Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde bre, daju vam i temu i sve, a vi biste jos i da vam mi napisemo... :roll: Kad znas temu probas da napises nesto slicno kod kuce, pitas nekoga (kevu, caleta, tetku, ujnu, strica, starijeg brata/sestru, komsiju, i ostalu rodbinu i prijatelje) kako to izgleda i onda znas kako otprilike da napises pismeni....
 
Pijani momci prolaze duž naše tihe ulice,
oni u vojsku polaze, prate ih tužne curice,
brinu ih slutnje sulude - da rata ne bude!

Ne mogu da me ne sete suze na vrh tvog nosića
devetsto-osamdesete, ulice Brane Ćosića
i voza crnog k'o da s njim zauvek odlazim.

Znaš šta, neka mora sve potope,
nek se glečeri rasture, večni snegovi otope.
Pa šta, neka kiše ne prestaju,
neka gromovi polude, samo rata da ne bude!

Znaš šta, nek se doba preokrenu,
nek se zvezde uznemire, nek se planine pokrenu.
Pa šta, vetri nek pomahnitaju,
nek se vulkani probude, samo rata da ne bude!

K'o zlatni prah, oreol sna, oko malenih glavica
i tvoja ljubav nad njima čuva ih kao lavica.
Loše te vesti uzbude - da rata ne bude!

Znaš šta, neka mora sve potope,
nek se glečeri razvale, večni snegovi otope.
Pa šta, kiše neka ne prestaju,
neka gromovi polude, samo rata da ne bude!

Znaš šta, nek se doba preokrenu,
nek se zvezde uznemire, nek se planine pokrenu.
Pa šta, vetri nek pomahnitaju,
nek se vulkani probude, samo rata da ne bude!

Samo da rata ne bude, ludila među ljudima,
veliki nude zablude, plaše nas raznim čudima
i svakoj bajci naude - da rata ne bude!

Samo da rata ne bude, ludila među ljudima,
veliki nude zablude, plaše nas raznim čudima
i svakoj bajci naude - da rata ne bude!

svima poznato od koga nadam se... :)
 
Ajde bre, daju vam i temu i sve, a vi biste jos i da vam mi napisemo... :roll: Kad znas temu probas da napises nesto slicno kod kuce, pitas nekoga (kevu, caleta, tetku, ujnu, strica, starijeg brata/sestru, komsiju, i ostalu rodbinu i prijatelje) kako to izgleda i onda znas kako otprilike da napises pismeni....


Ja nisam trazhio da mi ti pishesh,ja sam pitao za savet.. Ja sam i nameravao da napishem kuci ali kao sto sam vec napisao dobri saveti su dobrodosli.. Zato ako te mrzi da mi ih dash ili shta vec,nemoj uopste da dajesh ikakve komentare. :>
 
Ne mrzi me da se trudim sam,nisam nezainteresovan niti trom. I nisam trazio za gotovo,po peti put..
Trazio sam samo neki savet,ili kao sto ti kazes,referencu.
Ako necete da pomognete,bas me briga,samo me nerviraju komentari poput onog Mardzinog,a nije ni procitala moj post do kraja..
 
To da li je prochitala ili ne nije problem niti tema tvoje polemike. Ukoliko poshaljesh neki ''sinopsis'', ochekuj odgovor bar od mene, ako ne ni od koga.

Iskreno, koji te komentari nerviraju je irelevantno, premda te molim da razmislish o tome kako je nama koji svakodnevno chitamo nazovi-molbe (a u stvari zahteve) ljudi koje to shto im je potrebno ne zanima...
 
sto jest' jest' ...
ja sam ovu temu zamisljala samo sa sastavima koje drugi ljudi napisu..pa onda komentare...
onda sam videla prvi post u kom pise i ''postujste vase potrebe..."...

@Iprsic
ona pesma koju sam postovala po meni je bas inspirativna...gotovo da ti sve daje...(ziveo balasevic...)
 
Eh,evo sklopio sam neshto :P
Posto smo pre pisanja ovog sastava chitali "dnevnik ane frank" i "krvava bajka" par puta sam u sastavu i njih pomenuo..

"Da rata vise ne bude"

Hiljade i hiljade nevinih ljudi susrelo se sa gorkom i mracnom sudbinom. Opasnost zvana rat nadvila se nad brojnim mestima i sa sobom odnela ogroman broj ljudskih zivota i unistila brojne imovine.Neizbezan i strasan,jos od najstarijih vremena,sve do dana danashnjeg,rat ceje stravu i uzhas svuda po svetu.
Zhiveti u vecitom strahu,jos je i gore od same smrti.Provesti mesece i godine,zatvoreni u nekom sklonistu,u nemogucnosti da provirimo napolje i jos jedanput udahnemo zracak svezeg vazduha,uzivamo u prirodi i njenim carima,nasmeshimo se,i okrenemo ledja strahu i brigama,strashna je stvar,i uglavnom se javlja kao jos jedna od posledica ratova..
Politika,proshirenje terotiroeije,ekonomski resursi,rasizam i nazionalizam.Sve su to uobicajeni razlozi zbog kojih se oni vode. Kakva god dobit da se izvuce iz njih,ona ne moze biti vredna masivnog unistenja,i stradanja drugih drzava i njenih stanovnika.Svaki poginuli covek predstavlja veliki gubitak za covecanstvo.
Cak i sada,dok ovo pise,negde u svetu vodi se jos jedan oruzani sukob,jos jedanput,maca nevine dece i odraslih prozivljava uzhas i razaranje koji nanosi RAT....
Ana Frank,deca iz "Krvave bajke" samo su jos jedne,za one koji iza rata stoje,beznachajne,zrtve ovog razarajuceg,djavolskog talasa koji ne mari za posledice,niti oseca trunku sazaljenja prema onome sto prouzrokuje,vec juri poput tajfuna i rushi sve sto mu se nadje na putu.
Ja ratove vidim,kao jedno veliko samounishtenje. Svaki rat jeste,sa moje tacke gledista,samo jos jedan ogroman korak ka propasti chovechanstva.
Ljubav,cloga i ujedinjenje nacija i raca,jeste pravi put kad nashem spasenju,pravi put ka ochuvanju ljudske vrste. Stavimo zajetno,tacku na tu beskrajnu krvavu bajku.Zaustavimo pogibiju i spasimo neduzne,sacuvajmo sve Ane Frank ovoga sveta.. Zajedno to mozemo!

dajte mi neki komentar ili nesto.. ne budite samo mnogo strogi jer ovo je josh osnovna shkola:>
 
trenutno nemam vremena da se udubim i nesto dodajem, ovako za osnovnu je solidno po mom misljenju...
jedino na pocetku kazes - Na hiljade ljudi se susrelo...
onda jos jedno..rat NIJE neizbezan...tu mozes dodati onaj deo o toleranciji itd. ...
kao statistika, evo jedan podatak - svakih 10 minuta umre 6oro dece kao posledica terorizma, nasilja...rata...
onda...malo ti je zbrzan sastav, rastavi ga na paragrafe u okviru cilja na koji se KONCENTRISES u tom paragrafu...koncentrisi se dechache :lol: :D
zakljucak ti je dobar...nastavnici to vole...ono JA izbaci...i bice sve ok... :D
srecno!
 
Eh,evo sklopio sam neshto :P
Posto smo pre pisanja ovog sastava chitali "dnevnik ane frank" i "krvava bajka" par puta sam u sastavu i njih pomenuo..

"Da rata vise ne bude"

Hiljade i hiljade nevinih ljudi susrelo se sa gorkom i mracnom sudbinom. Opasnost zvana rat(otrcano) nadvila se nad brojnim mestima i sa sobom odnela ogroman broj ljudskih zivota i unistila brojne imovine.Neizbezan i strasan(ne nuzhno),jos od najstarijih vremena,sve do dana danashnjeg,rat ceje stravu i uzhas svuda po svetu.
Zhiveti u vecitom strahu,jos je i gore od same smrti.Provesti mesece i godine,zatvoreni u nekom(nepotrebno, izbaci) sklonistu,u nemogucnosti da provirimo napolje i jos jedanput udahnemo zracak svezeg vazduha, uzivamo u prirodi i njenim carima(otrcano i posve netachno),nasmeshimo se(mozhemo se nasmeshiti; shtavishe, isto je donekle i chesto),i okrenemo ledja strahu i brigama,strashna je stvar,i uglavnom se javlja kao jos jedna od posledica ratova..(nepotrebno)
Politika,proshirenje terotiroeije,ekonomski resursi,rasizam i nazionalizam(da li je ovo stvarno neshto shto zhelish u sastavu?; nije lepota pisanja u tome...).Sve su to uobicajeni razlozi zbog kojih se oni vode.(ponavljash se) Kakva god dobit da se izvuce iz njih,ona ne moze biti vredna masivnog unistenja,i stradanja drugih drzava i njenih stanovnika.Svaki poginuli covek predstavlja veliki gubitak za covecanstvo.(eureka!; nepotrebno...)
Cak i sada,dok ovo pisem(veoma otrcano, prosto NEPOTREBNO),negde u svetu vodi se jos jedan oruzani sukob,jos jedanput,maca nevine dece i odraslih prozivljava uzhas i razaranje koji nanosi RAT(ponavljanje, kao kisha oko Kragujevca - nanosi, dodnosi, uzrokuje rat...)....
Ana Frank,deca iz "Krvave bajke" samo su jos jedne,za one koji iza rata stoje,beznachajne,zrtve ovog razarajuceg,djavolskog talasa koji ne mari za posledice,niti oseca trunku sazaljenja prema onome sto prouzrokuje,vec juri poput tajfuna i rushi sve sto mu se nadje na putu. (Rat je apstrakcija, i predvodjen je nekim silama, pa ti ''metafora'' i nije bash na mestu. Opet, ponavljanje jedne te iste misli, u drugachijem obliku) Ja ratove vidim,kao jedno veliko samounishtenje. Svaki rat jeste,sa moje tacke gledista(ti sastav i pishesh, logichno je da je sa ''tvoje tachke gledishta''),samo jos jedan ogroman korak ka propasti chovechanstva.
Ljubav,cloga i ujedinjenje nacija i raca,jeste pravi put kad nashem spasenju,pravi put ka ochuvanju ljudske vrste. Stavimo zajetno,tacku na tu beskrajnu krvavu bajku.Zaustavimo pogibiju i spasimo neduzne(nadji neshto malo ''zrelije'', realnije),sacuvajmo sve Ane Frank ovoga sveta.. Zajedno to mozemo! (Nije parola ''pobedimo HIV'', vetj ''zaustavite rat''...)

dajte mi neki komentar ili nesto.. ne budite samo mnogo strogi jer ovo je josh osnovna shkola:>

Rekao bih da nisam bio uopshte strog. Naprotiv, veoma realan. Probatju da ti sklepam neshto na brzaka, pa ti upotpuni... Moja ocena ovog rada bi bila 3, u vr' glave. Nadam se da to netjesh uzeti za uvredu, jerbo pokushavam da ti pomognem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top