mala sirena

?

Elita
Banovan
Poruka
15.014
da li biste pristale da budete ruzhne ako je zauzvrat
a) zdravlje vashe mame
b) zdravlje vasheg deteta
c) zdravlje vasheg supruga-momka
d) zdravlje vashe kres sheme

// mala sirena je izgubila glas da bi dobila noge da bi se upoznala s tipom. valjda : )
// tj nije ga izgubila nego ga je dala zbog tipa. a noge su je stalno bolele. kako se zavrsilo // ne secam se. to ako se josh neko ne seca. a ko se seca kraja

pozdrav od mene voditelja. :I
 
?:
...
// mala sirena je izgubila glas da bi dobila noge da bi se upoznala s tipom. valjda : )
// tj nije ga izgubila nego ga je dala zbog tipa. a noge su je stalno bolele. kako se zavrsilo // ne secam se. to ako se josh neko ne seca. a ko se seca kraja

pozdrav od mene voditelja. :I

Mala sirena se pretvorila u morsku penu :-(
 
CaLiMeRo:
Mala sirena je završila loše.

kako? umrla?
pa svi ce da umru...znaci nije zavrsila nista posebno lose ; ))
zato sto je patila?
kako bi izgledao njen dobar sirenski zhivot..ostala bi na dnu sa ostalim sirenama
shta su one radile

izvinite izgleda da se poistovecujem ??? ali mislim da je pametnije da nestanem
:I

ne secam se u stvari cele price-bajke ne mogu da pricam
 
Samantha Jouns:
Sta vam je....Mala sirena se udala a imala je samo 16 godina :(:(:(:(
treba zabraniti deci taj crtani :twisted:

Greščica! Mala sirena se NIJE udala, jer svom izabraniku, zbog koga se odrekla divnog glasa, nije mogla da kaže da je ona ta čiju je pesmu čuo i u čiji se glas zaljubio. Vratila se u more i pretvorila u morsku penu. Tako kaže bajka H.K. Andersena :)
 
teardrop:
Greščica! Mala sirena se NIJE udala, jer svom izabraniku, zbog koga se odrekla divnog glasa, nije mogla da kaže da je ona ta čiju je pesmu čuo i u čiji se glas zaljubio. Vratila se u more i pretvorila u morsku penu. Tako kaže bajka H.K. Andersena :)

Joj taj Andersen je toliko surov da je to strašno... Devojčica sa šibicama, Mala sirena, Devojka koja je pogazila hleb, Ružno pače, Mrtvo dete... Od Deda Mraza sam u prvom razredu osnovne, dobila komplet od 6 njegovih knjiga i strašno su me traumirale te njegove bajke. Sve gore od goreg :lol:
 
majcheki:
Joj taj Andersen je toliko surov da je to strašno... Devojčica sa šibicama, Mala sirena, Devojka koja je pogazila hleb, Ružno pače, Mrtvo dete... Od Deda Mraza sam u prvom razredu osnovne, dobila komplet od 6 njegovih knjiga i strašno su me traumirale te njegove bajke. Sve gore od goreg :lol:
Baš sam to pomislila; yebeš bajke koje nemaju hapiend:?
Ali, ružno pače ne spada tu:razz: :razz: :razz:
Ali svaki put kad se setim devojčice sa šibicama, meni se plaki:cry: :cry: :cry:
 
mackica ns:
Baš sam to pomislila; yebeš bajke koje nemaju hapiend:?
Ali, ružno pače ne spada tu:razz: :razz: :razz:
Ali svaki put kad se setim devojčice sa šibicama, meni se plaki:cry: :cry: :cry:

ma strava... ako je bajka dobra i nije o miševima, klin čorbi ili lutkama, obavezno je neko umro na kraju i to na najmaštovitiji mogući način :(
Ova priča o mrtvom detetu je tek poseban trip... Pazi kako sam se oladila kao mala da bih sad mogla da ti je prepričam.

Ide ovako:
Mama sedi nad kolevkom i ljulja svoje bolesno dete. Oni su naravno siromašni i sami na celom svetu. Onda neko zakuca na vrata a žena otvori i ugosti starca za kog se kasnije ispostavlja da je smrt koja je došla po njeno dete.
Ona se budi, deteta nema.
Onda ona trči po njega i tražiga.
Na putu joj jezero traži da isplače oči da bi je pustilo da pređe preko njega - i ona isplače oči.
Nastavlja da ide onako ćorava i neko žbunje joj traži da ga zagrli grudima da bi je pustilo da prođe pored njega. I ona nastavlja da ide sva krvava i slepa i neko, ne sećam se ko, traži joj kosu i lepotu i ona daje kosu i lepotu i nailazi na neku baštu u kojoj smrt čuva mrtve.
Tamo joj neka baba kaže da mora da nađe svoje dete među ostalom decom pretvorenom u biljke - i ona pošto je slepa ide redom i osluškuje srca biljaka.
Na kraju nađe svoje dete ali se smrt vrati.
Vrati joj oči i kaže da pogleda u bunar pred sobom i vidi sudbinu deteta koje joj je uzelo.
I ona vidi da je dete izraslo u bolesnika.
Ostavljaga i vraća se kući sama.
 
ja to više vidim ... mislim tu lepotu, kao simbol za duhovnu čistotu i uzvišenost
i pitanje bi se moglo preformulisati u: da li biste prodali dušu đavolu da bi pomogli nekoj dragoj osobi?

veoma retko se negde priča o lepoti, a pri tom misli na fizičku lepotu isključivo, napravili ste grešku u tom tumačenju

naravno da je najlakše odreći se fizičkog izgleda, i onako je prolazan... ali prodati dušu, to je večno prokletstvo

ne, ne bih to ni zbog koga uradila jer je moja ličnost, pa i moja ljudska bit kao takva neraskidivi deo moje egzistencije i "dati" lepotu znači izvršiti samoubistvo
 
majcheki:
ma strava... ako je bajka dobra i nije o miševima, klin čorbi ili lutkama, obavezno je neko umro na kraju i to na najmaštovitiji mogući način :(
Ova priča o mrtvom detetu je tek poseban trip... Pazi kako sam se oladila kao mala da bih sad mogla da ti je prepričam.

Ide ovako:
Mama sedi nad kolevkom i ljulja svoje bolesno dete. Oni su naravno siromašni i sami na celom svetu. Onda neko zakuca na vrata a žena otvori i ugosti starca za kog se kasnije ispostavlja da je smrt koja je došla po njeno dete.
Ona se budi, deteta nema.
Onda ona trči po njega i tražiga.
Na putu joj jezero traži da isplače oči da bi je pustilo da pređe preko njega - i ona isplače oči.
Nastavlja da ide onako ćorava i neko žbunje joj traži da ga zagrli grudima da bi je pustilo da prođe pored njega. I ona nastavlja da ide sva krvava i slepa i neko, ne sećam se ko, traži joj kosu i lepotu i ona daje kosu i lepotu i nailazi na neku baštu u kojoj smrt čuva mrtve.
Tamo joj neka baba kaže da mora da nađe svoje dete među ostalom decom pretvorenom u biljke - i ona pošto je slepa ide redom i osluškuje srca biljaka.
Na kraju nađe svoje dete ali se smrt vrati.
Vrati joj oči i kaže da pogleda u bunar pred sobom i vidi sudbinu deteta koje joj je uzelo.
I ona vidi da je dete izraslo u bolesnika.
Ostavljaga i vraća se kući sama.
:shock: :? :cry: :cry: :cry:
O, Bože, i to je bajka za decu...

Ima strava bajke za decu, pisala je Hrvatica Ivana Brlić Mažuranić. Knjiga se zove Priče iz davnine.
E, to su lepe priče; poučne, sa hepiendom... Čitala sam ih ponovo pre možda godinu dana:smile:
 
mala sirena se žrtvovala zbog ljubavi . da bi bila lepša onom koga je zavolela odrekla se recimo sebe - sirena je postala žena, ljudsko biće...to je bilo suviše bolno no nema veze, zbog ljubavi vredi i trpeti... to je valjda poenta... surovo, zar ne?

ali kontam da su žene male sirene u nekom ublaženom obliku - devojke i žene, da bi bile lepše muškarcima, podvrgavaju se bolnim zahvatima,povećavaju neke delove tela, smanjuju druge, drže dijete, čupaju dlake itd ... pa to je skoro to!?! :lol:



uzgred, meni je mama pričala samo jednu bajku: deda i repa ...tamo nema ničeg strašnog, surovog, tužnog a i naravoučenije je super ...zajedno smo jači! :D
 

Back
Top