Panicni strah od porodjaja

mona_liza

Početnik
Poruka
50
Zapravo mnoge devojke (zene) imaju strah od porodjaja...
Sta mislite o tome? Ali ne onaj obican strah nego ono kada pri pomislli na porodjaj pocne da te hvata panika...ali stvarno....

znam da to svakakako ceka skoro svako zensko bice, ali ipak-.....

Da li sam jedina ??? hmm... moguce
 
Ma nisi jedina, ali samo opusteno. Mislim lako je meni da to kazem, a mogu da zamislim kako se ti osecas. Ja sam imala jako tezak porodjaj, porodila sam se nenadano pre vremena u 7. mesecu. E sad zamisli frke i panike, svi jure, u trku se oblace u ona zelena odela za hitnu operaciju, par sekundi pre toga konstantovano da se bebini tonovi ne cuju, ona poprecena, prirodan porodjaj nemoguc, ja otvorena skroz. Ja lezim na onim kolicima, sva u suzama, panici i molim boga da mi se dete rodi zivo. I rodila se, doduse jako mala, ali sada vec divna devojcica od skoro 4 godine. Nemoj paniciti, doktor je tu, sve ce biti u redu, oni te prate i mislim da mogu da predvide nepredvidjene situacije. Misli na to malo bice koje ces roditi, i neces osecati strah. Samo budi pozitivna, nemoj misliti, da li ce me boleti, koliko ce me boleti, mene je bolelo sve, ali sam samo mislila da se rodi zivo i zdravo. Mislim da kad krenu bolovi (ja sam se porodila na carski, tako da nisam dostigla one najgore bolove), zaboravis na sve, gledas samo da to sto pre prodje, a kad ga/je ugledas i cujes plac.... e to je radost! Sretno i bez panike.
P.S. Cula sam od nekih zena koje su se poradjale, da je bilo panicarki, da panikom mozes da ugrozis bebu, i da babice itekako znaju i samarcinu da zavale da te urazume!
 
Daleko od toga da si jedina, slicno se i ja osecam kad pocnem da unapred dozivljavam tu situaciju, iako jos nisam ni trudna. Ali ipak imam neki predosecaj kad se budemo suocile sa tim, da ce biti drugacije, da ce najvaznije biti da beba bude dobro, da se sve sto pre zavrsi , da se sto pre izadje kuci i tako to. Znas kako kazu da priroda puno toga sredi prilikom tog dogadjaja, a sad ono sto se mora izdrzati mora...
I sta god da ti se desava znaj da nisi ti prva koja to dozivljava, bilo je jos kukavica koje su sad srecne mame... Pozdrav
 
Слажем се!
Ја сам се својевремено зарекла да никада нећу имати децу, баш због тог паничног страха!
Сад имам 2 клинца, порођаји су протекли веома лако, с тим да сам ја у глави већ "рашчистила" са неким стварима.
Само опуштено, мирно, штавише, не лупај главицу којекаквим глупостима, кад дође до тога онда је дошло, али и брзо прође. Сигурно знаш да се женин организам спреми за тај тренутак, тако да ту природа чини своје.
У суштини, свако је то доживео на свој начин, тако да не мора да значи да ће се теби исто догодити. Само мисли на бебу и тренутак када ће ти је ставити на груди да је пољубиш (као што су мени урадили)!
Срећно!
 
Ja imam devojcicu, u januaru puni 16...
I ja sam se plasila porodjaja, hoce li me boleti, hoce li bebica biti zdrava i normalna, hocu li imati mleka?
Mislim da nema zene koja se ne boji... neka vise, neka manje.
Bolelo me je jako, ali sve to prodje cim bebica izadje, to sigurno znas.

Nikada necu zaboraviti prvu vizitu, kada je lekarka cestitajuci nam bebce, izmedju ostalog, nama porodiljama - rekla: "Videcete da porodjaj nije nista, tek sada pocinje ono pravo..."
Sve u svemu, samo opusteno i mirno, panika - NIKAKO.
Sve najbolje!
 
Ako ti je za utehu, mnoge žene za koje znam da su imale paničan strah od porodjaja su nakon istog rekle: pa ovo nije ništa strašno ... sa druge strane, žene koje nisu uopšte imale strah od porodjaja su se nakon istog zarekle da je sa seksom gotovo za sva vremena.
Ja spadam u ovu drugu kategoriju.
Naravno, nisam održala reč :mrgreen:
 
Ово сам већ написала на једној теми раније:
Наравно да сам имала страх од порођаја, то свако има..Те да ли ће бити све у реду са бебом, те како ћу се ја понашати, хоћу ли ''умети'' да се породим, хоће ли болети, хоће ли доћи до неких компликација...То је нормално..
Ја сам тада, док док сам лежала у претпорођајној сали набрајала у себи све своје најсмотаније познанице, килавице никакве, а које су се породиле пре мене...па сам себи рекла:''Е, ако су оне успеле и све издржале, моћи ћу и ја!''
 
Ja sam imala veoma malu dozu straha, u stvari samo onaj koji se odnosi da li ce dete biti ok, a to da li ce me boleti kako ce sve to izgladati nisam mogla ni da zamislim. I najebala sam, da izvinis na izrazu. Ali, mislim da je sve individualno, odnosno ili ces da prodjes Super ili neces. E sad one koje su prosle Super pricaju kako je to diivan osecaj, bla bla. A one kao ja i ne pomisljaju vise na decu. Naravno, ako se desi...
Sad se mozda neke koje su prosle Super zgrazavaju na ove moje reci, ali one nisu bile na ivici zivota i smrti kao ja i moja beba. Sekunde su odlucivale o nasim zivotima, ali to je se meni zalomilo, a nisam ni slutila da ce biti tako tesko.
Tako da je strah koji osecas sigurno normalan, i veruj mi opravdan... Izvini ako te ovo uplasilo, ali ja bih volela da je neko meni imao slicno nesto da kaze, uostalom sama si pitala za strah...
 
Хвала.
Први порођај није био нешто нарочито лак...рецимо просечно лак-тежак...али ако носиш у себи дугогодишњу чежњу за дететом, онда ти ништа не пада тешко...
Други порођај је био много, много тежи и компликованији и, богами, требало ми је два месеца да помислим да бих ипак могла и треће.
На жалост, то треће нисам дочекала.
 
Звучаће вам неистинито, али је стварно ...
Први порођај је трајао 10 минута, а други пет!
Кажу је друго обично лакше и мање болно него прво, али изгледа да нема правила!
Ја сам онај тип жена који нема јаке контракције па увек морају да ми изазивају порођај (могло би се рећи да имам среће). И има истине у томе, да кад све прође, у том тренутку стварно помислиш "могла бих ја опет ово!" Само, мени је та мисао пала после пар дана.
Међутим, мени је најтеже оно "дежурство" прва 3 месеца када беба дође кући ...ух, што то не волим.
 
Porodjaj je potpuno prirodna stvar. Priroda to regulise sama. Da boli, boli. Djavolski! Ali, mora da boli i mora da traje. Tako je to od prirode dato. I to je normalno i mora tako. Pa i skoro svi sisari se poradjaju na takav nacin. Sto bi ljudi bili drugaciji? Kad ne boli i ide suvise brzo, obicno nesto ne valja. Ako udjes u celu stvar sa saznanjem da to mora tako, pola straha je vec nestalo. Bitno je i poverenje u babicu i doktora. Oni znaju sta rade, to budi uverena. Ostaje samo briga za bebu i sva se stavljas u funkciju izvrsenja zadatka: rodjenja svog ceda. Kada ono izadje i cujes mu glas prvi put, zaboravis momentalno sve muke. I spremna si za novi pokusaj.
Veruj u to sto govorim. Prosla sam to tri puta do sada. Nije bilo ni malo lako. Bolelo je u trajalo je satima. Sada imam troje divne dece i rodila bih ih jos. Samo da se druga strana slozi.
 
Nemam paničan strah. U stvari, nemam skoro uopšte strah od bola i samog porođaja, bukvalno jedino se brinem da li će moj sinak da bude skroz u redu...

Podsetilo me nešto što sam pročitala na moju drugaricu koja se porodila odmah posle srednje škole i sve nam prepričavala u detalje. Kaže gledala je pored sebe drugu ženu, koja rađa drugo dete i jedino što joj je prolazilo kroz glavu bilo je: vidi ovu budalu, znala je kako je, a ipak se ponovo porađa. Mene više niko neće ponovo zayebati!:lol:
Naravno da su je ''ponovo zayebali'', dobila je i drugog sinčića:wink:
 
Devojke, zene...
Ne plasite se porodjaja. Ili se plasite, ali istovremeno budite srecne sto imate cega da se plasite.
Ima i onih koje su postedjene tog straha jer im je priroda onemogucila da postanu majke.
Na moju veliku zalost, spadam medju njih. Ne postoji strah niti bol koji ne bih podnela da mi je to omoguceno.
 
Mislim da je strah od porođaja neminovan. Trudna žena nema izbora nego da se porodi.
Nema nazad, što pred kraj trudnoće može da zvuči strašno.
Pošto sam drugu trudnoću malo odležala, ispratila sam dosta njih na porođaj.
Neke u suzama, neke sa osmehom, ali sve sa brigom da li će sve biti u redu.
Moraš, bez obzira na strah imati koncentraciju i SLUŠATI babicu da bi mogla da ti pomogne da se sve završi uspešno.
Preporučila bih ti da OBAVEZNO ideš na pripremu za porođaj, da bi bila spremna na sve.
Ja sam bila spremna na najteži porođaj, a imala sam 2 laka (drugi sa blizancima!)
 
Ja nemam decu, ali ipak sve čitam i slušam o trudnoći i porodjaju, jer nekako mislim da je bolje da budem obaveštena o tom dogadjaju kad se on desi. Ovom temom se bavila Isidora Bjelica usvojoj knjiyi "Kako preživeti porodjaj uSrbiji", gde su i fotografije sa njenog drugoog porodjaja sve original, onako kako je...htela je da poruči budućim majkama da ih ne zavaravaju mame, babe, tetke da roditi dete nije ništa, da to ne boli, jer je razgovor o porodjaju još uvek tabu temu u nekim porodicama.
Drage moje, šta mislite da li je bolje trudnoj ženi koja do sad nije radjala , reći šta je čeka i kako se sve odvija, šta se sve može desiti ili joj ne govoriti?
 
Ja nemam, niti sam ikada imala strah od porodjaja. Mada mi iskustva bas nisu bila prijatna, ne plasim se da rodim bar jos dvoje dece. I vrlo se dobro secam bola, skoro da mogu da ga osetim fizicki, ali nemam strah od njega, jer znam da ce proci i da cu kao njegov rezultat dobiti jedno predivno stvorenje.:)
 

Back
Top