VRLINE I MANE....

sjenka:
Ko im je kriv kad su ozenjeni tako da moraju svaki dan na internet forum hahaha


Na pochetku teme pisale su o meni , pa sam ja to izbrisao da ne bude kao MALI OGLAS.
.JEDAN KOMPJUTER A CHETVORO LJUDI....Neznam ali pohvaljujem te za prosvetljenje
za ovaj forum..Stupih na njega da neshto nauchim ostale ili da podelim svoju mudrost ali
ostah neshvatjen..Zamisli da pochnem da se hvalim da znam 8 jezika....Tvoj odgovor me je inicirao na jedno pitanje: sluzili li ovaj forum samo neozenjenima koji traze svog para?
Prilichno sam skeptik , ne verujem nikom , pa tako nova poznanstva POGOTVO PREKO
FORUMA...Otkud znam ko si ti ? Mada ja imam shesto chulo pa brzo provalim ljude i
njihove osobine...
 
Psihologue:
Tema je glupa jer nema mesta psovkama i uvredama na rachun drugih...
Na takvu temu ja na Krstarici još nisam naletela za ovih godinu i nešto dana. Kao ni na drugim Forumima. To je tako ljudski, i savršeno nebitna stvar, ukoliko ostaje u razumnim, ljudskim, granicama.
Psihologue:
Pishi o sebi Antun Tune ako
ti je tema glupa , ti pishi o svojim glupostima , da bi se uklopio u situaciju...
Ovo je ozbiljna situacija u kojoj se ne snalazish ok..
Ovo se tiče prozvanog, pa mogu samo sa strane da dam komentar: čim je neko nešto postovao, znači da ima šta da kaže na 'zadatu temu'.
Psihologue:
Vrline i mane su osnov svih medjuljudskih odnosa a najvishe nesporazuma i negativnosti dolazi iz
nepoznavanja...
Tačno, i upravo zbog toga ne vidim prostora za jednu ovakvu temu ovde. Na Prirodnim naukama imaš podforum Psihologija, pa se razmaši.
 
Sad malo citam ...ovo ovde...shatro filozofija,vrline i mane...bla bla bla...i setih se jednog ludaka koji je sluzio kad i ja i lezao zajedno samnom u bolnici. Ti si me Samatha pozitivno isprivocirala.:lol:
I pricamo nesto...i on kaze...ja sam kapetanov psiholog.:lol:
Kako to?
Pa lepo,kaze on...kad se moj kapetan iznervira i pocne da pizzdi,urla,vristi,divlja ja mu samo kazem: Kapetane,pricajte mi o vasoj majci. :lol: :lol:
 
Psihologue:
Tema je glupa jer nema mesta psovkama i uvredama na rachun drugih...Pishi o sebi Antun Tune ako
ti je tema glupa , ti pishi o svojim glupostima , da bi se uklopio u situaciju...
Ovo je ozbiljna situacija u kojoj se ne snalazish ok..
Vrline i mane su osnov svih medjuljudskih odnosa a najvishe nesporazuma i negativnosti dolazi iz
nepoznavanja...

ja sam samo rekao da je tema glupa....nije da sam ti uvredio chedo il neshto....no dobro neki ljudi su takvi....nego u vezi toga shto reche da nisam spreman da pricham o ozbiljnim stvarima....i da ne razumem....i da pishem gluposti i tako neshto kojeshta....ja sam rekao da je tema glupa....chak sam odgovorio na pitanja....al si ti to shvatio kao lupetanjeeeee....e sad...evo tvoje teme pomalo secirane....

"Smete li da priznate svoje mane ? ".....ja sam napisao da....to je pitanje na mestu

"Shta smatrate svojim vrlinama?"....i na ovo sam odgovorio iako je pitanje na nivou lexikona iz osnovne...al ok mozhe prodje

"Koji je pravi odnos vrlina i mana.."....odnos?....tipa e ja imam 5 : 4 za mane...il 70% vrline 30% mane....kakav odnos prika?

Shta kazu drugi o vama?" ....na ovo sam odgovoorio pitaj druge....i bio sam potpuno u pravu....jer to je jedini logichan odgovor...recimi jel ti pitash ljude oko sebe "e shta vi mislite o meni?"....il ti oni prosto kazhu "e ja mislim da si ovakav....a mislim da ti je ovo mana....a ja da je ono vrlina"?????

Koliko ste samokritichni?"....da pishem kako sam samokritichan?.....el to pomalo narcisoidno?....mislim sad tju ja da pishem kada sam i kako prekorio sebe...."well i learned something today"....da pishem koliko sam samokritichan?....

Kakve tudje mane prihvatate?"....i na ovo pitanje sam dao odgovor...neshto tipa zavisi od ljudi....i bio sam u pravu....dakle ne smeta mi kod nekog druga shto mu smrde noge....al bi mi smetalo kod recimo devojke....il ne smeta mi shto moj stric viche kad pricha....al mi bi mi smetalo da to chini moja naprimer majka...dakle arshini ne mogu biti jednaki za prihvatanje mana roditelja i recimo drugova il chega vetj....dakle pitanje je glupo....morash priznati da je ovo bash loshe....

Da li znate da oblikujete tudje mane da budu prihvatljive?"....ok na ovo mozhe da se odgovori sa da ili ne....

i sad mi reci....dal sam ja ovo shvatio ozbiljno.....i dal je tvoja tema glupa il nije??????

dragi gospodine....
 
Tuzni_patak:
Ljubav nije kad te želim posedovati, već kad od tebe posedovan želim biti.

A za igru klikera oko rupe nije potrebna neka filozofija, samo pozoveš one koju su radi da se igraju. Tako je bilo kad sam bio dete.

Podrazumeva se i da ta osoba isto misli. Onda niko nikog ne poseduje i to je najbolje.
 
Nasli smo najvetju manu u jednoj vezi a to se zove : POSEDOVANJE...
POSEDOVANJE ILI KONTROLA
Imao sam prilike biti kontrolisan duze vreme..U pochetku beshe lepo kad uvidish koliko se ona
brine o meni ali kasnije ta briga preshla i na ulicu..Ne mozesh pogledati u drugom pravcu, notju
iznenadni obilasci ..Pitanje je sad KONTROLA ,POSEDOVANJE ILI BOLESNA LJUBOMORA?
 
U pochetku beshe ljubav , pa shesto chulo nije bilo potrebno ,a pravo da TI kazem sad kad razmislim
verovatno sam bio iskljuchio sve mogutje sive tjelije ...A i vremenska distanca deshavanja mi govori da
bejah u povoju sa svojim mogutjnostima..
Odgovoritju na svako tvoje postavljeno pitanje i iskomentarisatju ama bash sve postavljeno o tebe...
I to tako chinish prema meni .. to je ok..cenim ...
 
Jao, jao, kako sad pisati o tome...Pa da, stvarno, ako pishemo o svojim vrlinama i manama, to znachi da poznajemo sebe...Super, zatvorite sve psihologue i ''neuropsihologue''ordinacije...Objektivnost, kao majka prema voljenom chedu...Ah, ovo je forum, a ja gledam svaki dan reklame o divama, zvezdama, pevachicama, krpicama,uloshcima, kafi , deterdzentu koji nemaju mana...Iz chasopisa, koji sluze za oblaganje ladica i motanje jaja, odavno se u mozgu formirala lokalna deponija/tj. skladishte , kako treba misliti, govoriti, pa treba savrshen biti, pa vishe nam odumiru centri za''ispitivanje'', te je dovoljno pogledati ambalazu i slushati tekst da znamo ko je ko...naravno''dobar marketing chuda chini''...hm...ja sam dobra, iskrena, vedra, nasmejana...ne kradem, ne lazem(ozeni me, ozeni me bla-bla)...ako mi se sutra zivot okrene za 359 stepeni i potonem u blato ili odem na vrh...kako sad da promenim izjavu...ako mi se druge osobine''ispolje'', ispashce da ne poznajem sebe, prevrtljivica jedna...Shta ako napishem''ja NISAM BASH DOBRA osoba''...Da li ce to uneti nemir ili ce neko shvatiti, da tezim dobru i''dobro''me chini sretnom, ali nek me se pripazi, jer ne svesno ili svesno (ako branim sebe i svoje interese) moram da zapostavim dobrotu ili da cu da''kopam ochi'', ako me napadne...Da sam dobra, teshko bi to mogla...Ali zato npr, teta koja me kandzom zagrebala po dushi, uvek govori:''Ja sam dobra, ja nikad nikog nisam uvredila, a drugi su mene bla-bla''i ja sam to stvarno mislila(na pochetku).''mrave ja te nikad ne bi zgazila'', ali da li je dobro uchiniti sve da neko drugi''ugazi u mravinjak''i reci mravu''ja nista nemam s tim''. Shta drugi kazu o meni...Hehehe, da pitam majchicu dragu, shta bi rekla?...Zavisi da li ''ja zavisim od njih''ili ''oni od mene''i koliko ce uopshte ukljuchiti mozak da misle i koliko me uopshte poznaju i u kojim situacijama su me gledali. Jesu li ziveli sa mnom u ''toplom domu'', da vide kakav mi je izraz lica kad se probudim ili kad mi je fitilj kratak...ili ce me pochastiti sa frazama''iz gledanja u sholju'', prvenstveno da bi sami ostali ''dobri i fini''ili da bi slichno dobili zauzvrat...Naravno, tema je odlichna...jer kad vidish shta ti neko pishe, odma' ti postane jasnije ONO SHTO NIJE NAPISAO...I, naravno ja sam izgubljen sluchaj, kad sam u takvoj konfuziji da ne znam odmah izrecitovati svoje vrline i mane...Ali, ja sam Gljiva (reche ludak), pa za mene ne vazi...
 
Nisam htela da zvučim kao zen-lik. Nego stvarno mislim da svaka vrlina može imati u određenim situacijama učinak najgore mane. I obrnuto.
A efekti/posledice se broje, zar ne?
 
Psihologue
Registrovan korisnik

Psihologue-ov/in Avatar

Učlanjen:: 11.11.2005.
Poruke: 582

Podrazumevano vrline i mane
Na ovakvim temama kapiram koliko je ko zreo i ustvari ko je ko.Smislitju josh provokativnih i glupih tema.Nemoj se nalaziti
u njima jer po ovom poslednjem odgovoru si mi sve rekao na
lep nachin...Poenta mi je shto vishe isprovocirati uchesnike
zbog mojih radova o temperamentu lichnosti...Mi smo samo
tu usput...NA LJISU je mnogo prepucavanja i teme se brzo
stopiraju...

POZDRAV od prvog lica ordinacije..

bum....otvorim ja pp...kad ono....choek mi pishe....sad kolko je s uqsom da ovo postujem a kolko nije....to je disqtabilno....al ja svejedno to chinim....ok kapiram zvaq da si neko ko se bavi nekakvim istrazhivanjem....ne gutam je....al kapiram shta si teo retji....al shta ima s celom prichom ljis?....mislim ko je pominjao ljis?....mi smo samo tu usput?....pishesh ovde da "A OVAKVE ODGOVORE ANTUN TUNE Chista 10 . ISKOMENTARISACU DRUGI DAN. SVE JE
OVO JAKO POZITIVNO.Tena je onakva kakvom je vidish...Nepostoje glupa pitanja vetj odgovori.." ne postoje glupa pitanja vetj samo glupi odgovori??????.....

a meni pishesh "Na ovakvim temama kapiram koliko je ko zreo i ustvari ko je ko.Smislitju josh provokativnih i glupih tema.Nemoj se nalaziti"......i ti tjesh meni sad da kazhesh da ti samo radish istrazhivanje???....bestraga mu glava....pa ti si genije ....hahaha....koji njpa....
 
sve je ovo jako pozitivno....lol.....bash si neki ultra pshiho istrazhivach....hahaha....emuu....shto ne stavi nik HeX?.....il 22malj?....nego sad ti radish istrazhivanje i stavio si nik psihologue il kako vetj....i kao mi smo sad svi ovce....i beee beee beeee.....hahha
 
Korektno je da se tema iz socialne psihologije zbudži pod "Filozofiju", kad već čika Krstaričar nije otvorio odgvorajući Forum.

Filozofi smaraju, a ljudska duša i ponašanje su neiscrpne teme koje nas svakodnevno dotiču.

Ono: možeš/moraš da živiš i ako ne znaš smisao i suštinu univerzama, al ne valja ako ne umeš da prepoznaš modele ponašanja koji ti mogu naneti zlo ili usrećiti te.

Ono: prijatelj ti licemerno smešta veliko s... a ti ga ne "čitaš". Ili još gore: devojka koju tajno gotiviš te diskretno muva, a ti ništa ne kapiraš.
 
Ej ANTUN TUNE TEBI TREBA MOJA ORDINACIJA.....ha ha ha...Vidim da si povukao za sobom elitu
sa LJiSa...Mogu sad ovako do nedogled ali potruditju se da ne komentarishem vishe tvoje upadice ...
Pruzim ruku dobijem nogu sa ukusom..MISLIM DA SAM POTPUNI KRETEN...
ALi hvala ti otvorio si mi ochi o sebi..Mogu zamisliti sve ostalo...
 
-Ooooooooooo, Mr Psihologue, pa nije valjda da se naljuti na ovo ''razotkrivanje'', pa zar nije lakshe da nam kazesh da si mesar u obliznjem marketu, a taj kobni pp si poslao iz zezanja, da se Antun skloni s teme dok ne ocenish kvalitet mesa i chvaraka, na temi nam nasushnoj...(lakshe bi progutali)...(OVO SHTO PISHEM JE CHISTOKRVNA SHALA, da naznachim i neposoljena) :roll:
-Oooooooooo, Antune, shto ne napisa ovo juche da ne lupetam one debilizme margarinske filozofije u rano jutro... :roll:
-Ooooooooooo, sudbino kleta nadrljah na LJ i S zbog Jove Toshevskog, a sad na filozofiji opet neka psihologijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... :lol:
-Od danas, zjale lovim samo na regionima i kulinarstvu... :?
 
LJUDI JA SAM MESAR PAZITE SE KAD DOLAZITE U KASAPNICU!
TO JE MOJA MANA SHTO POTAJNO ZELIM DA BUDEM PSIHOLOG
A ORDINACIJA TO MI JE TOR ZA KLANJE PILITJA I PRASADI !!!!
SAD STE OKTRILI MOJU MANU , A VRLINA KOLJEM IZ PRVE!!!
 

Back
Top