Frka na poslu....

Sily

Primećen član
Poruka
926
Totalno sam u ofsajdu,
Posle nekog vremena na novom r. mestu saceka me direktorka I kaze
Molim vas koleginice ja nisam zadovoljna vasom odecom,
Pantalone su vam suvise uske, to je provokativno, ne mozete nositi tu obucu
Ni farmerice…. A pritom ja uopste ne volim ni usko ni farmerice, vec se njoj ne svidja moj sportski stil oblacenja,
I da stvar bude gora htela sam da objasnim fino, onako da je to moj licni izbor I sloboda I da se naprotiv ne oblacim neukusno ( nosim najobicnije pantalone I majcu do grla!) itd, ali precutim.
Kazem joj da pola kolega nosi farmerice I dukseve pa nikom nista ali ona zapela
Oni su muski imaju pravo!
Mos misliti! Mislim diskriminacija!
A ja da se obucem u crno imantiju da slucajno nekom ne zasmetam…
I onda dolazi druga smena gde defilira dobar broj njih sa indijanskom sminkom, rupicastim majcama I uskim pantalonicama, I nikom nista!
Uz to nije privatna firma, niti imam kontakt sa klijentima ili takvo nesto….
Cini mi se da se nakacila na mene jer sam nova, a nemam nameru da se oblacim ko ostatak baba tamo…

Sta da radim?
Kako resiti takav problem na fin nacin a da joj ne saspem u lice sta mislim?
Jel imao neko slican problem?
 
Sily:
Totalno sam u ofsajdu,
Posle nekog vremena na novom r. mestu saceka me direktorka I kaze
Molim vas koleginice ja nisam zadovoljna vasom odecom,
Pantalone su vam suvise uske, to je provokativno, ne mozete nositi tu obucu
Ni farmerice…. A pritom ja uopste ne volim ni usko ni farmerice, vec se njoj ne svidja moj sportski stil oblacenja,
I da stvar bude gora htela sam da objasnim fino, onako da je to moj licni izbor I sloboda I da se naprotiv ne oblacim neukusno ( nosim najobicnije pantalone I majcu do grla!) itd, ali precutim.
Kazem joj da pola kolega nosi farmerice I dukseve pa nikom nista ali ona zapela
Oni su muski imaju pravo!
Mos misliti! Mislim diskriminacija!
A ja da se obucem u crno imantiju da slucajno nekom ne zasmetam…
I onda dolazi druga smena gde defilira dobar broj njih sa indijanskom sminkom, rupicastim majcama I uskim pantalonicama, I nikom nista!
Uz to nije privatna firma, niti imam kontakt sa klijentima ili takvo nesto….
Cini mi se da se nakacila na mene jer sam nova, a nemam nameru da se oblacim ko ostatak baba tamo…

Sta da radim?
Kako resiti takav problem na fin nacin a da joj ne saspem u lice sta mislim?
Jel imao neko slican problem?

Pa ako pantalone nosiš na nogama...Šalim se.Pa reci joj šta misliš,iskrenost neki put pomogne.A ako se plašiš...Obuci suknju :lol:
 
Ako ti je bash ona nadredjena, i ako ne nemash nikog iznad nje ko mozes da zalsih... moracesh da trpish njeno izivljavanje. Osim ako nisi izuzetno dobra u svom poslu i imash dug staz... Ali sa obzirom da si starter, koliko se meni chini... Nema ti spasa. Izgledash bolje od nje, therefore, she hates you.
 
Dobro osmotri i pogledaj nastalu situaciju , vremenom covek mora da omeksa bez obzira ko je i kakav je , ali mnoge firme imaju propisano kako se treba odevati mada nigde nije precizirano PANTALONE , FARMERICE ,SUKNJA ...... ALI AKO TI JE STALO DO POSLA NE KACI SE SA BUDALOM , ALI AKO IMAS DRUGO RESENJE IDI KONTRA OD TOGA .... I AKO SI TVRDOGLAVA I ON NECE MOCI DA SE DURI STALNO ..... JBM MU KEVU !!!!
 
...nisi jedina sa tim problemom...pokusacu da iskopam po fiokama pravilnik oblacenja u mojoj firmi..
..bio je aktuelan jedno vreme dok nisu shvatili (oni gore) da ih ne yebemo 5%,ni njih a ni njihova "pravila oblacenja...
..e bas cu da ga nadjem...
 
hm...fino...
prvi put kazi - dobro. priznajem da mozda jeste provokativno, niko se dosad nije zalio niti sta pricao, a imam poverenja u svoje prijatelje i znam da bi me opomenuli ako nesto ne radim kako valja. a mogu li sad da vidim pravilnik ponasanja u firmi?

i onda tu lepo nadjes nesto sto ona ne postuje i to je to...kraj :)
 
Kada započinjete neku novu temu, dobro je da na početku napišete neki pozdrav, kao i da jasno napišete šta mislite, kako drugi ne bi morali da razmišljaju o tome šta ste zapravo želeli da kažete.

malochas mi se zabagova mocila....pa kao zaboravila kaka mi je shifra....pa kao kliknuh registruj se....ono je smeshno....zabranjuje se svaki oblik ....sektashtva???....pa na kraju shta znachi koji smajli....n e m o g u tj e !

mog malog....sirupa....
 
PROBLEM JE U TOME STO SAM NA SEBI IMALA SIVE RAVNE PANTALONE KOJE NISU UZ NOGE VEC SIRE I NAJOBICNIJU SIVU MAJCU OD VRATA DO BUTINA,
ni dekolte ni usko sasvim normalno, ako je to provokativno, sta onda da obucem?
 
E pa, zbunila si i novu šeficu, očigledno! :lol:
Ko ono gore reče da ti žena zavidi na izgledu, u pravu je, njenu reakciju slobodno tako protumači. A ja bih se na tvom mestu izvinila uz širok osmeh, i zamolila da mi pokaže kodex oblačenja na tom radnom mestu (koji, pretpostavljam, ne postoji) :D uz obećanje da ću ga se pridržavati. :D A pošto nije oformljen... Podsetila bih je svaki put: -Pa hoću ja, stvarno, čim ga usvoje. :D
Ukoliko je tako nešto zaživelo u tvojoj firmi, onda bih ga se stvarno pridržavala, popuckajući joj svaki put kad odstupi od njega. Uz širok osmeh, naravno! Eto. :D Dok šefovica ne poprimi ljudsko obličje. ;)
 
Sily:
Totalno sam u ofsajdu,
Posle nekog vremena na novom r. mestu saceka me direktorka I kaze
Molim vas koleginice ja nisam zadovoljna vasom odecom,
Pantalone su vam suvise uske, to je provokativno, ne mozete nositi tu obucu
Ni farmerice…. A pritom ja uopste ne volim ni usko ni farmerice, vec se njoj ne svidja moj sportski stil oblacenja,
I da stvar bude gora htela sam da objasnim fino, onako da je to moj licni izbor I sloboda I da se naprotiv ne oblacim neukusno ( nosim najobicnije pantalone I majcu do grla!) itd, ali precutim.
Kazem joj da pola kolega nosi farmerice I dukseve pa nikom nista ali ona zapela
Oni su muski imaju pravo!
Mos misliti! Mislim diskriminacija!
A ja da se obucem u crno imantiju da slucajno nekom ne zasmetam…
I onda dolazi druga smena gde defilira dobar broj njih sa indijanskom sminkom, rupicastim majcama I uskim pantalonicama, I nikom nista!
Uz to nije privatna firma, niti imam kontakt sa klijentima ili takvo nesto….
Cini mi se da se nakacila na mene jer sam nova, a nemam nameru da se oblacim ko ostatak baba tamo…

Sta da radim?
Kako resiti takav problem na fin nacin a da joj ne saspem u lice sta mislim?
Jel imao neko slican problem?

pitaj gazdaricu da ti pozajmi neku odgovarajucu garderobu...:P
 
Pa iskreno receno, otprilike se zna kako se na poslu mora oblaciti. Ne postoji nista zapisano o tome, ali neka kultura oblacenja...narocito poslovne zene mora postojati. O ovom sam slusao neko predavanje u jednoj mojoj bivsoj firmi... Gde su devojke stvarno dolazile u helankama i dekolteima... a moraju i da se saginju... a musterije su ljudi normalni... neki porodicni... Daklem prosto ne moze tako... I cudno kako ih roditelji nisu naucili kako da se oblace...

Sily na zalost, moraces da se povinujes pravilima, isto kao i svi koji prihvate da "udju u masinu".

Mp3 predlog
Pravila, pravila, da bi me udavila...
 
Tja...
Ja kad sam počeo da radim, oblačio sam se ono, bež pantalone, košulja, braon cipele, i sl... A kad sam ukapirao da to ostane čisto od pola 7 pa čak do 10, onda sam odustao. Nosim tamne farmerice, crne cipele, crnu kožnu jaknu, džempere, majice... sve tamno...
Jbg, kod nas nemaš kodeks oblačenja, ali te silom prilika (čitaj: prljavštine) primora da se unificiraš... iako nosim i radno odelo, dok se presvlačim, isprljam se kao kreten...
...i što me bwe svi od jutros pitaju dal' sam radio noćaš kao dežuran!?!? Tol'ko loše izgledam? :(
 
Ma ona priča bez veze;nešto si joj zasmetala pa otuda tako zlurad komentar.
I kod mene toga ima,ništa ne brini;u principu u svakoj firmi imaš direktoricu/direktora takve vrste(čitaj zlojeba):-D
Ne sekiraj se..............
 
meni se cini da ste svi vi neodgovorni,a sily hoce samo da kaze kako je macka na koju je direktorica ljubomorna.
ako ti je skrenula paznju na oblacenje verovatno nesto nije u redu,ako drugima to tolerise jbg za tebe al ona ti daje platu!
a deca nisu klijenti ali ipak treba da nastavnici lice na nesto kad dodju na cas ;)
 

Back
Top