
Pisao sam ti u zhenskom rodu, i u situaciji u kojoj se mozhesh natji ako imash odlike danashnjih mladih devojaka.
Da dodam josh da sastavi ne moraju, i u vetjini sluchajeva, nisu odrazi nechije proshlosti, sadashnojosti, budutjnosti, odnosno njihovih zhivota uopshte...

Nadam se da ti pomazhe! ;)
DOBRODOSHLA NA FORUM! ;)
 
Uh... Pazi, o tome se stvarno mozhe pisati nashiroko i nadugacko...
Na nekoj od proshlih strana imash paralelu izmedju Molijerovog i Sterijinog Tvrdice, pa ti vidi, i odatle izvuci neshto pa to razradi.
Ako ti ni to nije dovoljno, bitje da je lenjost u pitanju... :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top