Kamioni i autobusi

1374724319_podborka_65.jpg
 
Tema je malo zamrla ali cu pitati opet.Planiram kupovinu Renoa Premium (400 ili 420 ks) ili Magnuma od 440ks oba su od 2001 do 2005god.Interesuje me ima li ko sa njima iskustva sto se potrosnje,odrzavanja,kvarova tice a i svega ostalog.Pronasao sam ih na oglasima i povoljni su mada za taj novac se moze naci i drugi.Unapred hvala svima...
 
Pozdrav momci,gledao sam da kupim Volvo fh 12 ali vlasnik kaze da trosi ulje od 1-2 l na 1000 kilometra.Ali je sipao neko krs ulje u motor da li mislite da je to razlog trosenja ulja ili moze da bude nesto drugo,na sta da obratim paznju kada budem gledao motor? Hvala vam unapred
 
Vidim da je na zalost tema neaktivna vec neko vreme,voleo bih da se malo pokrene sa mrtve tacke ako bude bilo zainteresovanih za pricu,slike,razmenu iskustva i slicno...:) Da ne pisem na temi koju niko ne posecuje...
 
Aktiviracemo. Novina medju kamionima itekako ima. Recimo elektrifikacija je krenula i medju njima. Tesla je predstavio elektricni sleper, dosta narudzbi je vec stiglo, a jos neki proizvodjaci su krenuli u tu pricu. Evo slika Tesle:

8156095785a0e9499869ee729874454_v4_big.jpg

2179391925a0e949a12136272123928_v4_big.jpg

5741274505a0e949a35936424946138_v4_big.jpg


Ovde kabina meni deluje veoma skuceno, mada se mora reci da su kabine kod americkih kamiona i inace uze nego kod evropskih, mada duze. Navodno moze da ubrza do stotke za 20 sekundi i da predje 800km bez punjenja, mada pitanje koliko je to istina, a koliko vec poznato hvalisanje Elona Maska, gazde Tesle.
Mene takodje zanima i kako ce se te baterije ponasati kad ih stegne opak mraz od 20 i vise stepeni ispod nule. Nama ovde je to veoma aktuelno zbog dosta tura za Rusiju koje se odavde voze. Kako se elektroautomobili ponasaju u takvim uslovima, zna li neko?
 
Iskreno ne bih se slozio sa ovom raspodelom.Mislim da je DAF nepravedno na poslednjem mestu,vozio sam recimo i DAF-a i MAN-a...DAF euro 3 je meni bolje uradjen od MAN-a E6...Doduse,na DAF-u je bila Super Spase kabina a na MAN-u je ova najmanja...ali i MAN-ovi sa vecom kabinom su apsolutno isti sto se tice dugmica na tabli,kreveta,frizidera...prednost male kabine je samo sto je Webasto brze zagreje,nista vise...
 

Back
Top