DA LI JE PROSLOST TOLIKO BITNA...?!

P

pile

Gost
Hm…zabavljam se sa njim 15 meseci.Znam da me voli ali…previse je opterecen mojom prosloscu tj ne moze da se pomiri as tim da sam i pre njega imala momke i da sam i pre njega volela.Zivimo u malom gradu u kome svako svakog zna i on zna ,cak sta vise druzio se as tim ljudima as kojima sam bila.Iznervira ga pomisao da mozemo sresti nekog od njih na ulici…Ne znam odakle mu nazovimo ga tako-strah da cu ga prevariti ali…to je nepodnosljivo…Tvrdi da nije ljubomoran vec da brine zbog mene jer vec pomenuti ljudi nisu na nekom glasu tj poznati su po broju devojaka sa kojima su bili.Nazalost i ja sam na tom “spisku” a samim tim nisam ni ja bas na savrsenom glasu. Na sve moguce nacine sam pokusala da mu objasnim neke stvari ali zeli svakim danom da mu ponavljam iste stvari,u stanju je da se”duri”(zbog ovog problema)i po nedelju dana pa onda sve iz pocetka.Ne znam,smeta mu sto nisam bila nevina kad sam se sa njim pocela zabavljati(a da,imamo po 20 godina).To mi takodje prebacuje…Ponekad je u stanju toliko da me spusti da zaista pozelim da me nema.Samopouzdanje mi je s vremena na vreme ravno nuli.Kada bih nabrajala sta mu sve smeta za sta ja mislim da i nema bas razloga,potrosila bih pet sati…
Da ga ne volim,odavno bih ga posavetovala da nadje neku koja je nevina(sto je tesko u danasnja vremena)i odavno bih se resila muka…
Sada vas molim da mi kazete da li sam u pravu kada kazem da je proslost proslost i da je ovo 21 vek…I kako da mu docaram da nema potreba toliko time da se opterecuje…(valjda ce se naci neko ko me razume)
 
Naravno da je proslost proslost i ona ne bi trebala nikog normalnog da opterecuje.Tvoj decko je verovatno pod uticajem sredine i "balkanizma",ali ako te stvarno voli,to je vec trebao sam da prevazide(a da tebe ne opterecuje).Ako tako nastavi moj savet je da se razidete;ti da nades nekog ko ima savremenija shvatanja,a on neku koja je nevina,pa bi bili sretni oboje...znam da nisi bas raspolozena za ovako crno-bele savete,ali on trazi od tebe ono sto nije moguce,a to je menjanje proslosti :arrow: ti tu nista ne mozes i ne trebas menjati...sve skupa je uzasno glupo(i/ili nezrelo)
Sretno i glavu gore,nemas ti cega da se stidis :wink:
 
Baš kao što je rečeno,sve je to utjecaj Balkana.
Nek je cura na finom glasu,nek je djevica i sve je ok.Ma daj ,nismo u 15.stoljeću.A to je pogotovo vidljivo u manjim sredinama gdje svatko svakoga poznaje,i gdje je sexualni život pojedinaca glavna tema.
Svaki momak bi volio da je on prvi i jedini,ali to nekad nije moguće i to se ne može promjeniti.Ako mu smeta pa šta radi sa tobom.Ne daj mu da te ponižava i da gubiš samopouzdanje zbog takvog momka jer vjeruj mi nijedan nije toga vrijedan.
Razgovaraj sa njim otvoreno,a ako ne bude promjena.....Sretno
 
Bila sam u vezi dugo godina i ta je veza pukla bas zbog toga,on nije mogao da prede preko nekih stvari koje se ticu moje proslosti.Ma koliko se pravio da je sve ok. to je uvek bilo prisutno kod njega,i to njegovo negativno raspolozenje je jako lose uticalo i na mene.Potiskivao je sve ono lepo u meni,moje unutrasnje bogatstvo..nista nije bilo vazno ponekad,gubila sam samopouzdanje i ponekad se osecala kao k-u-r-v-a,cak me je i do tog ludila dovodio.Voleo me je (u to nikad nisam sumnjala) i zbog toga je veza i trajala dugo,ali kad su se i njegovi umesali -nije bilo izlaza,moralo je da se sve zavrsi raskidom.
I sada kada je ta veza proslost ja sam shvatila koliko sam bila nesrecna.Ponekad sam cak mislila da ja vise nemam prava da volim i da budem voljena jer to je on mislio ustvari.Znas ono "po jutru se dan poznaje",od samog pocetka se videlo da nema nista od toga.
Sada sam u vezi gde nije vazna moja "proslost" koje je bila preuvelicana ali trauma jos imam ponekad i shvatam da je bas ta moja veza nesto najruznije u mom zivotu....Zato ako se on ne pomiri sa time,ne dozvoli mu da ti upropasti zivot jer ti si vrednija od svega i postoji mnogo ljudi na ovom svetu koji ce to znati ceniti :wink:
Srecn
 
pile:
Hm…zabavljam se sa njim 15 meseci.Znam da me voli ali…previse je opterecen mojom prosloscu tj ne moze da se pomiri as tim da sam i pre njega imala momke i da sam i pre njega volela.Zivimo u malom gradu u kome svako svakog zna i on zna ,cak sta vise druzio se as tim ljudima as kojima sam bila.Iznervira ga pomisao da mozemo sresti nekog od njih na ulici…Ne znam odakle mu nazovimo ga tako-strah da cu ga prevariti ali…to je nepodnosljivo…Tvrdi da nije ljubomoran vec da brine zbog mene jer vec pomenuti ljudi nisu na nekom glasu tj poznati su po broju devojaka sa kojima su bili.Nazalost i ja sam na tom “spisku” a samim tim nisam ni ja bas na savrsenom glasu. Na sve moguce nacine sam pokusala da mu objasnim neke stvari ali zeli svakim danom da mu ponavljam iste stvari,u stanju je da se”duri”(zbog ovog problema)i po nedelju dana pa onda sve iz pocetka.Ne znam,smeta mu sto nisam bila nevina kad sam se sa njim pocela zabavljati(a da,imamo po 20 godina).To mi takodje prebacuje…Ponekad je u stanju toliko da me spusti da zaista pozelim da me nema.Samopouzdanje mi je s vremena na vreme ravno nuli.Kada bih nabrajala sta mu sve smeta za sta ja mislim da i nema bas razloga,potrosila bih pet sati…
Da ga ne volim,odavno bih ga posavetovala da nadje neku koja je nevina(sto je tesko u danasnja vremena)i odavno bih se resila muka…
Sada vas molim da mi kazete da li sam u pravu kada kazem da je proslost proslost i da je ovo 21 vek…I kako da mu docaram da nema potreba toliko time da se opterecuje…(valjda ce se naci neko ko me razume)


On je nesiguran a svoje komplekse leci na tebe.
 
Pile:
nemam reci,zaista ste svi strava i ivih malo poruka koje su tu su mi pomogle da uvidim da ipak nisam nenormalna i da nema razloga da se osecam kako sam se osecala.
Hvala
Pa naravno da si normalna i ne daj nijednom muškarcu da te ponižava i uvjerava da si manje vrijedna od drugih.Svatko čini pogreške,na njima se uči a ako je on takav čistunac i svetac da ne može preći preko toga onda nisi naišla na pravog.Nikad ne sumnjaj u sebe.
 
Koliko sam razumela u malom ste mestu, kazes zna tipove s kojima si bila, znaci znao je i pre no sto je poceo sa tobom za sve te veze??! Pa sto mu sada smeta, sto o tome nije ranije mislio nego ti sada zagorcava zivot? Ja bih tako postavila stvari i to mu rekla nekom sledecom prilikom kad bi poceo opet da prebacuje.I da, bilo bi - Pa znao si, ako ti ne odgovara - IDI! P.S. Ako te stvarno voli nece te toliko muciti!
 
Vidis,nisi usamljena u tom problemu.Samnom je ista stvar;mali grad,dosta tipova(u stvari,nesrecno trazenje ONOG pravog)i kada sam se stvarno zaljubila sa 27 godina i on poludeo zamnom i mislila da cu biti srecna do kraja zivota,pritisak okoline je preovladao,on se lomio,merio i na kraju resio da je bolje da se okrene i proba sve da zaboravi nego da se ozeni samnom,jer kaze:bila bi ga sramota od toga da se seta samnom po gradu,srece moje bivse a oni pritom da pricaju kako su mu j.b.li zenu!On je ipak vidjenija faca u gradu da bi to sebi dozvolio!Moje je misljenje da proslost nema nikakve veze sa buducim dogadjajima jer ja sama znam kakva sam bila pre 5 godina i kako sam razmisljala a isto sada znam da sam druga osoba.Dzaba moje reci...
Prvo mi je bilo jako tesko i jako sam se lose osecala i sada je sve to proslo i srecna sam sto je ta prica zavrsena jer znam da me nije dovoljno voleo i da nikada ne bi bila srecna pored nekog na koga neki nebitni likovi imaju uticaj i kojem nije dovoljna ljubav pa da kaze:meni je lepo,ja sam srecan i bas me briga sta drugi misle!!!
 
Van Goga:
Koliko sam razumela u malom ste mestu, kazes zna tipove s kojima si bila, znaci znao je i pre no sto je poceo sa tobom za sve te veze??! Pa sto mu sada smeta, sto o tome nije ranije mislio nego ti sada zagorcava zivot? Ja bih tako postavila stvari i to mu rekla nekom sledecom prilikom kad bi poceo opet da prebacuje.I da, bilo bi - Pa znao si, ako ti ne odgovara - IDI! P.S. Ako te stvarno voli nece te toliko muciti!
Zna tipove sa kojima sam bila ali...ma nasao bi odgovor i na to...Rekao bi da pre nego sto smo poceli da se zabavljamo,nije znao da sam BILA SA NJIMA.(zaboravih reci da su u pitanju samo dva momka).Svestan je da me "muci" ali,kaze da ni sam ne zna da se izbori sa tim...
 
Da proslost je jako bitna. ne mozete da se kurvate 10 god a posle toga budete dobre> niko ne trazi nevinu naravno ,normalno je da devojka ima decka i odnos se njim ali decka. A vecina riba se krese sa kim stigne sa strane i posle kada hoce nesto normalno nastane problem. Ovo je cista klasika PITACE VAS STAROST GDE VAM JE BILA MLADOST!
NARAVNO NIKO OD MUSKARACA NE VOLI DA POLA GRADA UPIRE PRSTOM U NJEGA I PRICAJU KAKO SU MU *EBALI ZENU,
Devojke razmislite o tome i videcete da sam u pravu,a da ne pominjem sponzor kombinacije i ozenjene!
 
pile:
Hm…zabavljam se sa njim 15 meseci.Znam da me voli ali…previse je opterecen mojom prosloscu tj ne moze da se pomiri as tim da sam i pre njega imala momke i da sam i pre njega volela.Zivimo u malom gradu u kome svako svakog zna i on zna ,cak sta vise druzio se as tim ljudima as kojima sam bila.Iznervira ga pomisao da mozemo sresti nekog od njih na ulici…Ne znam odakle mu nazovimo ga tako-strah da cu ga prevariti ali…to je nepodnosljivo…Tvrdi da nije ljubomoran vec da brine zbog mene jer vec pomenuti ljudi nisu na nekom glasu tj poznati su po broju devojaka sa kojima su bili.Nazalost i ja sam na tom “spisku” a samim tim nisam ni ja bas na savrsenom glasu. Na sve moguce nacine sam pokusala da mu objasnim neke stvari ali zeli svakim danom da mu ponavljam iste stvari,u stanju je da se”duri”(zbog ovog problema)i po nedelju dana pa onda sve iz pocetka.Ne znam,smeta mu sto nisam bila nevina kad sam se sa njim pocela zabavljati(a da,imamo po 20 godina).To mi takodje prebacuje…Ponekad je u stanju toliko da me spusti da zaista pozelim da me nema.Samopouzdanje mi je s vremena na vreme ravno nuli.Kada bih nabrajala sta mu sve smeta za sta ja mislim da i nema bas razloga,potrosila bih pet sati…
Da ga ne volim,odavno bih ga posavetovala da nadje neku koja je nevina(sto je tesko u danasnja vremena)i odavno bih se resila muka…
Sada vas molim da mi kazete da li sam u pravu kada kazem da je proslost proslost i da je ovo 21 vek…I kako da mu docaram da nema potreba toliko time da se opterecuje…(valjda ce se naci neko ko me razume)


Da ... da ako si masovni ili serijski ubica.

NEKO je jednom rekao: "Ko od Vas nije grešan neka baci prvi kamen..."
 
maxbax:
Da proslost je jako bitna. ne mozete da se kurvate 10 god a posle toga budete dobre> niko ne trazi nevinu naravno ,normalno je da devojka ima decka i odnos se njim ali decka. A vecina riba se krese sa kim stigne sa strane i posle kada hoce nesto normalno nastane problem. Ovo je cista klasika PITACE VAS STAROST GDE VAM JE BILA MLADOST!
NARAVNO NIKO OD MUSKARACA NE VOLI DA POLA GRADA UPIRE PRSTOM U NJEGA I PRICAJU KAKO SU MU *EBALI ZENU,
Devojke razmislite o tome i videcete da sam u pravu,a da ne pominjem sponzor kombinacije i ozenjene!
Baš sam na ovo i mislila.Žena koja je imala puno muškaraca je *****,ali muškarac koji je pošev.. pola grada je glavni pastuh.
I nije istina da se većina cura tj.riba kako ti kažeš(inače fuj izraz) kreše s kim stigne.
Balkanski mentalitet,nema šta :?
 
SVAKI PA BAS SVAKI MUSKARAC VOLI DA MU JE ZENA STO SE KAZE "CISTA" , SVAKI OD NJIH BAR MALO ZAVIRI U PROSLOST, I AKO JE STVARNO STRASNA TJ. DA SVI ZNAJU KO SI I STA SI, ONDA JE ON UPRAVU. TI SI TREBALA DA MISLIS MALO U BUDUCNOSTI NE SAMO DA SE "ZABAVLJAS".
JA SADA IMAM 22 GODINE I VEROVALI ILI NE IJAKO JE 21 VEK USLA SAM U BRAK NEVINA. STO JE MOME MUZU JAKO VAZNO I KOJI ME SADA POSTUJE. :o :P :) PA PUNO SRECE U BUDUCEM ZIVOTU. CAOS
 
CMOKA:
SVAKI PA BAS SVAKI MUSKARAC VOLI DA MU JE ZENA STO SE KAZE "CISTA" , SVAKI OD NJIH BAR MALO ZAVIRI U PROSLOST, I AKO JE STVARNO STRASNA TJ. DA SVI ZNAJU KO SI I STA SI, ONDA JE ON UPRAVU. TI SI TREBALA DA MISLIS MALO U BUDUCNOSTI NE SAMO DA SE "ZABAVLJAS".
JA SADA IMAM 22 GODINE I VEROVALI ILI NE IJAKO JE 21 VEK USLA SAM U BRAK NEVINA. STO JE MOME MUZU JAKO VAZNO I KOJI ME SADA POSTUJE. :o :P :) PA PUNO SRECE U BUDUCEM ZIVOTU. CAOS
][/color][/quote]Alo ljudi,ko ovde prica o kurvanju?!Ili bilo kakvoj "strasnoj"proslosti?!Tema je ta da svaki muskarac ocigledno hoce savrsenu za zenu i devojku.Cim malo odudara od njegovih "zelja" odma je *****!I te kako je u pitanju balkanski mentalitet.I te kako
 
CMOKA:
SVAKI PA BAS SVAKI MUSKARAC VOLI DA MU JE ZENA STO SE KAZE "CISTA" , SVAKI OD NJIH BAR MALO ZAVIRI U PROSLOST, I AKO JE STVARNO STRASNA TJ. DA SVI ZNAJU KO SI I STA SI, ONDA JE ON UPRAVU. TI SI TREBALA DA MISLIS MALO U BUDUCNOSTI NE SAMO DA SE "ZABAVLJAS".
JA SADA IMAM 22 GODINE I VEROVALI ILI NE IJAKO JE 21 VEK USLA SAM U BRAK NEVINA. STO JE MOME MUZU JAKO VAZNO I KOJI ME SADA POSTUJE. :o :P :) PA PUNO SRECE U BUDUCEM ZIVOTU. CAOS
To je bio tvoj izbor,da uđeš u brak nevina.I poštujem tvoj izbor.Ali ne razmišlja svatko tako.
Uostalom ako mu smeta što je imala par momaka u prošlosti šta onda radi sa njom.Od njega nije fer da je ponižava.
 
leptirica:
CMOKA:
SVAKI PA BAS SVAKI MUSKARAC VOLI DA MU JE ZENA STO SE KAZE "CISTA" , SVAKI OD NJIH BAR MALO ZAVIRI U PROSLOST, I AKO JE STVARNO STRASNA TJ. DA SVI ZNAJU KO SI I STA SI, ONDA JE ON UPRAVU. TI SI TREBALA DA MISLIS MALO U BUDUCNOSTI NE SAMO DA SE "ZABAVLJAS".
JA SADA IMAM 22 GODINE I VEROVALI ILI NE IJAKO JE 21 VEK USLA SAM U BRAK NEVINA. STO JE MOME MUZU JAKO VAZNO I KOJI ME SADA POSTUJE. :o :P :) PA PUNO SRECE U BUDUCEM ZIVOTU. CAOS
To je bio tvoj izbor,da uđeš u brak nevina.I poštujem tvoj izbor.Ali ne razmišlja svatko tako.
Uostalom ako mu smeta što je imala par momaka u prošlosti šta onda radi sa njom.Od njega nije fer da je ponižava.
Leptirice,svaka ti cast,vidim da me barem ti razumes...
 
mislim da je situacija "rijesiva" ako je stvarno u pitanju ljubav sa njegove strane. a mislim da jeste cim ti spominje te price a ne pomjera se sa mjesta.
mozda ima "pritisak" sa strane sto ga cini tako nestabilnim (roditelji). normalno ne opravdava ga da moze toliko "nisko" da te spusta i tretira.
sve mi je to poznato iz licnog iskustva-i sad sam sa curom s kojom sam bio i prije 5-6 god. i slicne stvari joj priredjivao. iako je sve cinjelo da je takva kao iz tvoje price,cak i gora,za mene i nas je to proslost. jeddnostavno o tome odavno ne razmisljam,a ni ona ocu li je ponovo posle nekog vremena omalovazavati. shvatio sam da mi bez nje slabo ide.
mozda ce zvucati ova pricao kao "izrezirana" ali je istinita. istina je da sam i ja volio "cistu" djevojku za ozbiljniju vezu.
 
Naravno da je proslost bitna,kao sto je vec neko rekao ona nas cini ovakvima kakvi smo...
Ali ako nekoga volis, i on tebe, ne postoji pritisak tog tipa kome bi mogao da podlegne...
A sto se tice ovih bljutavih muskih izjava(Balkan...)
...ne zelim da komentarisem,kao devojka *****,muskarac frajer...
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
U svakom slucaju svako trazi nesto sto ce njemu da odgovara, samo je bitno da se dvoje vole i slazu, a o drugim stvarima, i proslosti, ne treba suditi jer ne znamo sta nas sutra ceka.... 8)
 
CMOKA:
SVAKI PA BAS SVAKI MUSKARAC VOLI DA MU JE ZENA STO SE KAZE "CISTA" , SVAKI OD NJIH BAR MALO ZAVIRI U PROSLOST, I AKO JE STVARNO STRASNA TJ. DA SVI ZNAJU KO SI I STA SI, ONDA JE ON UPRAVU. TI SI TREBALA DA MISLIS MALO U BUDUCNOSTI NE SAMO DA SE "ZABAVLJAS".
JA SADA IMAM 22 GODINE I VEROVALI ILI NE IJAKO JE 21 VEK USLA SAM U BRAK NEVINA. STO JE MOME MUZU JAKO VAZNO I KOJI ME SADA POSTUJE. :o :P :) PA PUNO SRECE U BUDUCEM ZIVOTU. CAOS
Da, sjajnog muza imas, kad nivo njegovog postovanja zavisi od par cm kozze na (u) tebi. Se*em se ja na to poshtovanje..... ako ce da me poshtuje samo zato shto nemam sexualnog iskustva,a ne zbog moje licnosti i sl. takvo postovanje mi ne treba.........stavishe, lakshe cu da dishem bez njega ;)...
 

Back
Top