Thief - Daedly Shadow 10+. Thief 1 i 2 ?

tiberije

Zainteresovan član
Poruka
340
Upravo sam zavrsio Thief 3 i mogu vam reci da me je igra odusevila, grafika, igrivost, prica i pre svega atmosfera su nezaboravne. Takodje poseban kvalitet su glasovi i uopste celokupni zvucni efekti. Obzirom da sam jos uvek pod ogromnim utiskom ove igre, narocito zadnje dve misije koje su vrhunac virtuelnog uzasa dosad kreiranog u igrama, pitam se kavi su prvi i drugi deo ove igre. Vrede li i jesu li bar pribllizno dobri.

Posebna pohvala kao sto sam vec rekao za predzadnju misiju Robbing the cradle, dakle rec je o misiji u napustenom sirotistu/bivsem azilu za umobolne. Kada vam kazem da je misija strasnija od bilo cega dosad kreiranog npr. u Silent Hill-u i da tu nema ni trunke preterivanja, dovoljno je da ovu igru nadjete i odigrate je odmah ako to vec niste ucinili.

Sve u svemu preporuka treceg dela i vase misljenje o prvom i drugom delu.
 
Prva dve dala su uredjena u istom maniru. Tako da se nadaj slabijoj grafici (ovo ce 95% njih odvratiti da igraju,zato treba prvo igrati prethodne delove), slicnom gameplayu, nacinu izvodjenja, alatkama koje nosis i sjajnom (jezovitom) atmosferom. AI protivnik je isto sjajno uradjen, u smislu da te spaze, doduse na manjem nivou, jer ipak je treci deo vrhunac serijala u svakom pogledu.
Sad ko voli nek izvoli. Dark project i Metal age.
Thief serijal je idejni tvorac Splinter Cella i ostalih sunjalica, bukvalno osnivac zanra, i do dan danas po meni mu po smeku nije ni problizno prisao najsrodniji medju njima navedeni SS. Ili je sama ideja da se radnja odigrava u sredjen veku to sto daje igri neki prepoznatljiv ukus.
 
prvi deo je cak cini mi se radjen u 256 boja (ali me nemoj 100% uzeti za rec ali mi se zestoko cini da je tako) Bas ta slabija grafika je cinila da zombiji delju jezivo.
Secam se druge ili trece misije gde sam morao da prodjem kroz napusteni rudnik da bih dosao do zatvora da oslobodim onog tipa. Jezivije zvuke nisam cuo. Pazi kad sam se jezio dok sam igrao)
 
GrimReaper:
A sta je to toliko strasno u toj "Craddle" misiji. Ja sam igrao Thief, i stigao sam do one misije na ukletom brodu, ali sada, nazalost, igricu vise nemam, pa me zivo zanimo (i u "Svetu Kompjutera" su pomenuli tu misiju).

U toj misiji je sve jezivo da jezivije ne moze da bude, ne moze se jednostavno opisati mora se doziveti, pitanje je kako je ova misija uopste prosla cenzuru jer ipak govori o ubistvu i mucenju dece, a atmosfera definitivno nije za one sa slabijim srcem.
 
tab503:
prvi deo je cak cini mi se radjen u 256 boja (ali me nemoj 100% uzeti za rec ali mi se zestoko cini da je tako) Bas ta slabija grafika je cinila da zombiji delju jezivo.
Secam se druge ili trece misije gde sam morao da prodjem kroz napusteni rudnik da bih dosao do zatvora da oslobodim onog tipa. Jezivije zvuke nisam cuo. Pazi kad sam se jezio dok sam igrao)

Nije radjeno u 256 boja, odakle ti takva ideja? Jedan FPS (element iz 1 lica koga thief ima), a da bude u 256 boja?! Prilicno sam je davno igrao ali ne bas da je katastrofalna grafika, naprotiv.
 
Znam ja o cemu pricam pa sam malo progooglo i ispostavilo se da sam bio u pravu.
Teksture u thief 1 su u 256boja a evo i par kopiranih tekstova vezanih za igru.

*Textures for Thief must be paletted to 256 colors. For Thief 2 they can be optimized and placed in /obj/txt16, for thief 1 they must be converted to the Thief palette and placed in /obj/txt.

A evo sta je covek napisao o demou za thief 2
The demo was the Lost City level from the original Thief with the new 16-bit textures, colored lighting, and models.
 
A evo i minimalne konfiguracije za igru
Covece video karta od 4MB integrisana !!! ili bez 3d akceleracije.!!!!!!!!


Pentium II® 266 MHz (with 3D Hardware Accelerator Card, Minimum 4MB On-Board RAM, 100% DirectX 6.0 Compliant)
Pentium II® 300 MHz (with 4MB SVGA Video Card, no Hardware Acceleration)
64MB RAM Memory
Windows® 95 / Windows® 98
Mouse Required
DirectX 6.0 Required (Included)
DirectMedia Required (Included)
Intel Indeo Video Codec Required (Included)
100% DirectX 6.0 Compliant Soundcard
8x CD-ROM Drive
200MB Hard Drive Space
 

Back
Top