CENA OBUKE

Nedostizni

Zainteresovan član
Poruka
270
Ovih dana slušam kako ljudi sumanuto hrle da se upišu u auto školu, jer će, kako kažu, cena obuke biti od 1.000 do 1.500 evra kada novi ZOBS uskoro stupi na snagu, pa da uhvate poslednji voz! Kažu i da će obuka trajati najmanje 6 meseci!

Tako su oni čuli!

To su vrhunske gluposti. Preko ovog foruma smo svi mogli da pročitamo Nacrt novog ZOBS, i tu lepo piše da obuka ostaje ista, samo što će biti obavezna teoretska obuka (koja i sad postoji u mnogim školama) i obuka iz prve pomoći. To svakako neće podići sadašnju cenu za više od 20-30%.

Inače, polaganje će biti bar duplo jeftinije nego sada!

Dakle, sve su to glasine koje puštaju auto škole kako bi uvećali promet! Sasvim je OK da malo napune kasu, ali je problem što zbog nedovoljnih kapaciteta mnogi neće proći valjanu obuku, već će nepripremljeni izaći na surove srpske drumove!
 
I...?? Sta je tu novo? Kao da su dosad svi bili pripremljeni. Kao da ce to ozbiljno ugroziti bezbednost saobracaja. Kao da ce sada nedovoljno obuceni vozaci preuzeti tron alkoholisanim vozacima u najcescim uzrocima saobracajnih nezgoda. Ne znam zasto si uopste i otvarao temu?!
 
Scorsese:
I...?? Sta je tu novo? Kao da su dosad svi bili pripremljeni. Kao da ce to ozbiljno ugroziti bezbednost saobracaja. Kao da ce sada nedovoljno obuceni vozaci preuzeti tron alkoholisanim vozacima u najcescim uzrocima saobracajnih nezgoda. Ne znam zasto si uopste i otvarao temu?!

Зато што ме сваки дан зове бар двоје пријатеља да пита да ли је тачно то да ће обука коштати 10.000 евра и сличне глупости!
 
Mene bas zanima kako je sa obukom u drugim drzavama, koje su cene i koliko traje i koja je donja starosna granica. Pre par godina neki ortak polagao u USA, kaze trajalo tri dana. Dal je moguce?
 
i prva pomoc se polaze u sklopu testa odavno i obavezna je i trajace 6 meseci,a to da ce da kosta 1000 evra je cista glupost.sto se ovog u USA tice ne verujem a koliko kosta u stranim zemljama pa cuo sam da je u Italiji 500 evra ali ne znam koliko je tacna informacija iu iskreno sumjam da je toliko ali je sigurno skuplje nego kod nas
 
W.A.S.P.:
i prva pomoc se polaze u sklopu testa odavno i obavezna je i trajace 6 meseci,a to da ce da kosta 1000 evra je cista glupost.sto se ovog u USA tice ne verujem a koliko kosta u stranim zemljama pa cuo sam da je u Italiji 500 evra ali ne znam koliko je tacna informacija iu iskreno sumjam da je toliko ali je sigurno skuplje nego kod nas

Ko ce da traje 6 meseci? Odakle ti to?
 
Obuka će trajati malo duže, ali sigurno ne 6 meseci! I to je dezinformacija koju su plasirale autoškole!

Razlika će biti što će prvo morati da se završi teoretski deo i prva pomoć, pa tek onda će moći da se uđe u automobil na praktičnu obuku! Ali to će praktično produžiti obuku za najviše dve nedelje!
 
Cuo sam da u Americi obuku mozes da vozis sa svojim autom, i da mozes da izlazis na polaganje i 10 puta dnevno. Dodjes u auto skolu, kazes dosao sam da polazem, riba ti da test kaze imas 45 min, ako padnes, samo kazes hocu opet i tako mozes ceo dan.
 
Pa ima u Americi i varijanta da dobiješ dozvolu samo z svoj kvart i čini mi se da možeš voziti samo uz pratnju iskusnijeg vozača. (za ovo mislim da je pametno)
 
pa ameri su bolesni idioti i njima je automobil sredstvo uz pomoc koga se dovozis do novca a sto se duzine obuke kod njih tice logicno je da je tako kratka zato sto i potpuni moron moze da vozi sa automatskim menjacem
 
Ne znam da li ste culi za nekog lika (mislim da je bilo i u novinama ovih dana) koji je doputovao iz Amerike i valjda u Surcinu iznajmio juga i prvom isao do Novog Sada...
 
borisbg:
Cuo sam da u Americi obuku mozes da vozis sa svojim autom, i da mozes da izlazis na polaganje i 10 puta dnevno. Dodjes u auto skolu, kazes dosao sam da polazem, riba ti da test kaze imas 45 min, ako padnes, samo kazes hocu opet i tako mozes ceo dan.

U Americi mozes polagati kad napunis 15 godina, ali nemozes voziti pre 16-ste. Ako si preko 18 ili 21 nisam sad siguran onda nemoras da ides u auto skolu, onda samo odes u DMV i uzmes test, kasnije i voznju i dobijes vozacku.
ALI ako si ispod tih godina (vecina njih polaze u 16-stoj, leto pre nego sto se krene u high school). Moras uzeti casove, bilo preko skole ili privatno. Preko skole je nekoliko meseci, velik broj sati voznje i trebas uzeti i pisani i vozacki test. Medjutim, ako ides privatno (kao sto sam ja isao) ides 6 sedmica na casove (6 sati sedmicno), trebas imati samo 6 sati voznje i nemoras uopste pisani test uzeti (samo vozacki).

I nije istina da mozes polagati i 10 puta dnevno. Ako padnes prvi put moras cekati 2 dana da bi opet uzeo test.

Ako ides u auto skolu, onda koristis njihove aute. Ko ide preko skole uci samo automatika da vozi. Ko ide privatno uci i automatika i manualnog da vozi. Ko ima preko 18/21 godinu (nisam siguran dali je 18 ili 21) nemora da ide u auto skolu i on test polaze na svom autu. Preko skole je dosta jeftinije (nekih $70), dok privatno je dosta skupo (oko $350 sam ja platio) Tako je barem bilo kad sam ja polagao (pre 5 godina).
 
intra:
Pa ima u Americi i varijanta da dobiješ dozvolu samo z svoj kvart i čini mi se da možeš voziti samo uz pratnju iskusnijeg vozača. (za ovo mislim da je pametno)

Vecu glupost nisam cuo. Jedini put kad moras imati pratnju iskusnijeg vozaca je kad imas samo permit (probnu) dozvolu, a to bude u periodu kad ides na casove. Cim casovi budu gotovi mozes uzeti vozacki test i kad dobijes vozacku mozes ici gde hoces.
 
Pa to mi je pričala neka dalja rođaka nije me to pretjerano interesovalo, ali očigledno da je mislila na probnu dozvolu. A znaš kako stoje stvari sa ženama i automobilima :lol:
 
Probna vozacka se dobije cim krener na casove, odmah prvih dana. I onda dok ides na casove onda mozes voziti sa nekim ko je preko 21 godinu star. To znam jer moj najbolji drug je nedavno polagao, vozio je samnom pre nego sto je dobio vozacku.
 
borisbg:
Cuo sam da u Americi obuku mozes da vozis sa svojim autom, i da mozes da izlazis na polaganje i 10 puta dnevno. Dodjes u auto skolu, kazes dosao sam da polazem, riba ti da test kaze imas 45 min, ako padnes, samo kazes hocu opet i tako mozes ceo dan.
mozes ti i u Srbiji da obuku vozis sa svojim autom... dok te ne uvate :lol: da vozis bez dozvolu
 
68Charger440:
U Americi mozes polagati kad napunis 15 godina, ali nemozes voziti pre 16-ste. Ako si preko 18 ili 21 nisam sad siguran onda nemoras da ides u auto skolu, onda samo odes u DMV i uzmes test, kasnije i voznju i dobijes vozacku.
ALI ako si ispod tih godina (vecina njih polaze u 16-stoj, leto pre nego sto se krene u high school). Moras uzeti casove, bilo preko skole ili privatno. Preko skole je nekoliko meseci, velik broj sati voznje i trebas uzeti i pisani i vozacki test. Medjutim, ako ides privatno (kao sto sam ja isao) ides 6 sedmica na casove (6 sati sedmicno), trebas imati samo 6 sati voznje i nemoras uopste pisani test uzeti (samo vozacki).

I nije istina da mozes polagati i 10 puta dnevno. Ako padnes prvi put moras cekati 2 dana da bi opet uzeo test.

Ako ides u auto skolu, onda koristis njihove aute. Ko ide preko skole uci samo automatika da vozi. Ko ide privatno uci i automatika i manualnog da vozi. Ko ima preko 18/21 godinu (nisam siguran dali je 18 ili 21) nemora da ide u auto skolu i on test polaze na svom autu. Preko skole je dosta jeftinije (nekih $70), dok privatno je dosta skupo (oko $350 sam ja platio) Tako je barem bilo kad sam ja polagao (pre 5 godina).

ova ceeela beseda je ustvari bila da bi citalac zapazio recenice tipa (obratite paznju na subjekat u njima) "...Medjutim, ako ides privatno (kao sto sam ja isao)" i "oko $350 sam ja platio)" :lol: ustvari da se vidi kako je covek tavorio u tudjinovoj zemlji prljavog zapada bez nacionalnog identiteta i istorije :lol: :lol:
 
Misli sta oces, zaboli me ona stvar sta neko drugi misli i sta ce reci. Ja sam naveo svoje primere kako se moze polagati vozacki i koliko kosta, da nekaze neko da izmisljam cifre.
A razlog zasto sam imao privatno (a ne preko skole) je zato sto preko skole ima samo tokom leta i bio sam zakasnio sa registracijom i onda bi morao cekati godinu dana sto nisam nikako hteo.

by the way, kad si protiv tog " prljavog zapada bez nacionalnog identiteta i istorije" sto ti je onda avatar dodge charger, auto sa tog prljavog zapada bez nacionalnog identiteta i istorije?
 
Ma da, trebao je da polaze na yugu, i da putuje dva meseca gradskim prevozom do autoskole, ne bi li na taj nacin sacuvao dostojanstvo predaka i potvrdio ljubav prema rodnoj grudi.
 
68Charger440:
Misli sta oces, zaboli me ona stvar sta neko drugi misli i sta ce reci. Ja sam naveo svoje primere kako se moze polagati vozacki i koliko kosta, da nekaze neko da izmisljam cifre.
A razlog zasto sam imao privatno (a ne preko skole) je zato sto preko skole ima samo tokom leta i bio sam zakasnio sa registracijom i onda bi morao cekati godinu dana sto nisam nikako hteo.

by the way, kad si protiv tog " prljavog zapada bez nacionalnog identiteta i istorije" sto ti je onda avatar dodge charger, auto sa tog prljavog zapada bez nacionalnog identiteta i istorije?
zaboravio sam da stavim navodnike na prljavi zapad... i nemam nist protiv tog zapada, nemislim da su prljavi is slicno... mislim imam protiv njihove politike a ne njih - nisam extremista ko radikali i slicni njima
a i sta se ti odma palis ko indira gandi
 

Back
Top