Sastavi, radovi, zadaci i sl. - Strana 15
Strana 15 od 159 PrvaPrva ... 51112131415161718192565115 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 211 do 225 od 2379

Tema: Sastavi, radovi, zadaci i sl.

Domaćin katy (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Sastavi, radovi i sl.

Ovaj sastav sam licno napisala po uzoru na Michael Jacksonovu pesmu „Man in the mirror“, nije nesto, ali bi trebalo da je gramaticki potpuno ispravan
    Eyes can tell more than words

All we came on this world in the pattern of pure love...It*s all changed by that very moment, moment of our birth. Cauze, starting that moment we*re begining to grow up into seirous man or woman full of angry and evil, who will bring up their own children at the same way.What is wrong about it?How can we make it right?Where is the answer?It*s time to look deep in ourselfs,to think about facts and answer those questions.
    Through the time love have lost a real meaning of word.
    Many people are blindly walking in the streets, not noticeing a hungry children.
    How can they be so selfish?
    They*re making wars becouse they are full of neurose and bad mood, they are overloaded with thigs that some children need for hardly staying in life. Those children
    dont need mersy,a coin or two, they need elementary stuffs, a family..they deserves a better life.
    People can do someting useful Instead loading nickels..., they can make a change,,
    It*s time to everybody finaly realize.
    They only have to look them deepp in the eyes and read their thoughts, desires,wishes
    ..and make that change by starting with himself.
    I*m asking you to make the same change,, but if you don*t like what I*m saying, just take a peek in their eyes once again,becouse they can tell you more then i did.

[B]Help!
    Ako neko ima nesto o ideoloskoj ravni dela "Zlocin i kazna"(kapitalizam, komunizam..) i kako je to prikazano kroz likove, bila bih veoma zahvalna ako bi mi pomogao oko toga!!!
    Hvala unapred!

Početnik _lea_ (avatar)
    Učlanjen
    17.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

ako neko moze i ima malo vremena neka mi nazvrlja sastavcic na engleskom...party... kao neka zabava na kojoj sam bila...ali po ovom uputstvu:
    1) why?
    where?
    when?
    who?

2)what preparations?
    what time?
    what food?

3)what happened during the party?

4)what happened in the end?
    when did it finish?
    was it good?
    hvala unapred ako neko napise nesto

Buduća legenda Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Eyes can tell more than words

All we came on this world in the pattern of pure love...It's all changed by that very moment, moment of our birth. 'Cause, starting that moment we're begining to grow up into seirous man or woman full of anger and evil, who will bring up their own children at the same way.What is wrong about it?How can we make it right?Where is the answer?It's time to look deep in ourselves, to think about facts and answer those questions.
    Through the time love has lost a real meaning of word.
    Many people are blindly walking in the streets, not noticeing hungry children.
    How can they be so selfish?
    They're making wars because they are nervous and full of bad mood, they are overloaded with thigs that some children need for hardly staying in life. Those children
    don't need mercy,a coin or two, they need elementary stuff, a family..they deserve a better life.
    People can do someting useful instead loading nickels..., they can make a change,
    It's time to everybody finaly realize.
    They only have to look them deep in the eyes and read their thoughts, desires,wishes
    ..and make that change by starting with himself.
    I'm asking you to make the same change, but if you don't like what I'm saying, just take a peek in their eyes once again, because they can tell you more then I did.
    Ok... Ispravio sam neke manje stvari, ali ima stvari koje nemam blage kako da ispravim jer ne kapiram shta si htela da kazhesh. Imash dosta greshaka, ali uopshteno sastav izgleda kao losh prevod nechega na srpskom... Ono shto sam stavio pod italic mi nije jasno/to je jedna stvar samo jer sam ostale parcijalno shvatio... Imash dosta kontextnih greshaka. I sastav uopshte vrti sve u krug, dosta se ponavljash.

Bez uvrede po autora: NE PREPORUCHUJEM DA UZMETE OVAJ SASTAV ZA TEMU NA PISMENOM ILI TAKO NESHTO...

Pozdrav

Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

BTw. _lea_ mushko sam...

Ističe se Sofika (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2006.
    Reputaciona moć
    56

i to kakvo...hehe

Zainteresovan član yoya91 (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2006.
    Reputaciona moć
    29

Otkad su dani započeli, ništa nije trajno

Vreme teče još od, kako naučnici tvrde, eksplozije Veliki prasak. Tada je stvoren svemir koji traje do današnjeg dana. Čak ni za njega, ogromno utočište svih nebeskih tela, zna se da neće zauvek postojati. A ako univerzum nije trajan, to ne može biti ni neki njegov deo kao što je Zemlja, utočište nas ljudi.
    Kako je Zemlji određen sudnji čas, tako je određen i svim živim bićima na njoj. Još od pamtiveka, ljudi su čeznuli da ga unište, što se može primetiti i u Epu o Gilgamešu, najstarijem pronađenom književnom delu. Naravno, u tome nisu uspeli, a verujem da im to ni u budućnosti neće poći za rukom.
    Neki veoma mudar čovek, mudriji od ljudi koji tragaju za večnim životom i pokušavaju da eskiviraju smrt, zapitao se:"Ne liče li jedno drugom novorođeno dete i smrt?", sugerišući na pozitivan odgovor (citat preuzet iz Epo o Gilgamešu, prim. aut.). Kao što su gluvi za mudračeve reči, tako su i slepi za smrt koja je svuda oko njih, sa kojom će se i oni jednog dana susresti. Ne vide muvu kako umire u paukovoj mreži i maslačak koji na livadi vene. Ne mare za mrava kojeg su zgazili žureći na posao niti za pojedeno jaje, već brinu samo za sebe. Ali smrt ne haje ni za koga. Okrutna je poput đavola u koga veruju hrišćani, nikoga ne štedi i pobeđuje koga god hoće.
    Pitam se zašto ljudi pokušavaju da biju unapred izgubljenu bitku. Umesto toga, mogu uživati u čarima života i primati darove koje im pruža. Ali moraju biti svesni da će jednog dana i oni nestati.

P.S. Na ovom sastavu sam dobila 5- u Filoloshkoj gimn.

Početnik
    Učlanjen
    04.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Lezim pod mesecinom,a pod rukama osecam knjigu. Polako prelazim ocima preko redova, ne zeleci kraj.Da li je moguce da reci ponekad mogu da izraze sve? Da li je moguce da jedna knjiga moze da odlikuje ceo tvoj zivot? Svaka rec se krije u jednom posebnom lavirintu tajni i to svaki dobar pisac poznaje. Od onoga sto nije bilo i sto nikad nece biti prave vesti pisci najlepse price o onome sto jeste. Ljubav. Za ljubav nije potreban razlog. Ljubav je nesto sto coveku moze da se desi, ljubav se ne desava stalno. Ali kada se desi onda srce lupa u grudima.Citajuci knjigu osecam neku beskrajnu radost, jer znam da ce ta lepa ljubavna prica da se zavrsi da happy end-om. Znam da ce ona osetiti blagi dodir njegovih usana.Znam da ce im se pogledi naglo susresti, da ce oboje osecati jedno predivno osecanje-LJUBAV. Ali isto tako znam da u stvarnom zivotu nije tako.Znam da u svakom trenutku naseg zivota postoje izvesne stvari koje bi mogle da se dogode,ali im jednostavno nije sudjeno da se dogode. Nije sve tako savrseno. Nece uvek doci princ na belom konju,i neces uvek biti sa onim koga volis.Ponekad u ovom svetu sudbina je jaca od ljubavi, ponekad previse tuge i boli zakucaju na nasa vrata.Jer sto ne boli-to nije zivot, sto ne prolazi-to nije sreca.Reci koje koristi pisac kad izrazava tugu, u svakoj toj bolnoj reci budi se nada da osecamo jos minut ciste radosti. Zar se ponekad ne zapitate koja je to rec koja vam pomaze da opstanete? Koja je to rec koju pisci iskoriscavaju za izrazavanje jednog osecanja?Rec....NADA.Ona pomaze da se snadjemo u sarenom spletu misli i osecanja.Daje nam snagu da se borimo kroz zivot i da nastavimo dalje kad god nam lose krene.I dalje prelazim preko redova ljubavnog romana i osecam kako mi knjiga prijateljski pomaze da se snadjem. Osecam kako daje krila mom umu i srcu,osecanje ljubavi prema svetu, prema coveku, prema strasti. Osecam piscevu istinsku strast dok ovo citam.I tada se setim jednog poucnog stiha:,,Ko nosi u sebi veliku istinsku strast,taj je nesrecan i mucen vise nego stotina drugih ljudi zajedno,ali je postedjen od mnogih sitnih briga i nedaca koje muce vecinu ostalih ljudi celog veka i svakog dana."Zato,ljudi, budite radosni kad god vam se za to pruza mogucnost,i kada god,za to nalazite snage u sebi,jer trenuci ciste radosti vrede vise nego citavih meseci naseg zivota.

Početnik
    Učlanjen
    04.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ako moze neko ukratko da mi opise Smrt Smail-age cengica, celina Harac. Sta se oseca u toj celini?
    Hvala unapred

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ljudi molim vas pomozite mi. Sutra mi je pismeni a tema je "Mi nismo Neko u nechemu vec Niko u nechemu"

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Da li neko zna koja je tema za treci pismeni zadatak iz srpskog jezika u prvoj godini srednje skole.
    PPPPPOOOOOOOOOOZZZZZZZZZ za sve clanove foruma

Aktivan član peleplay (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Pa to valjda nema pravila... sve zavisi od profesora
    tek kad neko nestane, onda shvatish koliko zaista vredi

Ističe se Lamborghini (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2006.
    Negde u daljini jedna reka protice sklopim oci dolazim do nje......
    Reputaciona moć
    58

Moze da zavisi a i ne mora....Srecno ti bilo na pismenom!

Početnik
    Učlanjen
    06.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ima li neko sastav o zivotima likova iz dela "Na Drini cuprija" ili na temu Izmedju zivota i smrti u delu "Na Drini cuprija"?

Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Meni je bilo 2 teme na tretjem pismenom...
    I Razmishljam o istoriji srpskog naroda
    II ''Chudan je ovaj svet u meni'' (M.Antić)

Slične teme

1. Sastavi
    Autor mihajlovic.uros u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.11.2009., 20:40
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.11.2005., 12:48
  3. SASTAVI
    Autor srećica u forumu Škole
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.10.2005., 14:06

Pravila za slanje poruka