Filmovi koji su vas najvishe potresli

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...pih...krene suza izdajica svaki put na istu scenu...ustvari dve scene u LoTR-Return of The King...
ono kao kada cika Aragorn krene sam na hordu Orkova,Trolova i ostalih shiptara uz recenicu "For Frodo..."...smrc...
ili isti film pola sata kasnije...kada isti cika izgovara recenicu "My friends...you bow to no one..." naravno ista je upucena hrabrim malim Hobbitima ...smrc x 2...bas potresno...evo...i sad sam se potresao...
 
1.Bilo jednom u Americi - Slican efekat su na mene ostavile samo knige Dostojevskog (Idiot, Karamazovi...) Jednostavno Leone je dao toliko potpun opis ljudskih sudbina da je to neverovatno. Činjenica da je to priča o promasenim životima, izneverenom prijateljstvu, neostvarenoj ljubavi i pre svega izdaji uvek me potrese pogotovu zadnjih 20 minuta filma gde De Niro otkriva da mu je prijatelj uzeo novac, ženu i ostavio ga da čitavog života misli da je on odgovoran za njegovu "navodnu smrt". Kada na kraju lik koega glumi James Woods trazi od De Nira da ga ubije jer je on jedini covek od koga bi to mogao da prihvati, govoreci mu da sada moze da mu se osveti zato sto mu je ovaj ukrao zivot, a De Nirov lik odgovara da ga ne poznaje i da je istina da je imao jednog prijatelja koga je voleo vise od ikoga na svetu ali da je on umro pre 35 godina i odlazi ostavljajuci Woods-a koji nakon toga sam izvrsava samoubistvo uskacuci u kamion za reciklazu je jedan od najemotivnijih momenata u istoriji filma.

2 Carrie - William Wylera iz 1952 sa Laurencom Olivier-om i Jennifer Jones.
Jedan od najpotresnijih filmova u jedna od najboljih uloga velikog barda Olivier-a. Film govori o sudbini coveka koji od ozenjenog uglednog bogatog gradjanina se srozava na samo dno, a razlog je ljubav prema mladjoj devojci i pritisak okoline koja dovodi do njegovog totalnog iskljucenja iz drustva
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top