Vegetarijanci i ljubimci...

kažu navodno da je brižit bardo svojevremeno pokušala da svoje pse pretvori u vegetarijance na žalost komšija kojima su zato ...noću stradali moji rođaci ( pogl. moj avatar)
:lol: :lol: :lol:


u suštini čemu to pitanje? pa vegetarijanci ne spore pravo mesoždera da jedu meso.
psi mačke itd su mesožderi i tu nema dileme jel? mislim ako neko pokušava od tih životinja da napravi biljojede je kreten.
oni dovode u sumnju ili čak spore prehrambene navike homo sapiensa jer tvrde da ovaj može da živi bez mesa.
da se razumemo, svaka isključivost je pogrešna.
ja cenim odluku ljudi da se odreknu mesa... ko to može -skidam kapu.
ja se trudim da ga jedem što manje, jer ja tako želim ... ali ne lišavam svoje pse istog ...

kupujem gotovu hranu ( piletina i svinjetina sa dodacima) kod lokalnog mesara ...
 
odlazeci na net prezentacije organizacija za zastitu zivotinja i slicno, vidjao sam pozive tipa "nemojte da jedete zivotinje jer i one imaju pravo na zivot...itd...itd...", "kupovinom odredjenih proizvoda doprinosite ubijanju zivotinja" i tako to...pa zar ne doprinosim ubijanju zivotinja kad hranim svog psa? to nisu ulovljene zivotinje, ili uspavane...nego zaklane u nekoj tamo fabrici...
ja jedem sto manje mesa, ali sta to vredi kada ce zivotinje uvek ubijati...ako ne zbog ljudi, onda zbog drugih zivotinja...
 
U razvijenim zemljama postoji vegeterijanska hrana u granulama za pse i macke. U sustini, ona je visokog proteinskog sadrzaja, pa su zivotinje koje se tako hrane zdrave i vesele i sve to.... ali mislim da je sve to potpuno nebulozno i neprirodno.
 
Zamena za meso su vestacki proteini, zatim sinteticke aminokiseline kao osnovni gradivni elemenat proteina. Sve ovo danas preovladjuje u konzerviranoj i granuliranoj hrani za pse, malo je cistog mesa zbog ekonomicnosti same proizvodnje i zarade samih proizvodjaca vestacke hrane.
Pozdrav.
 
u suštini čemu to pitanje? pa vegetarijanci ne spore pravo mesoždera da jedu meso.
psi mačke itd su mesožderi i tu nema dileme jel? mislim ako neko pokušava od tih životinja da napravi biljojede je kreten.
oni dovode u sumnju ili čak spore prehrambene navike homo sapiensa jer tvrde da ovaj može da živi bez mesa.

Sve si rekao.
Ja ne jedem meso, ali naravno da svoje macke hranim i mesom i ribom.
Mada tu postoji velika protivrecnost, jer jedan od razloga zasto ljudi prestaju da jedu meso jeste da se smanji ubijanje zivotinja zarad ishrane....Ali sta da se radi....Pa valjda se po tome i razlikujemo od zivotinja....Mi imamo svest i savest. Mislim, sasvim je razumljivo zasto su ljudi pre ko zna koliko hiljada godina ubijali zivotinje, kada im je to bila jedina alternativa da prezive. Ali danas, kada je tenologija toliko razvijena i pored tolikog trzista hrane, potpuno je ne razumno ubijati druga ziva bica radi nas.......
 
nesto sam razmisljao, pa mi palo na pamet...cime vegetarijanci hrane svoje pse/macke?

:heart:
Ja sam veganka. Imam pudlice, civave i macke. Sve su laktovegetarijanke. Primetila sam da ponekad zele da jedu meso, ali i ja objasnim da to nije zdravo i one uglavnom shvate da ne treba da jedu zbog njih samih. Ne kupujem im tu hranu, jer se tu ubacuje svasta, nego ima pripremam sama. Malo sargarepice, malo hleba, mleka, brokoli, avokado, nar, banane. Imaju pet obroka sa uzinama. Jedu i kornfleks, ali ne vole da jedu jecmene pahuljice i musli, mada vidim da pojedu. Pomorandje i limun ne vole.:heart:
 
Ma ne, samo vađenje iz naftalina. Sa etičke strane, hrana za ljubimce se pravi od nusprodukata mesne, mlečne i ostalih eksploatatorskih industrija, pa prema tome nijedna životinja ne umre direktno zbog nečijeg psa, mačke ili feretke. A kako se bude smanjivala eksploatacija životinja, proporcionalno će se smanjivati i broj ljubimaca mesoždera jer će obrnuto proporcionalno rasti i svest o sterilizaciji, usvajanju, kupovini... ljubimaca pa će i njih biti sve manje u formi u kojoj ih danas gajimo, nesposobnih za samostalan opstanak. Recimo moja kuja bi, da je nisam ja usvojila, skapala od gladi jer su je prethodni vlasnici hranili kostima i pre vremena je istupila zube u tolikoj meri da čak ni voluharici (koje uspešno lovi) ne može da probije kožu, a gadi joj se da ih jede sa sve kožom. I da, što se tiče hrane za ljubimce, ona je manje izbirljiva, ali što se tiče veganske hrane, mačak je otvoreniji za eksperimentisanje, juče smo delili takovsku vrtnu paštetu, a obožava i falafel i pasulj prebranac i tofu, čipseve...
 
Moja macka nista osim granula ne jede. Nece cak ni meso kuvano, ribu, dzigericu. Eticka prica je jedno. U uslovima u kojima se trenutno nalazimo nemamo mesta za etiku vec cisto snalazenje. Takve stvari ne dolaze preko noci, a nametati svoj rasad na tlo na kom ne moze da se primu je van svake paneti. Prvo tteba dobro podjubriti.
 

Back
Top