Dvolicnost

M

Mary

Gost
Smatram da sam dosta samokriticna osoba.
Smatram da nikom ne bih uradila nesto sto ne bih zelela da meni bude uradjeno.
Medjutim, u poslednje vreme primecujem kod sebe da sam u nekim stvarima dvolicna.
Pitam Vas:
1. Da li tome ima leka?
2. Da li je dobro sto sam to primetila?

Hvala unapred.
 
Mary:
Smatram da sam dosta samokriticna osoba.
Smatram da nikom ne bih uradila nesto sto ne bih zelela da meni bude uradjeno.
Medjutim, u poslednje vreme primecujem kod sebe da sam u nekim stvarima dvolicna.
Pitam Vas:
1. Da li tome ima leka?
2. Da li je dobro sto sam to primetila?

Hvala unapred.
Dobro je sto si to primetila na vreme.Nisi ti dvolicna osoba,samo si mozda trebala tako da postupis.Razlog tome i sama znas,najbolje.
 
Mislim da niko nikada ne moze da bude beskompromisno i bezuslovno fer, tj da nikada, ama bas nikada, ne bude dvolican. U suprotnom, to bi se zavrsilo lose po tebe.
Mislim, takodje, da cim si to primetila, da uopste nisi losa osoba. Stavise, naprotiv, mora da si mnogo bolja od vecine koji se deklarisu kao fini!
Puno pozdrava.
 
Mary:
Smatram da sam dosta samokriticna osoba.
Smatram da nikom ne bih uradila nesto sto ne bih zelela da meni bude uradjeno.
Medjutim, u poslednje vreme primecujem kod sebe da sam u nekim stvarima dvolicna.
Pitam Vas:
1. Da li tome ima leka?
2. Da li je dobro sto sam to primetila?

Hvala unapred.
====================================================
Cista glupost-"Ima li tome leka?".
Ako se osecas lose zbog svoje dvolicnosti menjaj se,to je bar najlakse.
 
velika je stvar kad osoba to primijeti,a mijenjati se je tesko. govore da mnogo bolje prolaze osobe koje ne primjecuju takve "sitnic" ne sjekiraju se oko takvih stvari.
da,velika je stvar kad si svjestan toga,a "lijek" bi bio samokontrola,strpljivost...
 
velika je stvar kad osoba to primijeti,a mijenjati se je tesko. govore da mnogo bolje prolaze osobe koje ne primjecuju takve "sitnic" ne sjekiraju se oko takvih stvari.
da,velika je stvar kad si svjestan toga,a "lijek" bi bio samokontrola,strpljivost...
 
Mary:
Smatram da sam dosta samokriticna osoba.
Smatram da nikom ne bih uradila nesto sto ne bih zelela da meni bude uradjeno.
Medjutim, u poslednje vreme primecujem kod sebe da sam u nekim stvarima dvolicna.
Pitam Vas:
1. Da li tome ima leka?
2. Da li je dobro sto sam to primetila?

Hvala unapred.

Odlicno je shto si primetila!
To j ono osnovno shto nas razdvaja od nesvesne dvolicnosti (svet je pun "moralista" koji nisu u stanju da zavire u sebe....), i to ti je prvi korak da korigujesh ono shto smatrash da ne valja kod tebe...
Da li tome ima leka...pa to zavisi od tebe, koliko zelis da iskorenish tu naviku.
Ponekad malo diplomatije ne shkodi, znash.
 

Back
Top