Kombinacija: sminka+odeca

Poruka
16.125
Drage Moje Dame,....

Zanima me kako kombinujete sminku sa odecom?
Da li kada obucete braon dzemper stavljate braon senku
ili ruz,..ili ne obracate paznju na boje,..nego se sminkate onako bez ikakvog reda boja?!
Mene jako zanima recimo bas ova kombinacija braon odeca i koja senka za oci? Zlatna,smedja,zelena,zuta,bela,crna,plava,...roze,..??? :?:?
Da vidim vase tajne sminkanja ;)
 
ja nekad "složim" ćega, mob i ručni sat :lol:
inače - uz braon (prelepa mi je ove godine, naročito ona mišja braon, sivkasto zelenkasta, mat, mmmm :P ) nosim neku shiny kajsijastu senku (za daylight) ili srebrnkastu, vrlo vrlo transparentnu tj,. laku providnu (jer korisitim maskaru sza efekat lutka-trepavica, a često i lajner, obožavam ga)
ciklama ili roze lepo idu sa smeđom, ali nisu za svaki dan
braon senku mrzim (imam jaaako tamne i okrugle oči, prenaglašeno deluje sve to)
ljubičastu slobodno kombinuj, ako nemaš plavu kosu, naravno
zelena je sjajna (opet zavisi od očiju), ali nemoj da bude jaka


A omiljena kombinacija sa braon majičicama mi je - zrelo crveni ruž, i još neki detalj CRVENI
sjaaaaajno izgleda (npr. šal ili minđuše crvene, razbije dosadu te EARTH boje :) )
 
Samantha Jouns:
ali ja tako mrzim te pastelne boje...:(:(:(

Nekad nosila samo sivu i lila,al sam promenila boju kose i krenula svetlije nijanse i bila sam prezadovoljna.To verovatno dolazi od stanja u kome se nalazis.:roll: I mnogo mi je bilo lepo dok sam bila tako obucena i nasminkana.:D Probaj,ništa te ne košta.;)
Sad sam u fazi prirodne kose,duks,dzemper i farmerke i baš me briga ko šta misli.A boje,svetlo roze i bež su ostale i bas se lepo osećam..........Inače šminka: bež i malo sa strane braon,maskara i sjaj za usta.Ne krečim lice i retko stavljam rumenilo:D
 
Samantha Jouns:
Drage Moje Dame,....

Zanima me kako kombinujete sminku sa odecom?
Da li kada obucete braon dzemper stavljate braon senku
ili ruz,..ili ne obracate paznju na boje,..nego se sminkate onako bez ikakvog reda boja?!
Mene jako zanima recimo bas ova kombinacija braon odeca i koja senka za oci? Zlatna,smedja,zelena,zuta,bela,crna,plava,...roze,..??? :?:?
Da vidim vase tajne sminkanja ;)

Ne koristim senke te tako nemam pomenute probleme :)
 
ej, žene, rumenilo je strava za zimu :P
ja kupilaneka dva zimus i SAD tek oprobala (dok sam se psihički privikla da ga upotrebim)
fenomenalno je - čim otkriješ gde i kako treba da ga staviš (diskretno), u u kojoj tačno količini (uđasno malo, tek senkice radi) :P
Komentar kolege na poslu tog dana bio je - Beti , tebi baš pija zima :lol:
(milsliio je da sam se priorodno zarumenela i osvežila! :D )
Sve u svemu, nemojte TOLIKO zazirati od rumenila, ponekad je baš efektno - npr. kad pada sneg :D
 
...Meni je rumenilo osnovno sredstvo sminkanja - narocito za dnevni, sapun&voda look...Zaista je sve stvar odabira odgovarajuce nijanse i pravilnog nanosenja...:)...Koristim ga za nijansiranje razlicitih tacaka na licu, razlicitim intenzitetom boje - cak i umesto senke na kapcima i uz malo iluminatora, odgovarajuci ruz i dobru maskaru rezultati su zaista odlicni - prirodan i svez izlged, idealan za dan...Uzgred, zaista ne postoje boje koje se ne mogu uklopiti ili koje vam nece dobro stajati - potrebno je samo pronaci odgovarajucu nijansu...;)
 
apache:
ja imam jedno jedino rumenilo, neka cinnamon boja i ok mi je. Razmisljala sam o kupovini neke druge nijanse, ali vecina je roze boje, a to ne volim. Ne znam ni koja bi mi druga boja odgovarala...

...Cinnamon/brick/terracotta - moje nijanse...:)...Ako pozelis promenu, pokusaj stari baka-trik - ishtipkaj obraze kao sto su to nekada radile nase bake kada iz daleka ugledaju, hm...nekog zanimljivog kako se priblizava - nijansa koju poprime tako ishtipkani obrashchichi, odlican je putokaz ka pravoj nijansi rumenila...Isto vazi i za usne...:D...
 
divlja u srcu:
Sminka treba da se slaze sa bojom kose i ociju, a ne sa garderobom. :-P

...Tako je!...:D...Veliku ulogu ima i boja koze, odnosno njen tkzv. undertone (topao/zuckast/zlatast/oranz, hladan/ruzicast/sivkast/plavicast ili neutralan/bez)...Kada se jednom zna svoj kolorit i sta je ono sto nam odgovara, podrazumeva se da ce i odeca biti u tonovima koji su takvi, te ne bi trebalo da uklapanje sa sminkom predstavlja problem...;)...
 
I ja betty uvek koristim rumenilo... :)
Umem ponekad da ga stavim i na celo i na nos i na kapke! :lol:
A senkice volim svetlucave, blagih i neutralnih boja...obicno tokom dana na kapak stavim jednu jedinu...
A kada se bas doterujem ubacim jos jednu, ili cesce dve tamnije nijanse i sencim kapak...
 

Back
Top