Kamioni i autobusi

Ajde kad uhvatis vremena bas uslikaj kabinu. Bas me interesuje kako su uspeli da smeste 2 kreveta u onako mal kamion.

Evo kako to Amerikanci rade.


freightliner-trucks-century-class-pg6.jpg


freightliner-trucks-century-class_f1.jpg


freightliner-trucks-century-class_f3.jpg


freightliner-trucks-century-class_f4.jpg


freightliner-trucks-century-class_f5.jpg
 
trucker, razmotri malo operativni lizing... ako si preduzetnik, gotovinska investicija ti ide samo 10-20% u troskove (zavisno od sredstva investicije), a ostatak u dobit, pa ce te drzava odvaliti sve da se pusi... na onih 80-90% ces platiti 44% za doprinose i 10% poreza na dobit... bolje banci da das 16,9% na kamatu, nego drzavi 54%...
ako ti treba preciznih informacija vezano za ovakve kombinacije, slobodno mi se javi na pvt, moze da ti koristi, veruj mi. Uopste nije reklama za ni jednu banku,... nisam bankar, da ne shvatis pogresno. Isto radim privatno.
Prosao sam sve to na svojoj kozi... zato ti kazem.
 
Ma ovo je bre najbolji kamion na SVETU
LIEBHERR T 282B
težak je 224 tone!!! maksimalni kapacitet mu je 400 tona dugačak je 14.5 metara, širok 8.8, visok 7.4 metra (sa podignutom kipom 13.3 metra). U rezervar stane 4730 litara dizela, potrebno mu je 570 litara ulja za kočenje i servo, 456 litara antifriza. Gume koje se koriste na njemu su michelin 55/80R63 napumpane na 6 bara.
cijena mu je 3500000 dolara.
Liebherr_t282_1.jpg

liebherr_t282.jpg

LiebherrT282B.jpg
.
to je kamion.
 
Ako je TO kamion - daj mi neku kontakt adresu imam neka drva da se prebace...
Prijatelju, to je tako specijalno namenjen kamion, da grdje od toga nema. Svaka cast - jeste grdosija, ali bree... To nije kamion to je "ono sto pomera brda", narodski receno...
 
Ciji je ovaj TITAN?Engleski?
Nesto sam nasao da najvise moze da ponese BelAZ.
...two diesel-generators with 2700 hp rating each, wheel arrangement 4X4 and tires 55/80 R63, which allowed to rise payload capacity of the truck up to 420 tonnes.....
 
za one koji ne znaju terex se uglavnom bavi teskom mehanizacijom u rudarskim kopovima
zelezarama .....
trucker imas 4-5 terexa u zelezari(pretpostavljam da si iz smedereva)
rade na vuci recikliranog materijala ali nisu vlasnistvo uss-a vec neke engleske firme (satelit uss-a po celom svetu)

takodje imaju i dosta caterpilara što dumpera što bagera i utovarivaca, svi su obojeni u belo
moja malenkost je imala zadovoljstvo da se provoza i jednim i drugim
 
Liebherr T 282B

oprema kabine:

• Integrated ROPS and double shell concept
• Fully adjustable operator seat w/ air suspension and
double lumbar support
• Passenger seat w/ mechanical suspension
• Seat belts
• Safety glass all around with tinted windshield
• Power windows
• Windshield wiper, two blades, electric
• Rearview mirrors (right and left)
• Tilt and telescopic steering wheel with horn
• Sun visors (3), dome lights
• Fresh, filtered heater and defroster air
• Circuit breaker panel
• 12 Volt power supply
• Computerized dash instrumentation with:
Speedometer, engine -oil pressure, -water temperature, -tachometer,
engine fault, wheel motor air flow, park brake, steering pressure,
brake pressure (low), body up, drive system fault, ground fault
indicator, 24 V system voltage, fuel gauge, etc.
• Turn signals with emergency flashers
• Air cleaner restriction gauges

dodatna oprema:

• Air-Conditioning with filtered air
• Various radio configurations

najsnažniji motor je 10.5 tona težak dizelski agregat, razvijen u Detroit Diesel and MTU (Germany), snage 3650 KS (2.7 MW). agregat napaja dva Siemens elektromotora na zadnjoj osovini. to je prvi kamion koji koristi izmenično napajanje za pogon, motori su prvobitno razvijeni za namjenu u lokomotivama . maksimalna brzina mu je 65 km/h (pun)

LiebherrT282B.jpg
 
za one koji ne znaju terex se uglavnom bavi teskom mehanizacijom u rudarskim kopovima
zelezarama .....
trucker imas 4-5 terexa u zelezari(pretpostavljam da si iz smedereva)
rade na vuci recikliranog materijala ali nisu vlasnistvo uss-a vec neke engleske firme (satelit uss-a po celom svetu)

takodje imaju i dosta caterpilara što dumpera što bagera i utovarivaca, svi su obojeni u belo
moja malenkost je imala zadovoljstvo da se provoza i jednim i drugim

znam, to su MultiServ kamioni. ali ovi su mali... slikacu u svakom slucaju.
 
Auuuu kako je malo. Gde stoji frizider, tv i slicno?
Ima Nokiu N92 pa ima TV, frizider kao frizider nema, ali ima termos pa mu drzi hladnim napitke. Sto se tice sporeta to se radi na sledeci nacin, kad mu se ugreje motor podigne kabinu pa njega koristi kao sporet, orman nema, ali prostor oko kreveta i ispod se koristi za to. Sto se tice WC-a, to se obavi pored puta, stanes pa iza kamion i aj. . . Tako ti se to radi u nas ;)
ps Trukeru ne moj da se uvredis, ovo je samo zaj. . . OK? Inace pp da i sam znas koliko ima istine u nekim stvarima sto sam napisao. . .
 

Back
Top