II ekonomska bgd.

kekica

Aktivan član
Poruka
1.013
Ljudi molim vas za malo vise informacija o II ekonomskoj skoli .Moja mladja sestra zeli da se upise tamo sledece godine,,,s cime se ja ne slazem.Da li bi bili ljubazni da mi kazete nesto vise o profesorima,predmetima...svemu sto bi moglo da promeni moje misljenje !?
 
ne, nemam nista protiv te skole daleko od toga,samo sam ja u sestri oduvek videla umetnicku dusu kojoj savrseno idu jezici, i sad odjednom puff ko grom iz vedra neba:"seko ja se spremam za II ekonomsku".Pa jednostavno samo zelim vise toga da saznam o toj skoli ,verovatno da bi mi bilo lakse jer nemam nameru da joj se mesam u izbor.
 
kekica:
ne, nemam nista protiv te skole daleko od toga,samo sam ja u sestri oduvek videla umetnicku dusu kojoj savrseno idu jezici, i sad odjednom puff ko grom iz vedra neba:"seko ja se spremam za II ekonomsku".Pa jednostavno samo zelim vise toga da saznam o toj skoli ,verovatno da bi mi bilo lakse jer nemam nameru da joj se mesam u izbor.

Well... II ekonomska se nalazi na Voždovcu... Na preseku ulica Gospodara Vučića i Maksima Gorkog. u pitanju je trošna žuta zgrada. Relativno dugačka... U noj se nalazi "Falkultet za odbranu i zaštitu" koji iz nekog razloga još uvek radi (odavno se priča o njegovom zatvaranju). Profesori... Mogu ti reći samo da ja znam starije profesore. Znam da se dosta toga promenilo od kad sam ja to završio... U principu su ok, ali postoje i loši... Kao i u svakoj školi... Mada je za mene čitava atmosfera u II ekonomskoj bila malo tmurna... U jednom periodu u toj zgradi (recimo pre II sv. rata ili posle, nisam siguran) je bio ženski zatvor... Mada nema rešetaka i sve izgleda ok. Obično ima oko 14 odeljenja po godini. Odeljenja od 10 do 14 se nalaze u izdvojenom delu (2 sprat) u kome se nalazi i falkultet za odbranu i zaštitu (koji se nalazi u prizemlju/1 spratu)... U tom delu su spratovi razdvojeni rešetkama... O profesorima... Postoji stara garda profesora... Oni su strožiji... Ono što bi se reklo "klasični". No, ne znam koliko je njih ostalo uopšte. Inače su u principu ok. Oko nekih stvari će se sigurno pomučiti, ali uglavnom se do 3 godine većina ljudi provlači bez nekog posebnog (ili skoro ikakvog) rada... Ono na čemu su ljudi padali je (u moje vreme) bilo: informatika, ekologija, biologija, sociologija, geografija, statistika...

Škola je u moje vreme bila vrlo konzervativna... Nisu dopuštali gole stomake, kratke suknje, šorceve (osim na času fizičkog), dugu kosu kod muškaraca... Većinu učenika čine devojke... Muškaraca je možda 30% u nekim odeljenjima i manje. U mom odeljenju je bilo 6 muškaraca od 40 učenika.

Inače, ne bih rekao da škola nudi bilo kome da izrazi bilo kakvu kreativnost. U moje vreme je bila čista komunistička... Konzervativna, zatvorena i pre svega promovisala prosečnost... Veliki deo ljudi je iz okolnih Beogradskih naselja (Batajnica, Sremčica, Borča, Mirijevo, Obrenovac, Stepojevac)... Dosta je bilo ljudi sa Novog Beograda.. I naravno sa Voždovca... Ali ne onoliki broj koliki bi se očekivao.

Obično je 3-4 puta više zainteresovanih nego broj ljudi koje škola prima. Ako ima solidne ocene (solidan vrlo dobar ili odličan u periodu 5-8 razreda) i dobro odradi prijemni, velika je šansa da upiše.

Ne bih rekao da će joj ova škola pomoći u razvoju kreativnosti. Previše je tradicionalna, konzervativna i pre svega komunistička... Bolje da upiše neku gimnaziju... Ima ih određen broj koje su se sada modernizovale i možda mogu da ponude nešto više... Mada, generalno sumnjam u naš obrazovni sistem.

BTW, ja sam sa II ek. završio pre 6 godina (što znači upisao pre 10 :D)...
 
e vidis i ja sam iz tvoje generacije(mozda starija godinu dve) i ja znam tu skolu takvu kako je ti opisujes ali sam se ponadala da se nesto ipak promenilo.U svakom slucaju HVALA na informacijama.
 
kekica:
e vidis i ja sam iz tvoje generacije(mozda starija godinu dve) i ja znam tu skolu takvu kako je ti opisujes ali sam se ponadala da se nesto ipak promenilo.U svakom slucaju HVALA na informacijama.

Nema na čemu... Doduše bajate informacije... Ali valjda će poslužiti. Mislim da ipak ima nešto novo... Okrečili su zgradu. :lol: Znam da sam skoro prolazio... A za unutrašnje promene, stvarno ne znam. Sorry.
 

Back
Top