Kav i dial up

clan

Primećen član
Poruka
514
Kada ubacim kav ver 5 personal svaki put kada probam da se zakacim na net restartuje se komp ubacim ver 4.5 i sve radi lepo probao sam i kada sam deinstalirao firewall ali isto zanci kada koristim kav 5.0 restartuje se cim se zakaci na net, sta je problem?
 
Daj bre covece NOD je s*anje. Evo primera radi, imam neki stari disk sa virusima(od pre 3 godine, znachi virusi su dosta matori, morao bi da ima definicije za njih). Probao sam vec sa 3 verzije NOD-a i nijedna nije bila skroz efikasna. Od 24 virusa koja vidi KAV, NOD je prijavio samo 18. Gde odoshe onih 6? Sto se mene tice to je francusko djubre. Kaspersky rules.
Sto se tice tvog problema, ne znam sta bi bio uzrok, verovatno neki konflikt izmedju programa. Meni personal verzija radi super.
 
Avast je dobar anti virus. I nimalo ne usporava komp. Nije NOD toliko los. Istina je da ima kad neprepzna neke viruse ali mislim da ima jos nesto za podesiti da bi radio. Znam kad sam prvi put stavio NOD da je propustio sve viruse samo zbog jedne opcije sto nije bila ukljucena. Kaspersky sam dugo koristio i stvarno je najbolji, ali sam ga ipak izbacio zato sto usporava komp, a imam dobru masinu.
Probao sam i AVG, Pandu, Bitdefender i mogu reci da jedino NOD, Avast i Kasper valjaju.
 
Nod 32 koristim vec godinu dana i jako sam zadovoljan sa njim. Pre toga sam koristio Kav sa kojim sam takodje bio zadovoljan. Mnogo se preteruje u raspravama izmadju ova dva AV jer posle dugog koriscenja Kav - a Nod nije nasao nista. Posle dugog perioda na Nod - u Kav nije nasao nista. Eksperimentalno sam malo i isao sam na " one " sajtove. Oba AV su reagovala kako treba. Propusti uvek postoje ali redovnim update - om i skeniranjem su minimizirani jako sa obaveznom upotrebom firewall - a, spy removera, ad - removera i naravno - Opera browser po mojoj preporuci. Trenutno imam Kav, Nod, Zone alarm. Spy bot, Ad Aware SE pro na kompjuteru - prava tvrdjava, morate priznati. Zato, ne paniciti previse, ako i proleti poneki virus nije toliko strasno. Nisu svi toliko fatalni.
 
clan:
Kada ubacim kav ver 5 personal svaki put kada probam da se zakacim na net restartuje se komp ubacim ver 4.5 i sve radi lepo probao sam i kada sam deinstalirao firewall ali isto zanci kada koristim kav 5.0 restartuje se cim se zakaci na net, sta je problem?
Pa onda koristi verziju 4.5. Ja je koristim od kad je izašla i radi mi super. Zašto bih je menjao.
Problem ne znam kako je rešiv. Mislim da taj konflikt koji očigledno postoji može da bude i zbog same konfiguracije. Na primer, moj burazer je skoro kupio novi komp i lepo instalirao jedan besplatni zip program (ne sećam se koji) i Nero 7 full verziju. Kod svakog pokretanja tih programa komp se jednostavno restartuje. Kada je instalirao drugi zip program WinAce i Nero 6 komp je radio perfektno. :confused:
A o tome koji antivirus treba imati to je jasno. Kaspersky je zakon!
 
Da nemas mozda ZoneAlarm 6 ? Posto se meni par puta desavalo da ZoneAlarm 6 i Kaspersky 5 nece da rade zajedno, i jednom bas taj tvoj slucaj, istog trenutka kad se nakacis na net, komp se resetuje. Problem se resava uninstall-acijom ZoneAlarm-a. Probaj to, mom ortaku je upalilo. Poz
 
Novi programi su obično prepuni bagova, i treba da prođe prilično vremena pre nego što se program "ispegla" od strane priozvođača. Zato koristite samo proveren i stabilan softver. Jedini izuzetak od ovog pravila je upgrade BIOS-a, koji je uvek opravdan i koristan.Ako koristite Zone Alarm 5 ne brisite ga a znate da je izasla sestica vi ste ga skinuli sacekajte jedno mesec do mesec i po da se ne pojave bagovi i onda ubacite Zone Alarm 6 i nece biti prblema .Ne moze odma da se u novu spravu ubace Nero 7 i Winace zato sto se javjaju bagovi
 
Brate daj da ti odgovorim posto niko nije dosad.Ja sam takodje imao problem pa sam sasvim slucajno skontao da se kav i zone nikako ne vole.Ako si pored kav-a instalirao zone alarm onda na kav-u odes na setings/configure real-time protection/network i ugasis enable real time protection....A ako nisi instalirao zone onda moze raditi tako.Po mom iskustvu zone ti ne treba uopste sa tom verzijom kav.Pozdrav.
 

Back
Top