Da li je Bog stvorio Zemlju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ShadowRider

Aktivan član
Poruka
1.914
DA ili NE

Tehnicki nije moguce da je bog stvorio zemlju, jer je bog bio ljudsko bice pa je vasrksnuo...Ali kad je zemlja nastala,coveka nije bilo,kad je oterao Adama i Evu,ne bi li trebalo, da se razmnozavaju savremeni ljudi,nego su se razvijali iz majmuna.

Ali razmislite o ovome:

DA LI JE BOG SA OVE PLANETE?

Napisite sta mislite
 
"У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.

Она бјеше у почетку у Бога.

Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постао што је постао.

У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.

И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе..."
 
sta sa ove planete? kakva su to debilna pitanja...ovo je moje misljenje...Bog upravlja bukvalno celim univerzumom po meni...svet je stvoren od Boga a nema da`l je on sa ove zemlje il nije,znash kako kazhe Bog je stvorio coveka prema svom obliku...

S
 
Званична наука, дакле она која нам испира мозгове већ неколико векова, без икаквих доказа тврди да је Земља настала случајно, тако што су се пре неколико милијарди година сударила два небеска тела, такозвани Велики прасак. Та теорија је толико смешна да о њој не вреди расправљати. То вам је као када бисте рекли да су књиге настале тако што је дошло до експлозије у некој штампарији. Дакле, бесмислица.

Преостају нам две опције:

1) Земља постоји одувак;

2) Земља је створена.

Када су космонаути стигли на Месец очекивали су да ће тамо затећи свемирску прашину дебљине неколико метара, пошто су веровали у еволуцију која тврди да је наш Сунчев систем настао пре неколико милијарди година. Дакле, претпостављали су да је за тај период на Месец нападало толико прашине да ће се они давити у њој. Када су се спустили, јавили су бази да је свемирска прашина толике дебљине да остају трагови тамо где они кроче. Свемирска прашина је била дебљине неколико САНТИМЕТАРА, а не метара као што су научници-еволуционисти очекивали. Замислите да Земља, а самим тим и Месец, и све остале планете у нашем систему, постоје одувек. Колика би тек онда количина прашине требало да буде на Месецу?

Према томе, Земља не постоји одувек. Она је СТВОРЕНА у једном тренутку, и то у не тако давној прошлости. Постоји наука која то изучава, а она се зове КРЕАЦИОНИЗАМ, односно наука о стварању. Научно објашњење се у потпуности слаже са оним што је написано у Библији:

У ПОЧЕТКУ СТВОРИ БОГ НЕБО И ЗЕМЉУ.

Ово је једина могућа опција.
 
Pobunjenik:
Званична наука, дакле она која нам испира мозгове већ неколико векова, без икаквих доказа тврди да је Земља настала случајно, тако што су се пре неколико милијарди година сударила два небеска тела, такозвани Велики прасак.

1.stvar
ovo pokazuje koliko se razumes u tu 'zvanicnu nauku koja nam ispira mozgove'.
Veliki prasak nije sudar nikakva 2 dela, a najmanje pocetna tacka u razvitku Zemlje.

2.stvar
o kakvim metrima prasine ti govoris na mesecu??? prvo, to je kao sto i kazes 'prasina', drugo, mesec ima toliko slabu gravitaciju, da bi udarac malo jaceg meteora mogao da 'lansira' tu finu prasinicu u mesecevu orbitu....
 
I da dopunim ovo sta je Obersturmfuehrer rekao
3. Procena o toliko prasine na Mesecu je zasnovana na netacnim podacima o kolicini svemirske prasine koja pada na Zemlju. Podaci su dobijeni tako sto se neko popeo na vrh planine i tamo merio koliko prasine pada pretpostavljajuci da je tu mali uticaj zemaljske prasine.
Kad se uzmu savremeni podaci, izmereni u svemiru, onda problem nestaje.
To su i kreacionisti davno priznali pa ako vec gubite vreme citajuci njihove "dokaze" onda bar pratite njihove najnovije radove a ne samo ono sta su pisali pre 50 godina.
 
ShadowRider:
DA ili NE

Tehnicki nije moguce da je bog stvorio zemlju, jer je bog bio ljudsko bice pa je vasrksnuo...Ali kad je zemlja nastala,coveka nije bilo,kad je oterao Adama i Evu,ne bi li trebalo, da se razmnozavaju savremeni ljudi,nego su se razvijali iz majmuna.

Ali razmislite o ovome:

DA LI JE BOG SA OVE PLANETE?

Napisite sta mislite

kako to bog je bio ljudsko bitje pa vaskrso?...

mislim da bog postoji i da je super ql....i da ima puno kesha i da yebe samo zhene koje su namazane max factorom....i da je sav bradat i da nosi neke sandale....
 
@Pobunjenik
Pokazao si koliko ti je znanje o bilo chemu.Uostalom,iz nasheg isqstva,sve shto ima pochetak ima i kraj,a sve shto postoji mora da ima pochetak.Prema tome,nishta ne mozhe oduvek da postoji.A u teoriju velikog praska se ochigledno ne razumesh i zato nemoj da razglabash o tome nego se malo vishe informishi.I da,btw,zvanichno nauchno tvrdjenje je da je Zemlja i solarni sistem mator oko...pa da vas ne lazhem 5 milijardi god.Dakle...jel to skoro?
Ja u principu verujem u boga ali imam jednu smetnju.Shta je bog radio 8 milijardi godina pre nego shto je stvorio nas?Mozhda druge civilizacije?Ali,zar ne pishe u bibliji da smo mi jedina rasa?
To mi je jedino problematichno,i mnogi su davali odgovor na to citirajutji Denikenove teorije i objashnjenja...ali sve mi to deluje veoma labavo.Mada ne iskljuchujem da se moglo desiti da smo posetjeni od strane nekih bitja pre mnogo godina,ali chak i da jesmo mislim da bi to vishe lichilo na ono iz Odiseje nego bilo shta drugo.
 
@ShadowRider
Mogu ti ja definisati tu rec iz verske perspektive, ali mislim da je to besmisleno..

"Shta je bog radio 8 milijardi godina pre nego shto je stvorio nas?"
Ovo mi ide u potpis :> Jedno od najboljih pitanja koje sam cuo u zadnje vreme.. bravo care :>
 
Oximoron:
@Pobunjenik
Pokazao si koliko ti je znanje o bilo chemu.

Ма шта ми наприча.

Uostalom,iz nasheg isqstva,sve shto ima pochetak ima i kraj...

То је тако у нашем ограниченом уму, јер нам није дато да схватимо шта је то време, простор и вечност. Ограничени смо, и не можемо да разумемо како то да Творац постоји одувек.

A u teoriju velikog praska se ochigledno ne razumesh i zato nemoj da razglabash o tome nego se malo vishe informishi.

То је твоје субјективно мишљење, што не мора да значи да је и тачно.

Shta je bog radio 8 milijardi godina pre nego shto je stvorio nas?

Кога то нас? Овде се говори о стварању Земље, а не људског рода. Узгред, одакле ти податак је Земља створена пре 8 милијарди година? То је паушална тврдња еволуциониста који када нешто не знају онда тако измисле, да не кажем лупе, и то постане апсолутна истина, а људи који у то не верују се проглашавају примитивцима, заосталим и сујеверним будалама. Озбиљни научници су утврдили да је Земља стара свега неколико хиљада година. По српском календару, наша планета је створена пре 6514 година.

Ali,zar ne pishe u bibliji da smo mi jedina rasa?

Наравно да не пише. Види се да ниси читао Библију, јер тамо јасно пише да смо створени од стране једне друге расе.
 
@Pobunjenik

ok, ne radi se o osam milijardi godina nego o nesto manje (4,5 milijarde godina)
Evolucionisti ne 'odvale' nesto, nego su njihovi dokazi zasnovani na cinjenicama, a ne na tome sta pise u bibliji. Biblija je mozda zanimljiva za citanje, ali nikako se ne moze uzeti kao naucni dokaz.
E sad, koji to 'ozbiljni' naucnici tvrde da je zemlja stara nekoliko hiljada godina, i kojim su metodama to utvrdili???
Ja kazem da se startost objekata utvrdjuje metodom C-14 koja je prilicno pouzdana i siroko prihvacena. Dakle, na koji nacin je utvrdjena starost zemlje od par hiljada godina?
 
Ljudi ja ne verujem u boga i ta sranja.

Ljudi su izmislili rec bog jer nisu znali kako drugacije da objasne pojave kise vetra itd.

E a ovo danas sto se prica o bogu kao dobri idu u raj a losi u pakao to su rekli da bi ljude drzali u strahu da ne urade nesto lose.


Tako da....

A evo zasto ja ne verujem u njega:


Kao prvo ako je bog toliko dobar i pomaze svima sto ne pomogne deci u Africi,Indiji i u ostalim zemljama.Svaki dan tamo deca umiru.


Jos Aerikanci na njima vrse eksperimente ko zna sta im rade i sad vi recite rec BOG da sve spasava.



Ako bog postoji sto ne zaustavi sve ove ratove.Koliko nevinih ljudi samo pogine!



Eto moje misljenje o BOGU.


Tako da nemam sta ni da pricam da je bog stvorio zemlju.


Jer ne postoji!!!
 
AMA bre covece...razumes li ti da SVETSKA NAUKA AMA BAS NISTA NIJE DOKAZALA CAK NI 50% OD NJIHOVOG TVRDJENJA...Oximoron po tvojim zakljuchcima vidi se koliki si vernik,a da po bibliji tachno je da ne postoji druga rasa...sem nas...i naravno nikad mi se nije dogodilo da me otmu ili da sidju ispred moje kuce...kad se to bude desilo pushtam veru i idem u nauchnike...zdr

S
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top