Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hmm...
moje ideje uglavnom krenu od kraja...ili sredine...retko od pocetka...a sasvim mozda to se sve ispreplice brzo tako da ne znam ni sama kako dodjem do rezultata sta da pisem... XD

elem...evo par po mom misljenju mojih (za sada) najboljih recenica...

"Crveno je toga jutra probijalo oci koje su vec navikle na tamu njegove sobe. Ljubav prema zeni osecala se u prostoru poput otrova za pacove. Crni vazduh bio je ziv a noc teska. I kao i obicno kroz njegovu lobanju strujala je krv sa primesom davno zaboravljene tuge. Nada? Crvena? Ne,ne...to je samo prolecni pokusaj srece. Moje prolece... Stajala sam zagledana u proslost. Stara stolica i u sobi lom. Skupa cigara polako je dogorevala u piksli, shireci oko sebe zadah nekih novih vremena. Zatvorila sam umorne oci pokusavajuci da dozovem i ozivim san detinjstva: suncan dan, lopta, osmeh, majka.... Sve je zamrlo, cak i crne zidine. Osecam kako proslost pokusava da se uvuce u mene, u svaku poru, kroz obe nozdrve, nazad kroz usta, pa opet gorko se upijajući u suze. Abortus snova otpraćen je uz gromoglasni lom nedefinisanih misli... Odlazim sada... "


iskreno znam da necu moci da stitim autorska prava, ali me zanimaju misljenja... XD
 
Meni takodje nikad ne kazu temu,ali nekako..ako razmislis shvatis sta ce zadati.Evo sad smo imali temu "Analiza frncuskog simbolizma"i dobila sam peticu!Ispisala sam preko pola vezbanke,al zakljucak je definitivno bio najjaci.Mozda nekom i posluzi
Sve ove pesme iskazuju piscevu podstvest i hnjegova najdublja osecnjua.Mogu se tumaciti na razlicite nacine.Ali to sve i nije toliko vazno.To mozemo posmatrati samo kao jos jednu njihovu prednost,a ne manu.One iskazuju pisce,pomazu im da se izbore,da shvate slobodu i ljubav,i izbore se za nju,jer sloboda i ljubav su ipak njihovi glavni motivi.Pesnici simbolizma su dosta propatili u zivotu,a i po svojoj prirodi su zapravo jako emotivne licnosti,koje su te njihove tragedije u zivotu zaista pogodile,zbog cega su oni izlaz videli u preslikavanju svoje nesrece na pergaqment pretacuci je u prelepe slike zivopisnih boja na najfinijem platnu docaravajuci nam lepotu i znacaj zivota i slobode,a opet svaki pesnik zasebno,pre no sto je spustio cetkicu,ostavio nam je vrednu pouku. Takodje sam za sekciju pisala na teme Nevinost-devicanstvo iVeze,al me mrzi sad da kuckam,,pa ako nekom zatreba nesto slicno nek vice!8)
 
hmm...koji si razred?

"Cilj umetnosti je da otkrije umetnost a sakrije umetnika.
Moralni zivot coveka cini deo teme umetnika, ali moralnost umetnosti sastoji se od savrsenog koriscenja nesavrsenih sredstva. Nijedan umetnik ne zeli nista da dokaze. Cak i istinite stvari moguce je dokazati". - Slika Dorijana Greja - Oskar Vajld :D
 
hmm...
moje ideje uglavnom krenu od kraja...ili sredine...retko od pocetka...a sasvim mozda to se sve ispreplice brzo tako da ne znam ni sama kako dodjem do rezultata sta da pisem... XD

elem...evo par po mom misljenju mojih (za sada) najboljih recenica...

"Crveno je toga jutra probijalo oci koje su vec navikle na tamu njegove sobe. Ljubav prema zeni osecala se u prostoru poput otrova za pacove. Crni vazduh bio je ziv a noc teska. I kao i obicno kroz njegovu lobanju strujala je krv sa primesom davno zaboravljene tuge. Nada? Crvena? Ne,ne...to je samo prolecni pokusaj srece. Moje prolece... Stajala sam zagledana u proslost. Stara stolica i u sobi lom. Skupa cigara polako je dogorevala u piksli, shireci oko sebe zadah nekih novih vremena. Zatvorila sam umorne oci pokusavajuci da dozovem i ozivim san detinjstva: suncan dan, lopta, osmeh, majka.... Sve je zamrlo, cak i crne zidine. Osecam kako proslost pokusava da se uvuce u mene, u svaku poru, kroz obe nozdrve, nazad kroz usta, pa opet gorko se upijajući u suze. Abortus snova otpraćen je uz gromoglasni lom nedefinisanih misli... Odlazim sada... "


iskreno znam da necu moci da stitim autorska prava, ali me zanimaju misljenja... XD


extra...ne razmisljas i celo da das?? :razz: :razz:
zekim se... autorska prava su autorska prava ;)
 
e ben...a ja mislila ti ces privi dati komentar na par recenica od gore...XD

elem...ajde priznaj...ti se KAO nerviras - a ustvari samo budzis postove!! :lol:
al' smo podetinjili :razz:

podforum Knjizevnost je najbolji...sto se ovakvih stvari tice...sve vise me podseca zasto na Skolu ne svracam cesto XD
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top