pravi muski izumiru....:)

indigo

Aktivan član
Poruka
1.056
juce uvece udjem u jedan "restoran", koji je, u doba kad sam bila curetak, bio PRAVA kafancina :). tacno preko puta srednje elektrotehnicke, bio je krcat momcima koji su pili pivo i/ili lozu, pricali o fudbalu, i nabacivali se devojkama koje prolaze...

juce gledam - nesto sasvim novo: izrenovirano, nalik na italijanske kafice, a momci koji sede su "fancy", sa depiliranim rukicama (u polumraku nisam videla da li su im i obrve "preoblikovane"), piju crni zoffmann u CASI sa limuncicem, i prenemazuci se pricaju kako je "sve truuulo".... niko ispod 30 godina. devojke u okolini i ne gledaju - one gledaju njih....

onda posle mislim, gde se dedose one dase, koje su bez zazora startovale cure, koje su imale (danas tako ludu) ideju da zenu treba stititi, braniti, brinuti se o njoj, koji su bili spremni da lopataju ugalj i nose sporete da zarade za porodicu, za koje je svaleracija bila sramota, a eventualno "montiranje" bezobraznika koji napada zenu ili dete nuzna potreba....? koji umeju da promene tocak na kolima, koji se kupaju redovno (bez samo zalivanja koficom muskog parfema), koji se dobro osecaju i sjajno nose ono u sta su obuceni, sta god to bilo, koji mogu (i hoce) da "bace na rame" dzak cementa?

gde se dedose samouvereni tipovi sa brkovima iz moje mladosti, koji se ne puderisu i ne koriste labello, koji su bili spremni, i mogli i umeli da stvore porodicu, da vode porodicu, da je shvate kao "osnovnu celiju drustva", i svoju sopstvenu "bazu", a - pre svoje 50-te godine? :)

gde se dedose muski koji zele potomstvo, koji smatraju da su zene ranjiva bica, da je za decu potreban i otac, da nije mudro razvesti se kad zaljubljenost prodje?

vidjate li vi to jos?
mislim, da imaju manje od 40 godina :).

ili se ja varam? :)

 
Previše provodiš sama večeri po restoranima, bivšim "kafančugama". Kada bi imala nekog pored sebe (što ne podrazumeva samo fizičku prisutnost), apsolutno bi ti bilo nevažno da li neko od nepoznatih prisutnih muškaraca ima depilirane ruke i da li zna da promeni gumu na automobilu...
Zauzeti su pravi muškarci, kao što prave žene imaju nekog pored sebe. Tu su tvoji "bivši pravi muškarci", samo više ne izlazite na ista mesta. Nigde nisu nestali.
A gde si ti?
 
anakin,
salu na stranu, ja znam mnoge takve u svojoj generaciji, ali ne znam sta se zbiva sa mladjima. vidjam i u toj generaciji (do 30), takve kakve sam opisala, ali nisu "gradska deca".... imam utisak da je u tome fazon. pocev od mog (brkatog, zaista :) ) muza, mnogih ljudi koje vidjam na poslu, mog matorog, raznih prijatelja, rodjaka, svi su slicni kao ovi "brkati", ali niko nije ispod 40 godina... bas mi se cini kako su nekada SVI momci bili vise...patrijarhalni? ili sta?

mislis da se to moze steci vremenom? aj' ti si mladja, u toku si :).

 
Julian_Duranona:
"... Najbolji momci sa korzoa, mladi lavovi,
mangupi, ugursuzi,
sad su šoferi, magacioneri,
kriju ih mračni bircuzi..."

juliane,
malo sala, malo zbilja, nagori djaci iz moje generacije su danas najuspesniji ljudi :). casni izuzeci....

a znas kako je moj vencani kum uvek govorio: dobre devojke su dobre, al' su nevaljale jos bolje...LOL. mozda to vazi i za muske? :)
 
onda posle mislim, gde se dedose one dase, koje su bez zazora startovale cure, koje su imale (danas tako ludu) ideju da zenu treba stititi, braniti, brinuti se o njoj, koji su bili spremni da lopataju ugalj i nose sporete da zarade za porodicu, za koje je svaleracija bila sramota, a eventualno "montiranje" bezobraznika koji napada zenu ili dete nuzna potreba....? koji umeju da promene tocak na kolima, koji se kupaju redovno (bez samo zalivanja koficom muskog parfema), koji se dobro osecaju i sjajno nose ono u sta su obuceni, sta god to bilo, koji mogu (i hoce) da "bace na rame" dzak cementa?

Ја имам једног баш таквог!:wink: :)
 
ti "pravi" muskarci su sa "pravim" zenama...onim istim koje su "izumrle" :koje cute,gledaju u njih kao u boga,trpe sva sranya zbog dece i mira u kuci,vek provode pored sporeta i pelena... :(

nisu se oni promenili sami od sebe,mi smo to poprilicno isforsirale svojom emancipacijom :wink:

pa sad ti biraj,slatka: il' jare il' pare-oba tesko da moz' !
 
Da,da drage moje takvi izumiru.Nema vise pravih,ili ih je vrlo malo.Ovi danasnji koji su iole vredeli pokopani su u rusevinama sopstvenih zivota koje su im sredile lake zene,udavace,dronfulje koje su ih onako naivne uglavnom nahvatale na bebu!!!!Nema vise onih kao moj cale/laka mu zemlja/sto je 60-ih nosio farmerke,trenirao atletiku,bio odlican djak,tukao se zbog sestre,postovao svoju kao i moju majku,voleo pravdu i lepe manire.Umeo je taj da obavlja sve muske poslove,da me uci sve sto nisam znala,da me mazi po ledjima pred spavanje,da zaradi pare,da obezbedi sve za porodicu.Voleli ga ljudi i on njih,umeo svakome da pomogne i da se nadje.Znao da se uklopi u svako drustvo,razumeo se u politiku,sport,nauku,ekonomiju....i uvek,uvek nalazio resenje za svaki problemNadam se da cu jednoga dana u svojoj generaciji prepoznati bar delic PRAVOG MUSKARCA i voleti ga i diviti mu se u isto vreme!.
 
peach:
ti "pravi" muskarci su sa "pravim" zenama...onim istim koje su "izumrle" :koje cute,gledaju u njih kao u boga,trpe sva sranya zbog dece i mira u kuci,vek provode pored sporeta i pelena... :(

nisu se oni promenili sami od sebe,mi smo to poprilicno isforsirale svojom emancipacijom :wink:

pa sad ti biraj,slatka: il' jare il' pare-oba tesko da moz' !
Ima istine u ovome!!
 
peach:
ti "pravi" muskarci su sa "pravim" zenama...onim istim koje su "izumrle" :koje cute,gledaju u njih kao u boga,trpe sva sranya zbog dece i mira u kuci,vek provode pored sporeta i pelena... :(

nisu se oni promenili sami od sebe,mi smo to poprilicno isforsirale svojom emancipacijom :wink:

pa sad ti biraj,slatka: il' jare il' pare-oba tesko da moz' !
Mada kad bolje razmislim mi smo mozda MORALE da se emancipujemo pored svih tih MLAKONJA!!!
 
Pa rekoh, zgodna prilika :arrow: steta da se ne pohvalim.:razz:..imam jednog takvog..i cuvam ga i mazim ga i pazim ga...i drzim ga ko malo vode na dlanu...:razz: :razz: :razz: (Jedinstveni spoj maco i pazljivog muskarca, onako kako bas ja volim .:razz: )

Nisam verovala da cu to IKADA reci ( mislim da na njih NISI mislila , Indigo ->al,nema veze , pravi se da jesi :) )...ali, sve je manje Bakan - Boy tipova (malo modifikovanih, ne originalnih :) )...i nedostaju mi
..sve bre neki derposi ...bljaks!!.Jos malo pa ce poceti i zene da im otvaraju vrata i pridrzavaju kaput..:(

Mozda su i zene krive..ko god da je krivac -> nije jedini..

Nego, kod nas je i dobra situacija ! Na zapadu ( ja sad kao znam :wink: , a vi mi verujete na rec :) ) je tek katastrofa !!


Ipak bih ja da pohvalim nase muskarce, kad malo bolje sagledam stvari i svetski ( derpe ) trend :razz:
 
peach,
uz izvinjenje, mozda se nismo dobro razumele: ja sam mislila na - kako pikax rece - pazljive, razumne i osecajne "brkate" i sposobne muske, ne na machisticke svinje :). dakle, ne na one koji mrzeplase se i groze zena koje nisu pored sporeta, nego ih vole i ponose se njima... a ja sam, za razliku od tebe, uverena da to postoji, kako vec dame rekose - ja nasla (on mene, doduse, ali to je sekundarno :) ), ali je to bilo davno; zato pitam kako vama izgleda, jer meni nekako deluje BAS drugacija situacija.....

a svakako mi izgleda da su dame doprinele tome, yelda, jedno bez drugog ne moze...

dakle, javno mnjenje misli da su zene morale da se emancipuju pored smokljana, ili - sta? ili su se oni "smokljanizovali" pored sposobnih zena koje imaju OVOLIKA yaya? :keez:

salu na stranu, gurmanci, cestitam :) - ja sam mislila na sve ispod 40-tak godina, cini mi se :).
 
Mislim da smo se svi malo promenili.
I oni i mi.
I oni mogu da se pitaju gde su one slatke putene zene sto samo trepcu i zadivljeno gledaju, slika Merlin Monro mi je u glavi.
Kao u fizici, energija se ne moze ni stvoriti ni unistiti vec samo prelazi iz jednog oblika u drugi. Tako je i ovde. Mi smo im malo uzeli (ili nam malo dali):?:
 
peach:
ti "pravi" muskarci su sa "pravim" zenama...onim istim koje su "izumrle" :koje cute,gledaju u njih kao u boga,trpe sva sranya zbog dece i mira u kuci,vek provode pored sporeta i pelena... :(

nisu se oni promenili sami od sebe,mi smo to poprilicno isforsirale svojom emancipacijom :wink:

pa sad ti biraj,slatka: il' jare il' pare-oba tesko da moz' !
E, uze mi rech iz tastature. Mushkarci nisu imali razloga da se menjaju. Bili su zadovoljni statusom quo. A onda ih je ubila zenska emancipacija, jer zene su htele da se stvari promene. I nemoj mi
ja sam mislila na - kako pikax rece - pazljive, razumne i osecajne "brkate" i sposobne muske, ne na machisticke svinje . dakle, ne na one koji mrzeplase se i groze zena koje nisu pored sporeta, nego ih vole i ponose se njima...
jer to je samo tugaljiva idealizacija proshlosti.

Ako mene pitash, ja bih rekao da su mushkarci bolji sada... ali me u principu bash zabole. Nije moj problem.
 

Back
Top