Zora Novog Dana vol4

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
large-map-russia-plain.jpg


Иако знам да ће се ова тема свидети многима, проблематично је писати о Русији као о сили у успону. Постоје бар два разлога за то.
Први је психолошке природе и односи се на нас овде. Од свих „великих народа“ Руси су најближи Србима. Србија се због тога често обраћала Русији за помоћ – по мом мишљењу исувише често. Русија је некад помагала, чешће не. Често смо им ми били потребни па су нас злоупотребљавали. За то мање можемо кривити Русе, а више сами себе. Уосталом, свака сила ради по својим интересима, а ми гледајмо своје.
Типичан пример када нисмо гледали своје интересе је био када су комунисти, вођени из совјетске Русије, побунили народ 27. марта 1941. Срби су добили милион и по мртвих и уверење да су они изменили ток светског рата. Русија је тада имала пакт са Немачком, и тај пакт није напустила. Руска дипломатија је увек била опасна.

Russia.jpg


Други разлог су проблеми које Русија још увек има. Футуролози ЦИА не узимају Русију међу силе које ће угрозити америчку хегемонију. Наравно, има ту и психолошких разлога – можда не желе да признају да нису потпуно угушили бившег непријатеља. Силе које су по њима прави изазивачи су Кина, Индија, Бразил, чак и Индонезија. Ова последња држава ће вероватно бити предмет посебног проучавања.
У време Јелцина Русија се умало није распала. Први чеченски рат је показао докле је дошла пропаст Русије. Путин је доста тога поправио, али безбедносни проблеми и даље постоје – што смо видели прошле године у Беслану.
Економски и по питању корупције Русија сада много боље стоји него пре. Русија има преко 100 милијарди долара девизних резерви. Ипак, демографски проблеми су прилично велики – скоро на нивоу угроженијих европских земаља.

Русија ипак има предности. Једна од њих је висока технологија – посебно војна. У неким областима Русија је тренутно једина алтернатива Америци. Русија може продавати своје оружје „отпадничким државама“ (које онда узнемиравају империјалисте) или силама у успону, као што су Кина, Индија или Бразил.
Друга велика предност Русије су огромни природни ресурси са којима располаже. Русија може и већ користи енергију као полугу своје моћи и геополитичких интереса.
Ако опстане, Русија може бити језичак на ваги који ће одлучити између преваге Европе или Кине. Ако се ипак распадне (а бројни притисци и даље постоје) Русија ће тиме постати плен за једну или обе своје суседне силе. Русија покрива огромна пространства Евроазије – простора на коме стратешки мислиоци НСП-а Кисинџер и Бжежински постављају шаховску таблу будућности.
 
За брата пагана, да гризе руку док ми ''ликујемо Кини'', још пар слика из НР Кине која ''нема средњу класу'' и у којој људи живе к'о ''пацови''

bol03.jpg

img0038.jpg

vis01.jpg

vis03.jpg



P. S. Пагане, ово је све дело србомрзаца и црвених азијских шпијуна који раде о глави Србији. :lol:
Да би се смирио, погодно би било да принесеш још коју жртву Перуну, а можда и да се исповедиш у ЛДП-у Чеде са ознаком стромфронта - келтским крстом, или да приступиш ''Белом братству'' (како си једном навео).

Закључак: Немојте се интересовати ни за шта што није изворно расно племенско српско - дело је антисрбина (the form itself sounds familiar ?) ;)

Уздравље ! За 15 година ће ти можда бити јасно али касно

:mrgreen:
 
Ову слику би увек требало истицати кад год ЛДП почне да трабуња о некаквој националној, верској и расној трпељивости. Погледај овог поред њега у Алфа јаши. Страшно !

Душе, могао би и да прочиташ негде запис БаДиЂевог говора са Зоранове сахране, оно о Европи (напредним снагама) и онима прошлог доба који хоће да одведу Србију на онај ''већи, назадни, примитивнији'' континент.
Говор министра правде једне савремене земље ?! Ужас !

Кад је Ђинђић отишао, оставио је за собом гомилу неспособњаковића, исфрустрираних који нису могли никако нигде да се нађу....... гостују свуда где могу да се излају на сва звона, тако да су редовни гости РТЦГ са БК-В.
Лично и ове из Стормфронта више ценим него ове љигаве чедисте који се крију под капом свега. Први су барем with balls а други су "ballless" :lol:
 
Elvin:
jer ovo desno ceda antic?

mnogo lici na njega...

Јесте Чеда Антић, што оно кажу - свака странка има свога Чеду.

Zarathustra:
Ову слику би увек требало истицати кад год ЛДП почне да трабуња о некаквој националној, верској и расној трпељивости. Погледај овог поред њега у Алфа јаши. Страшно !

Душе, могао би и да прочиташ негде запис БаДиЂевог говора са Зоранове сахране, оно о Европи (напредним снагама) и онима прошлог доба који хоће да одведу Србију на онај ''већи, назадни, примитивнији'' континент.
Говор министра правде једне савремене земље ?! Ужас !

Кад је Ђинђић отишао, оставио је за собом гомилу неспособњаковића, исфрустрираних који нису могли никако нигде да се нађу....... гостују свуда где могу да се излају на сва звона, тако да су редовни гости РТЦГ са БК-В.
Лично и ове из Стормфронта више ценим него ове љигаве чедисте који се крију под капом свега. Први су барем with balls а други су "ballless" :lol:

Због таквих као што је БаДиЂ који и пре него што отворе уста неког извреЏају, као и због оних који ће за пар месеци покренути кампању да се одрекнемо суверенитета над Косовом, па онда радосно запнемо и испунимо преостаких 358 ставки како бисмо "ушли у Европу" негде 3018, ја сам покренуо циклус "Зора Новог Дана".
Европа & Америка имају алтернативу.

Стормфронташи бар искрено кажу шта желе, ови се крија иза демонократије и демонохришћанства. Уосталом, и са Хитлером и Стаљином си бар знао на чему си...
Ђинђић је покренуо масу лоших ствари, али је био Тата за ове што се крију иза његовог гроба.
 
Duh Sekire:
Због таквих као што је БаДиЂ који и пре него што отворе уста неког извреЏају, као и због оних који ће за пар месеци покренути кампању да се одрекнемо суверенитета над Косовом, па онда радосно запнемо и испунимо преостаких 358 ставки како бисмо "ушли у Европу" негде 3018, ја сам покренуо циклус "Зора Новог Дана".

Па видим ових дана на ХРТ-у како Хрвати реагују на захтеве старих чланица ЕУ - Италије, Аустрије и Немачке да им се врати или исплати отета, национализована имовина. Поготво болно на то реагују у Истри.

Шта мислиш како би реаговали ови наши у Војводини на такав захтев фолксдојчера и Јеша за коју годину ??

....ваљало би размислити мало и о томе.
 
Zarathustra:
[
P. S. Пагане, ово је све дело србомрзаца и црвених азијских шпијуна који раде о глави Србији. :lol:
Да би се смирио, погодно би било да принесеш још коју жртву Перуну, а можда и да се исповедиш у ЛДП-у Чеде са ознаком стромфронта - келтским крстом, или да приступиш ''Белом братству'' (како си једном навео).
:[/size]
shta hoces od mene?jesam li te pominjao uopste?mislim da si nacional-turbo-********* pa si nashao kao nesto da me prozivash...al ti je fora,skini mi se ako ne mozes civilizovano da razgovarash...i *ebi se sa kinezima i ti i ostali koji se pale na njih
a kao vrhunaci ironije stavio si sliku rassela crow-a iz romper stompera...stvarno nemas pojma ni o chemu
p.s.ti si bio normalan na forumu,ne znam koji ti je ***** pa si reshio da se ovako samnom razrachunavash...video si od nekog,pa kazes,ajd i ja da se promangupiram po forumu,da ne kazu da sam ****
 
Zarathustra:
Ma nemam ništa lično protiv tebe, daj iskuliraj se !
Ovo je samo virtuelni forum, malo se prozivamo, ništa lično. ;)

Video sam da burno reaguješ na Kineze, pa sam mislio da si alergičan ;) 8)

ok,nema ljutish...dobijem nervni napad kad cujem za kineze.. :( :( :( :( :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

i vidim skinuo si romper stompera.kaze rasel:"zuti majmuni ima ih na hiljade!!!!!"
 
Ne pričaj napamet, pa isti Bertrand Russel kaže : "Najzad je došlo vreme da Zapad prizna Kini jednakost što postaje istorijska neminovnost". Da te podsetim Russel i Dewey su obrazovali velikog kineskog intelektualca Hu Ša pod uticajem američkog i zapadnog pragmatizma i instrumentalizma.
Nisu oni baš takvi kako ih ti zamišljaš. :cool:

Čudi me da jedan pagan kao ti ima toliko mržnje prema njima. :(
Kod njih imaš sačuvane najstarije i najpaganskije obrede u istoriji čovečanstva koji se protežu još od pre 4000 godina do danas bez diskontinuiteta. Znači, veliki tradicionalisti.

Zar to nije za pohvalu ?
 

Back
Top